SağlıkDişçilikte

Diş parçalanan - ne yapmalı? Diş hekimliği, diş ipuçları

Diş parçalanan: ne yapmalı? Bu soru birçok kişi tarafından istenir. Deneyimli bir dişçiye danışmalısınız Bu soruyu cevaplamak için.

genel bakış

Diş problemleri, onların parçalanmasıyla ilgili olanlar dahil, herhangi bir yaş sınırları vardır. Bu fenomen görülmektedir sadece ayrıca yaşlı, ama gençler ve hatta küçük çocuklarda.

Peki neden dişler çökmeye? Bu durumda nedenleri sadece deneyimli doktor tanımlamalıdır. Ancak o zaman tedavi etmeye başlar.

Neden dişler çökmeye erişkinlerde?

Diş imha sürecini etkileyen ana faktör arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 • Hata dişçi. Yanlış diş tedavisi genellikle kendi yıkımına yol açar. haksız boşluğu temizlerken arada, mühür yüklenmesi sırasında bile gerçekleşebilir.
 • Çeşitli yaralanmalar. emaye yonga meydana darbe sırasında dişler veya sert bir maruz kaldığında, kaçınılmaz olarak dağılan.
 • Yaşa bağlı olarak değişir. Bu yaşlı dişler gençliğinde olduğu kadar güçlü değildir sır değil. Bu nedenle, yaşlı kişi, daha onların yıkım özellikle göze çarpan ve inatçı olduğunu.
 • gebelik süresi. Bu belki de en yaygın nedenlerinden biridir. Sonuçta, neredeyse her kadın, bir çocuk taşıyan, diş problemleri ile karşı karşıya. Bu hastaların iskelet sistemi en acı gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, doktorlar dikkatle hamile kadının vücudunda kalsiyum seviyesini kontrol ederler.

Crumble dişler çocuklarda neden

Çocukların yıkmak başlayınca süt dişleri, ebeveynlerin çoğunluğu, yeterince kalsiyum yoktur sonuca. Ancak uzmanlar bağımsız tür sonuçlar çıkarmaya önermiyoruz. Bu fenomenin nedeni vücuttaki diğer patolojik süreçler olabilir gibi dişçiye çocuğu almaya doğru olacaktır. En yaygın şunlardır:

 • Düşürdüler bağışıklık. Diş ve çeşitli harici faktörleri, bakteri ve virüslere karşı direnci üzerinde doğrudan bağlı olmak üzere, ağız boşluğu, durumu. Zayıf bir bağışıklık sistemi, diş çürüklerine tetikleyebilir.
 • Engelli metabolizması. Bu olgu çocuğun tüm vücut üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Bu dişler ve durumunu değiştirir. Ağızda, patojenlerin büyümesi için uygun koşullar emaye yıkımına neden olduğu.
 • Overbite. Bu anomali doğrudan köpek ve kesici diş aşınma etkilenir. Zamanla onlar parçalamak ve çökmeye.
 • Yanlış beslenme. Çocuk beslenmesi özel önem verilmelidir. açıkça izin verilen ürünlerin yanı sıra miktarını içerir masa yemek, aşağıdaki neredeyse tamamı okul öncesi ve okullar. Evde, bu mod çok sık bebeğe tatlılar ve gazlı içecekler sunan, ihlal edilmektedir. Böyle gıda çok sık olduğu dişleri ufalanan süreçlere yol açar.

yontulmuş diş

Diş parçalanan: ne yapacağını ve kimin irtibata? Birçok kişi emaye insan vücudunda çok güçlü doku olduğunu biliyoruz. Ancak, belirli koşullar altında, oldukça kolay onu bölünme gerçekleşebilir. Bu işlem, ağrı ve rahatsızlık eşlik eder.

ufalanan sürecini durdurmak için zaman olarak aşağıdaki önlemler alınmalıdır:

 • Diş hekiminize başvurun. Doktorlar taş çip sonraki ilk gün çok önemli olduğunu söylüyorlar. tedavide gecikme halinde bütün dişlerin kaybına ve enfeksiyonların gelişmesine yol açabilir.
 • ayrılmış fazla emaye bir parça kaydedin. O doğru bir tanı koymak dişçi gerekecektir.

