ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl ev için bir LED şerit seçilir? Ne tür güç ve ışığın rengi?

Teknoloji durduğu yerde durmuyor. Geleneksel akkor yerine geldi şeridi LED. Onlar içinde ve dışında hem birçok özellikler için kullanılır. Bunu yapmak için, bu tür ürünlerin birçok çeşidi vardır. Bunlar geleneksel, tam tesislerinde kapsama yerini alabilir, size dekoratif aydınlatma oluşturmasını sağlar. Şimdi önerileri mevcut çeşitli kaybolmak değil amacıyla, uzmanların tavsiyelerine aşina olmalıdır. Onlar evde istenen türlere LED şerit nasıl seçileceği bize bildirin. Oluşturmak benzersiz güzellik etkileri oldukça kolay olacaktır. Bant takmak ve bağlamak kolaydır. Her oda için aydınlatma cihazının bir tür uyuyor.

Genel özellikler

şerit ikinci adı olan LED (ışık yayan diyot). Bu "ışık yayan diyot" anlamına gelir. Bu tasarım oldukça basit. özel kayış diyot bazı türleri düzenlenmiştir.

Kaliteli ürünleri yaklaşık 100 bin ömrünü var. Saat. Yani ilk şey teybe açmıştır bir kalite alırken görünmelidir evde. Nasıl seçmek için (fotoğraf aydınlatma cihazı daha sonra sunulmuştur) cihazın optimum türü ve bunu korumak için nasıl daha ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.

Diyotlar işlerinin anda ısı çıkarılmasını gerektirir. onlar değil, onlar sıcak olsun ve başarısız olur. Bu nedenle, özel bir önem verilmektedir, bu ürün bağlantı proses.

Çok etkileyici bir görünüm Açıkhava reklamcılığı, mağaza vitrinleri, evlerin cephelerinin tasarımında şeridi LED. İçeride, genellikle mutfakta yanı sıra konut alanlarında, banyoda kullanılmaktadır. Uygulamanın aralığı LED'i çok çeşitlidir.

teyp türler

(Fotoğraf cihazlar daha sonra sunulan) evine LED şerit seçmek için nasıl karar verirken, onların mevcut çeşitlerin incelemek gerekir. parlaklık türüne göre, iki tür ayırın. Bu kaset SMD ve RGB.

Illuminators ilk sürümü monokrom çeşitleri vardır. Üstelik, mavi, beyaz, yeşil, sarı ve kırmızı türleri vardır. Sıcak, soğuk ve ortalama: beyaz renk üç çeşit olduğunu. Diğer monokrom şeritler gölgeler veya tonları hakimdir.

RGB LED türler ışıma tonlar çeşitli oluşturabilirsiniz. Her kayış elemanı üç renk içerir. farklı oranlarda birleştirildiğinde mevcut tüm renkleri elde etmek. Bu, mavi, kırmızı ve yeşil diyodlannın. Dolayısıyla ürünün adı - Kırmızı, Yeşil, Mavi (RGB).

Böyle bir bant aydınlatma kontrol edebilmek için, özel bir kontrolör gerekmektedir. Bu renk, ışık yoğunluğunu ve renk değişim modunu ayarlamak için izin verecektir. Bant böylece vb Vb titremeyi, koşu bandı, yayabilir .. Ancak bir renk çeşitleri üç kat daha pahalı geleneksel ürünlere göre monoton olduğunu hatırlamalıyız.

güç kaynağı ünitesi

iyi tamamen çalışabilecek durumda olmayacak seçilen güç kaynağı LED kurdele olmadan. seçimini etkileyen iki ana faktör vardır. Bu güç ve gerilim ürünleri. Bu özellikler ev için LED şerit satın almak isteyen, dikkat etmek gerekir. Güç kaynağı ünitesinin sağ türünü seçmek için nasıl basit bir hesaplama söyleyecektir.

Bu su / m olarak ölçülmüştür. adaptörü seçmek için, bandın uzunluğu başına her metre enerji tüketimini çarpmak gerekir. Nedenle, elde edilen hesap değeri yuvarlanır için ne küçük kenar payı sağlamak üzere gereklidir.

Gerilim ürünleri 12'dir ve 24 V güç kaynağı uygun kategoriyi kazanıyor. Aksi takdirde, cihaz düzgün çalışmaz.

parlaklık

Bir LED şerit seçerken ışığın yoğunluğu çok önemlidir. Eğer bir dekoratif etkiyi, uygun sönük türler oluşturmak istiyorsanız. Ama geleneksel aydınlatma ihtiyacı parlak çeşitleri değiştirin. Bugün, oldukça uygun fiyatlı bir seçenektir.

Ev için LED şerit seçmek için nasıl soru cevap verecektir iki faktör vardır. Parlak aydınlatma LED bir metre diyotlar konsantrasyonu artar ve aynı zamanda her bir piksel boyutunun artması ile elde edilebilir.

