Sanat ve EğlenceAntika

Noel SSCB oyuncak: nostalji ve saatleri belirtileri

Hayatta herkes kendi büyük bir kutlama vardır, ama ortak bir birleştirici ve neşeli orada - Yeni Yıl! Ev dekorasyonu uzun o Çar Peter ile evlerde emirlerini ortaya çıktı ve bize zaten bir asır olduğunu lezzetleri olan bir ağaç olmuştur.

Noel ağacı için ilk oyuncaklar

Geleneksel olarak, Yeni Yıl, Noel ağacı süsleme. fındık, elma, simit - yenilebilir hediyeler ile süslü ağacın geleneğinin Doğumda. Bu oyuncaklar tüm sene zenginlik, bolluk, iyi şans için evin içine getirmek idi. Yavaş yavaş festivali laik özellikleri kazanmış ve çıktı ev yapımı oyuncaklar, özellikle Noel ağacı için yapılmış.

Zamanla, Noel süslemeleri endüstriyel ölçekte üretimi yapmaktayız. SSCB Noel oyuncak her evde görülebilir, en az bir veya iki küçük şeyler mutlaka korunmuş ve süreleri ve nesillerin bağlantısı için kullanılan, anne ve ninelerin hikayelerini anlatmak ve birlikte tarihin bir tuval temsil eder.

ilk seri üretim oyuncaklar

Noel süslemeleri fabrikanın üretim Birinci Dünya Savaşı sırasında açılmıştır için Rusya'da, Klin ve St. Petersburg öncüleridir. Devrimci yıl yılbaşı geleneği yasağını belirlenmiş. Rönesans festivali otuz beşinci yılında gerçekleşti ve Noel oyuncaklar üretimi yeniden başlandı. yaşamın yeni kurallar ve talep yeni semboller, Bethlehem Yıldızı bir yıldız Spasskaya kuleyi andıran, beş puan aldı.

özlemlerinin bir yansıması olarak oyuncaklar

Her yıl SSCB Noel süslemeleri ülkenin karakterleri, geliştirme eğilimleri ve geçmiş yılın önemli olayları yansıtmaktadır. sinemalarda Çıkış filmi "Circus" bir başarı kazandı ve Noel ağacı moda sirk ve hayvanların her evde parlak rakamlara getirdi. güzellik ve kar taneleri, yağmur, renkli balonlar şeklinde parti hattından çocuk neuemnost Wade için susuzluk.

odun talaşı, talaş, yün, tel ve karton: İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır askeri doğaçlama malzemeden yapılmış ev yapımı oyuncaklar belirlenmiştir. Birçok preslenmiş yün tekniğinin Noel oyuncakların üretimi hatırladı, o zaman ellili kadar serbest bırakıldı.

zafer sevinci, ancak yılbaşında tatil tanınmasını da getirdi. Savaş sonrası dönemin Sovyetler Birliği beri Noel oyuncaklar tasarımı ve yürütülmesinde az kırılgan ve ilginç. Cam Noel otsverkivali renkli parlak kıvılcımlar boncuk ve büyük bir özenle bir Noel ağacı üzerinde kurmak - onlar nadir kazanım idi.

Kruşçev çözülme

Güzel ve büyük cam mısır koçanı Kruşçev dönemini vazgeçmek imkansızdı. Onlar ağaç üzerinde her evde vardı ve ne derece ilk bol dekorasyonuna bir dönüş oldu. Bir Noel güzellik dalları üzerinde Nikita Sergeyeviç bir tutku olduğu için, sebze ve meyvelerin rakamlar ortaya çıktı.

Sputnik başlatılması şerefine ağaç yazıt "SSCB" ile küçük analoglarını parladı, onlar her çocuğun gururu idi. Gagarin'in uçuşu bir roket üzerinde yeni yıl her aile verdi. füzelerin Çeşitleri birçok olmuştur, fakat bu mümkün çünkü bütün filo toplamak. daha çok Noel oyuncaklar kırılganlığı çok büyük bir ve bazen tek dokunuşla tarafından patlama oldu çünkü.

zamanın işaretleri

SSCB Noel oyuncak geleneksel sanayi ve kültür zaferi yanı sıra oyuncak üreticisi serbest bırakıldı yansımıştır. Noel ağacı süsleri şeklinde tasvir Otomotiv güzellik "Zafer". Yani isteklerin gerçekleşmesini çekti. filmi "Karnaval Gecesi" de huzurunda yıldızı Lyudmila Gurchenko ekranını dans, saat şeklinde sevimli oyuncak serbest bırakılması ile kutlandı.

Ama bütün yıllarda ve her zaman tutarlı yıldızın, ayılar, Noel Babalar, farklı desenleri ile çok sayıda topları görüntü ile oyuncak üretti.

Aynı zamanda mandal üzerinde Noel süslemeleri SSCB vardır. Çoğu zaman onlar hayvanlar, masal karakterleri şeklinde yürütülmektedir. Bunlar çam iğnesi, beklenmedik bir yerde görünüşlerine gizemine karşısında hayrete her zaman çalılıklarının onlar için Noel bacaklar ve rebyatnya arama gizlenebilir kolaydır.

Eski Sovyet Noel oyuncak sonsuz, onlar sıkıca zamanlarının bağlıdırlar kabul edilir ve bu dünyanın herhangi bir yerinde onları tanınabilir hale edilebilir. Her fazla hale nesilden nesle mutlu anıların ipliği çekerek, tarihimizi yansıtır. Ve tabii ki, onlarla yeni yıl hep daha başarılı ve daha mutlu olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.