Ev ve AileEvcil

Pet yılan: türlerini. Bakım ve onarım

Herkes evde bir hayvan sahibi olmak istiyor. Kulağa garip Fakat, herkes bir köpek ya da kedi içeriği gelemez. Çoğunlukla nedeni kürk ve tükürük alerjisi var, ancak diğer nedenleri vardır.

Giderek daha az insan papağan, hamster ve balık başlatmak için çalışıyoruz. Yaşam süresi onlara zaten ona sonsuza dek elveda demek zorunda tamamen pet bağlı yapamaz çok yüksek değildir ve.

Evde egzotikler

yılanlar, gelincikleri, tarantulas veya tarantulas: Son zamanlarda, evde bir moda trendi egzotik veya vahşi hayvanlar içerirler. Birçok kişi bunun farkında olmadan dürtülerine yenik yapmak, arzu öne veya sadece kendi israfı göstermek için. Aslında, apartmanda bu hayvanları almak için - ciddi ve çok önemli bir adım. Bu "küçük hayvanlar" ev ortamı için tasarlanmış değildir ve gelecekteki sahipleri hayvan yaşamı için rahat bir atmosfer yaratmak değil, aynı zamanda hayvanların sürecinde ortaya eminiz sürprizler karşılaşmaya sadece olacaktır. Sonuçta ev egzotik yırtıcı böcekler başlayacak ve sürüngenler yakın zamanda moda haline ve bu nedenle çalışılmıştır esaret hayatının tüm alışkanlıkları ve uyardı.

Evde Yılan

Yine de, en popüler egzotik hayvan sağda bir yılan çağrılabilir. cesaret edenler, bu tür bir hayvan yapmak için yeme alışkanlıklarını ve yılan davranışını, onların yaşam koşullarını incelemek gerekir, uzmanlar, her türden özelliklerin doğası ve içeriği hakkında serpentologami danışmak ve bu önemli adım için gitmeden önce çok dikkatli bir şekilde artılarını ve eksilerini tartmak. Eğer sürüngenler onu gün sonuna kadar özen sağlanacağını tamamen emin olmak gerekir böylece Evcil Hayvan yılanlar, 10 yıldan fazla yaşar.

Ev gözaltı için, uzmanlar nonpoisonous sürüngenleri oldukça küçük boyutu başlamanızı öneririz. Belki biri arkadaşlar arasında gerçek bir his üretmek için, evde zehirli bir yılan var yapmak cesur bir şey gibi görünebilir. Ama bunu yapmak için yasaktır. İyi bir neden olmadan, hiçbir kreş bir evcil hayvan, daha önce yılan ilişkilerinde vardı özellikle bir kişi olarak yılan kişisel kullanımını sağlamaz, özen ve bunları işlemek için nasıl bilmiyorum bilmiyor. "Yeni başlayanlar tarafından önerilen" güvenli "Küçük hayvanlarda - uzunluğunda 150 cm. Böyle yerli yılan oldukça hızlı doğdu ve büyüyor ediliyor, uysal hale gelir.

Evde Yılanlar hala yırtıcı hayvanlardır. Taze ya da diri - Yani onlara hiçbir meyve ve sebzeleri ve etleri, ve en önemlisi sahip beslenirler. Bu insanlar bir yılan olması fikrinden vazgeçmek temel nedenlerinden biridir. Herkes sakince beslemek de birisinin sevdiği olabilir kemirgen karkas, hatta kurban, hayvan hazırdır.

En basit türler

Özellikle sinir uygundur jartiyer yılan veya bahçe yılan. Onlar bu yavru alıştırmak için en önemlisi, fare ve balık, solucanlar ve böcekler besleyemez. Onlar iddiasız vardır. yılanlar genellikle kış aylarında ek ısıtma sistemi gerektirir, ancak bu tip yapay ısı olmadan yapabilirsiniz. Renk ölçeklerde jartiyer yılan tanıdınız orada büyük bir çeşitliliği renk seçeneği, çünkü sadece bir uzman serpentolog yapabilir, zordur. bu uzunluk değişimleri temsilcileri 50 ila 150 cm arasında değişebilir.