Bu parametreler işaretleme belirtilir. Örneğin, sayı 3528 gösterir 3,5 mm elemanı genişliği yüksekliği - 2.8 mm. diyotlar konsantrasyon onların büyüklüğüne bağlıdır. Bazı türler için nadir olabilir, ama diğerleri için olabilir - genellikle.

beyaz parıltı

evine LED şerit seçmek için nasıl karar verirken, renklerin olası seçenekleri göz önünde bulundurulması gerekmektedir. sıcaklık aralığı gibi parametreler ile karakterize edilen beyaz türleri.

kullanıcı tercihlerine bağlı olarak, soğuk veya sıcak beyaz renkler seçilir. tayfı bantların bu tip birçok çeşidi vardır. Bazıları şimdiden kendi isimleri var.

Sıcak tonları 2800 K ve günümüzün popüler boyası 9000 K. soğuk uç sıcaklığı olan endeks ile başlayan Soğuk Beyaz (mavimsi-beyaz ofis), Sıcak Beyaz (sarımsı ışık ev), Beyaz (endüstriyel parlak mavi renk), Gün Beyaz (sarı -Beyaz sokak lambası). seçim odanın tipi ve alıcı tadı bağlıdır.

renk bandı

Renkli LED'ler çeşitleri de spektral aralıkta adlandırılır. Her piksel belirli bireysel özelliklere sahip olabilir. Ev için LED şerit satın dikkate alınması gerekmektedir. istediğiniz rengi nasıl seçilir, iç tasarım söyle.

Kırmızı ton 625 nm özelliklere sahip pikselleri oluşturur. Sarı renkli bir gösterge 590 nm sahiptir. 525 nm aralığında doğal yeşil lüminesans diyotlar. Bu spektrum 470 nm mavi bir parçası anlamına gelir.

Bugün, ultraviyole ve pembe olarak monoton renkli şeritler çeşitleri vardır. İlk durumda, ışık 400 nm görünür spektrum anlamına gelmektedir. Görüntülemek için tehlikelidir. Pembe ışık UV temelinde oluşturulmuştur, ancak gözler için güvenlidir.

koruma sınıfı

Ev için LED şerit tarafından zevk koruma derecesinin birçok çeşidi vardır. yardım genel kabul görmüş standartlara doğru tür seçme yöntemi. Bu hesap nem, kirli alanlar dikkate alır.

kuru, temiz odalar uygun ürün için IP koruma sınıfı 20. Bu açık bir kaset. oda zemini vurgulamak için yapılacak ısıtılan veya kurulum değilse, sen IP 23, 43, 44 sınıfını seçmelisiniz.

Ürün bandının kirlenme olasılığı LED IP 54, 65, 68. Bu diyotlar hava geçirmez bir silikon tüp ile korunmaktadır ile tercih edilmelidir orada belirli bir mikro banyo veya mutfak için seçilirse.

Üreticileri ve yorumlar

ev için LED şerit seçmek için nasıl öğrenerek uzmanların yanıtları dinlemek gerekir. Onlar alışveriş yapmadan önce, ilk olarak ürünün görünümünü değerlendirmek için önerilir. lehimlenmiş diyotlar özensiz ise ürünleri satın almayın - bu kalitesiz cihazdır. Ayrıca, bir bant diyotlar çok ince ve esnek bir şekilde monte edildiğinde, kontakların kırılganlık bahseder. Ile böyle bir cihaz çok dikkatli ele alınması gerekir.

Buna ek olarak, direnç dikkat edilmelidir. dayanıklı, sağlam ürün bu (151 işaretli, 301), 150 ohm arasında bir dirence sahiptir. Kötü gösterge düzeneği 100 ohm çıkış (101).

kalite, ama pahalı üretici bantlar tarafından Electrostandard, Gauss vardır. Daha ucuz maliyetli Çin Maxus, Feron. kendi kategorisinde, onlar kaliteli karakterizedir.

Her oda için bantların seçimi

Ev için LED şerit seçmek için nasıl soru dikkate alındığında, bu tesislerin türünü dikkate değer. tesisatın genel ilkeler vardır.

garajda çalışma alanı için mutfak veya ofiste parlak beyaz ışık ürünlerini seçmek gerekir. Için tavan aydınlatma düz çeşitleri seçilmelidir. Bant özel profilde monte edilebilir. Bu arka ışık sönük yapacaktır.

Yatak odası veya salon RGB türler kullanılabilir. Bu orijinal bir tasarıma yaratacaktır. çocuk odası bantlar sessiz türlü kullanmak daha iyidir.

Aydınlatma Resepsiyon alanı iyi ışık yardımı ile yapılır. Banyoda, neme karşı dayanıklı bir ürünler kullanılmaktadır.

evine LED şerit nasıl seçileceği bilerek, tasarımın eşsiz güzelliği oluşturabilirsiniz. uzmanların tavsiyelerine uygun olarak, en iyi seçeneği kolay olacaktır. Düzgün LED'in uygun türü montaj, hiç şüphesiz ürünün uzun ömürlü vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.