Haber ve ToplumDoğa

Şeffaf başlı balık benzersiz göz optik sistemi vardır

uzun zaman için derin deniz balıkları şeffaf kafa Balik ile balık ailesinin bireysel üyesi, hem de çirkin deniz yaratık olarak değil algılanan. Balıkçı ağlarına, o daha önce düştü, ama ilk 1939 yılında tanımlanmıştır olması mümkündür. Ardından dalgıçlar uçuruma onu yakaladı ve keşfetmek için suyun dışına çekmeye çalıştı. Ama yapamaz şeffaf kafa ile balık farklı koşullarda saklanmasına çıkıyor. başını örten şeffaf içi boş küre, üst su katmanlarında zaten patlar.

ait Balıkçılar dev gözlerinin onu bochkoglazom çağırdı. Ve gerçekten de, şeffaf bir kafa ile bir balık gövdesi silindir kıyasla iki büyük gibi gözleri vardır. Bu eşsiz optik sistem bölgesi Bu photosensitivity yüksek derecesini belirler ve doğru bir konuya odaklanmak çok olabilir. Pratik olarak şeffaf kafa ile balık bile tamamen karanlıkta nesneleri tanımak yetenekli iki güçlü dürbün var. Ben vücudu küçük ve hafif yanal yassı merak ediyorum. Bu 1012 için santimetre uzunluğa sahiptir, ancak şeffaf bir balonun içinde yeşil gözleri belirgin başını kaplayan ve küçük bir ağız ile kombine edilemez.

Nedeniyle yeni bir derin su teknolojisinin ortaya çıkmasına yalnız 2004 yılında, zoolog, bilim adamları okyanusta balık bu tür çalışma başardık olması ilginçtir.

Böyle bir cihazın yardımı şeffaf kafa ile balık büyük derinlikte yaşayan çekildi sayesinde, fotoğraflar ve video mümkün onun alışkanlıkları hakkında eşsiz malzemeyi toplamak için yapılmış. Bu nedenle, bunlar bu tür birçok etkileyici çalışmaların yer aldığı deniz, ve hepsi farklı türler çok küçük aile barreleye balık olduğunu bugün biliyoruz.

Alan Doğal ortamları iki bin beş yüz metreye iki yüz elli derinlikte olduğunu. Bilim adamları bu ailenin on üye inceledik. Bunlardan bazıları onlara sadece birkaç kopya tanıştığı dikkat çekicidir. Ama hikayemizin kahramanı - şeffaf başlı bir balık - Pasifik Okyanusu'nun kuzey sularında çok sayıda ve yaygın. Genellikle Kamçatka kıyılarında sularında bulabilirsiniz.

Bilim adamlarına göre, kuzey enlemlerde derin deniz habitatı vitamini balık D eksikliği nedeni olduğunu ve böylece iskelet az gelişmiştir. Kas Sistemi aynı zamanda oldukça zayıftır, ama onun geniş ve güçlü bir yüzgeçler. Bu nedenle küçük Macropinna Microstoma yatay yönde uzun mesafelerde yüzen sonucuna vardı ve ağırlıklı olarak dikey suda manevra, kendi yiyeceklerini üretmek edildi.

Çalışmalar bu varsayımı doğrulamıştır. şeffaf kafa mükemmel yiyecek aramaya manevra ile Balık. o sonra geceleri, iki kilometre derinliğe dalan, istiridye sürüklenen avında gün sevdiği denizanası yaşayan yirmi metre derinliğe yakın su yüzeyine alabilirsiniz. başın Şeffaf küresel kubbe balık tarama boşlukla sürekli takip edilmesini sağlar. İlginç bir nesnenin tespit edilmesi üzerine, Onunla odaklanır ve avını yakalar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.