Diş parçalanan: ne yapmalı? İpuçları dişçiler

önlemek ve diş çürümesi sürecini durdurmak için, aşağıdaki basit kurallara uymalıdır:

 • Sigarayı bırakın. Uzun nikotin olumsuz minesi etkilediği bilinen bir gerçektir. Uzun süre sigara olduğunda, dişler zayıf ve kırılgan hale gelir.
 • Dengeli besleme. Bu tavsiye olağandır. Ama buna rağmen, bu uygun beslenme diş kale etkiler olduğunu. diyet olarak, yağsız balık, yumurta, süzme peynir, süt ve çeşitli tahıllar eklemeyi unutmayın. Ama şeker ve diğer tatlılar istenmeyen yemek.
 • Gözlemleyin ağız hijyeni. diş tedavi maliyeti oldukça yüksektir. Nedenle daha sonra dişçi koltuğuna ağrılı kalmak için çok para vermek yerine, kapsamlı ağız hijyeni yapmak için sabah ve akşam iyidir. Aslında, pek çok uzman tatlılar çeşitli dahil her yemekten sonra dişlerini fırçalama öneriyoruz. Ayrıca ağız ve diş ipi durulama için kullanın edilmelidir.
 • diş hekimi ziyaret edin. Dişler bir çocuk veya bir yetişkin çökmeye, hemen doktorunuza danışmalısınız. Genel olarak, hatta semptomların yokluğunda, yılda iki kez diş hekimine gitmelisiniz. Bu olumlu dişlerin durumunu etkileyebilir ve ayrıca hastalığın seyrini almak gelişmekte dışarıda tutmak yardımcı olacaktır.

hamile bir kadın arka ön dişleri çökmeye veya varsa, doktorunuza başvurun emin olun. Doktor kalsiyum ve diğer mineralleri içeren vitaminler atamak zorundadır. Ayrıca, bundan sonra anneler diyet özellikle dikkat etmek önerilir. Gıda vitamin D3 içeren vitamin, zengin olmalıdır. Bildiğiniz gibi Sonuçta, kalsiyum olmadan absorbe edilmez.

Tedavisi nasıldır?

diş tedavisi maliyeti onlarca ruble binlerce aşabilir. Bu durumda, kısa bir süre içinde size mine üzerinde yeni yongaları bulamazsınız garantisi yoktur.

Modern diş klinikleri diş tedavisinin farklı yöntemler kullanır. Tipik olarak, kendi seçim minesinin imha sebebine bağlıdır. diş ufalanan ise onun tedavisi için gerekli tüm tedbirlerin alınması gerekmektedir, çünkü bazı iç hastalığın (ne yapacağını, yukarıda söylemiştik).

Hiçbir hastalık bulunursa, o zaman vitamin kompleksi almaya çalışıyoruz. Belki diş nedeniyle diyet eser elementlerin veya vitamin eksikliği çürüme, hem de bağışıklık sisteminin zayıflaması. Ama bundan önce, mevcut hasarlı alanları tedavi etmek esastır.

yontma nedeni malokluzyon dahil doğuştan ise Bu durumda, doktorunuza danışın. Son hasarlı diş çıkarmak ve sonra uygun bir taç seçin. Bundan başka oklüzyon tedavisi kalifiye ortodontist tarafından yapılmalıdır.

faktörleri ele

Gördüğünüz gibi, dişler çökmeye neden birçok farklı nedeni vardır. Çoğu zaman bu önemsiz ağız boşluğunun hijyeni eksikliği yanı sıra yaralanma, felç ve yeme tatlılar çok sayıda olduğunu. Bağımsız bu faktörleri ortadan kaldırarak, artık mine üzerinde yongaları dert olacak.

Sorun devam alınan önlemlerin bir sayıdan sonra ise, vücudun içine gizlenmiş demektir. Sadece yetkili doktor doğru tanı ve tedavi reçete çünkü Tabii ki, ondan kurtulmak için doktora danışmadan sen, başarılı değildir. Ancak bu iç hastalıkların tedavisinde banal kurallarına saygı yok anlamına gelmez diş bakımı.

özetlemek gerekirse

Erken yaşlardan itibaren yukarıdaki önerilerin hepsi uygun olarak, güçlü ve bakımını mümkün olacak sağlıklı dişler yaşlılık içine. Bu diş kliniklerinde onların masraflı arıtma ve bertaraf için herhangi bir tatsız ve acı prosedürleri önlemeye yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.