Güzel ve tehlikeli yılan

kral yılan - tehlikeli yılanlar çekici olanlar için, harika bir alternatif var. Bu evcilleştirme kötü cevap verir, ancak tutsaklık zmeonysha yetiştirilen eğer hala mümkündür evcilleştirmeye. avlarının Parlak renkli, evin içeriği için yasak zehirli mercan yılanı, benzer. Ana kırmızı tonu üzerinde siyah ve beyaz geniş şeritler düzenlenmiş. Bant mercan yılan yerine beyaz sarı aralıklarına sahiptir. fareler ve sıçanlar: Yem kraliyet yılan kemirgenler gerekir. Karkaslar dondurulmuş ve taze ikisi de olabilir. Onun uzunluğu kraliyet yılan 100 cm kadar olabilir.

Başka çift zehirli mercan yılan - süt yılan. Ama o, kral gibi yapar zehirli değildir. renkler: farklar renkte olan meme yılan ait koyu kırmızı çizgili az bulunur daha bordo. Bu yılan küçük amfibi ve sürüngenler ve kemirgenler beslenir. Gıda hayatta yutmak tercih ediyor, böylece ev cımbız ile beslemek daha iyidir. laktik yılan uzunluğu 150 cm ile 50 cm arasında değişir.

En popüler formu

Elaphe - Uzmanlar sürüngenler evcilleştirilmesini başlamanızı öneririz hangi yılanlar, başka türler. Toplamda 11'den fazla türü bulunmaktadır, ama ev en iyi uygun yaşamak mısır yılan, ya da mısır yılan ve Coluber. başlıca besinlerini kemirgenler gücünü oluşturan olduğu gibi Yılanlar da, sıçan yılanlar denir. Bu ev tutuklama yılanların en popüler çeşididir. evcilleştirmek kolay ve onlara bakan kolay yılan. Sürüngenlerin çok çeşitli renkler. Nedeniyle genetik bozukluk nedeniyle, türleri ve çıkış zmeonyshey inanılmaz renkleri geçmeye mümkündür. Mutasyonlar ayrıca bu yılanların albinizm tetikleyebilir , çarpıcı görünüyor sürüngenler sağlığı üzerinde olumsuz etkisi olmasına rağmen. Doğal renk mısır yılan - parlak kırmızı, koşucu desenli ölçekler yeşilimsi beyaz renktedir. Diğer tüm renkler - kapısında sonucu. küçük hayvanlar, kuşlar, amfibiler, yumurta, bütün yutmak Yılanlar yemek. yamyamlık ortaya coluber arasında. yaklaşık 120 cm yılan ortalama uzunluğu.

Kurullar bir yılan var isteyen

  1. yılan teraryum hareketi için özel bir yılan gizli olabilir, burada kaplama, önbellek, ve aynı zamanda tünel ile donatılmış olmalıdır. Olarak daha hafif ve ısıtma sistemi olmalıdır. Sıcaklık yanıklara ve hipotermi provoke çok yüksek ya da çok düşük olmamalıdır. yılan edinme Bu bilgiler yetiştiricilerin ile açıklığa kavuşturulmalıdır. Bazı türler, dikey teraryum, diğer bel - Yatay.
  2. Pet yılanlar, diğer hayvanlar gibi, düzenli veteriner muayene gerekir. Doktor göz, diş, baskül solunum ve kalp atışını kontrol eder.
  3. yılan evcil hayvan mağazası ve yetiştiriciler için iyi değil Edinme. Aynı sahiptir ve sürüngen bakım bireysel özelliklerini açıklamak.
  4. Yerli yılanlar zehirli olmadığı gerçeğine rağmen, kolayca bir kişi boğmak olabilir güçlü ve kaslı vücut için tehlikelidir.
  5. Daha yılan dondurulmuş karkas yerine hastalıkları geçiren canlı kemirgenler beslemek için. Bu arada, yılan salmonella taşımak, böylece hayvan ile her temas sonrası ellerinizi yıkayın olabilir yapmak.
  6. evcil yılan gibi hayvanlar üzerinde fiyat 3.000 30.000 ruble arasında değişir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.