SağlıkDişçilikte

Dişeti hastalığı - belirtileri ve tedavisi

Diş eti hastalığı - bakteri büyümesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Zararlı mikroorganizmalar yetersiz hijyen ile dişeti ve dişleri arasında yatırılan ve aktif "çarpma". Birçok durumda, bu durumda, kendi başlarına basit hijyen bakteri kurtulabilirsiniz.

sabah ve akşam ve her yemekten sonra - bir gün dişlerini birkaç kez fırçalamak ne kadar önemli olduğundan biz devam televizyonda her gün. Daha iyi korunma bir türlü bir şey gelmedi Ve bu tavsiyem, kullanmalıdır. Bir kişinin, "dişeti hastalığı" adı verilen bir işlem fark ederse zaman sonra diş fırçalama o rahatsızlık ve hatta acıyı yaşayacaktır. periodontitis - Bu gecikme, ancak daha ciddi bir hastalığı önlemek için deneyimli bir doktora çevirmek değildir.

Diş eti hastalığı aynı zamanda şu şekilde de yanak iç tarafında (a beyazımsı tabakasına gibi), dil üzerinde gerçekleşebilir. aktif katlanarak artıyor bakterilere, bu durumda, evde kaldırılamaz tartar, alabilirsiniz nedeniyle, yardım sadece profesyonel temizlik olduğunu.

Diş eti hastalığı ilaç sonucu oluşturulabilir, bunlar diş eti kendi kendine temizlenmesi için gerekli olan tükürük salgılanması, azaltır. Hamile kadınlar da hastalığa maruz kalan, bunlar kanama ihtiva edip sadece olabilir, ama aynı zamanda dişlerden uzağa taşıyın. Bu gebelik bebek sırasında anne adayı sürekli hormonal değişiklikler ile karşı karşıya gerçeği kaynaklanmaktadır. Ayrıca, zayıf bağışıklık olan insanlar bir ağız boşluğu hastalıklarının ortaya çıkması riski de.

tanı aldığında dişeti ile ilgili sorunlar, onlar hale gelmiştir eğer parlak kırmızı veya diş fırçalama kan dişçiye başvurmalısınız gerçekleştirirse. Klinik zorunlu olarak in uzaklaştırıldı tartar, sonra prosedür birkaç gün gargara soda ya da hidrojen peroksit gerçekleştirilir. Birçok durumda, tedavinin başlangıcı ertelendi ya da iyi niyetle ifa edildiğinde,, irinli görünebilir , dişeti iltihabı bu durumda, onlar hasta değil sadece başlar, ama aynı zamanda şişmeye. Çoğu durumda, mukoza üzerinde yaralar vardır, diş etleri diş gerisinde kalabilir. Bütün bunlar ciddi anlaşılacağı iltihabı. Dişlerinizi temizler bir kişinin gelip dişçi hijyenistinize yardımcı olmak için, taşları kaldırın ve ardından önlenmesi ve ağız hastalıklarının kontrolü için gerekli tüm öneriler verir. ihmal bir durumda dişeti iltihabı varsa, cerrah müdahale ihtiyaç vardır. Hastalığın nedenine bağlı olarak, uzman bir anti-enflamatuar maddeler, immünomodülatörler ve antibiyotik tedavisi, örneğin, uygun bir tedaviye tahsis eder.

Gingivitis olarak bu süreci geciktirmek için gerekli değildir. Semptomlar çok farklı olabilir, ama hepsi duygu ağrı ve diş etleri insanları fırçalama sırasında kanamaya başlar gerçeği ile başlar. Buna ek olarak, bir kişinin görülen nefes bakteriler neden olurlar. Bütün bu durumlarda, diş kaybı ve diğer, daha ciddi hastalıkları önlemek için derhal bir doktora danışmak gerekir.

Diş eti hastalıkları - her zaman zamanında tedavi gerektiren bir tatsız bir süreç. Nefes, ağrı ve kanama sonunda dişlerin kaybına yol açabilir ve her kişinin bir kar beyazı gülümseme parlamaya istediği için. Bu nedenle, dikkatli hijyen, bir diş hekimi ve diş ipi, diş fırçası ve macun doğru seçimiyle yıllık muayene, dişleriniz uzun süre beyaz saf ve sağlıklı olmasından katkıda bulunabilir.

dişeti üzerinde olumlu etkisi ve ağız boşluğu ve halk ilacı olabilir. Bugün dişeti hastalığı ile baş yardımcı olacak birçok kehanet ipuçları vardır. Ama önerilerin çoğu sadece donuk ağrı ve sonsuza kadar tedavi edilemez olduğunu belirtmek gerekir. doktor diş hekimi - Bu nedenle olursa olsun büyükannenin çimlerin üzerinde bir kaynatma veya merhem tavsiye ne kadar iyi, bir uzman görmek her zaman gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.