Haber ve ToplumDoğa

Surgeonfish: Bir neşter ile Vejetaryen

Kızıldeniz'in zengin sualtı dünyanın dünyanın her yerinden turist çekiyor. Şaşırtıcı sualtı güzellik dalış gelişimini destekler. Fakat sualtı dünyası birçok tehlike ve doludur. Cerrah okuyan, dalgıçlar için gerçek bir tehdit mercan resifleri. Onun her şeyi korkuyorlar.

Keskin kemik büyümeleri - Balık cerrah kuyruğunda bir "neşter" ile derin denizde yüzer. yaslanmak bıçak benzeri başak balık gövdeye kenetlenmesi. Tehlike durumda, o ileri veya yanına düzeltir.

Balıkların 70'den fazla türü vardır. Bunlar mercan ve kayalık kıyı sularında yaşar. Aralarında gayretli toprak bireyciler (Arap Cerrahı) bulunmaktadır.

Bunlar tehlikeli balıklar Kızıl Deniz şevkle davetsiz misafirler karşı topraklarını korumak. Zaten havyar ertelendi Ve eğer lyutovat çok ihtiyacımız olacak. Özellikle risk alıcılar mercan plaka, dokunma durmak veya balık yemi. saldırılar onun küçük palet ısırmaya çalışır onu ilk "çocuk" olarak görünmektedir. Ondan uzak dururken, o ciddiye çizgi edebiliyor. Dodge yararsız - Cerrah çok çevik.

Bu tür en ilginç temsilcileri - boynuzlu at balık, ile yap-(cinsel olgunluk çağında) alnında boynuz şeklinde. Kızıldeniz bize boynuzlu atlar için bilinen dört türe ev sahipliği yapmaktadır.

Neden bu balıklar sivri, bıçaklar, keskin tabaklar ve boynuzlar mı? Cerrahlar avlanmak için bu zorlu silahı zevk kalmaz - otçul. Ama keskin bıçaklar avcılardan korunmak için. Balık plakalı şişkinlik ve cerrah stabs kuyruk. büyük numune tarafından Böyle bir saldırı, ciddi yaralanma meraklı dalgıç neden olabilir. Fakat bu "neşter" çoğu komşuları ile rekabet içinde balık yardımcı olur. Onlar güzel yumurtlama alanı boynuzları ve en "cool" ve bu ortaklar, keskin parlak ve daha büyük ve daha iyi beslemek için kim.

Emniyet önlemleri:

Kızıldeniz'in sualtı dünyasını çok güzel yaratıklar ve sıradışı yaratıklar ile doyurulur. Kızıldeniz'in sakinleri sadece güzellik vardır. Birçoğu tehlikeli ve zehirlidir. Ama biz değil, tabii ki, bunun nedeni, bu güzel yeri ziyaret reddediyorum gerekir. Suda ve sahilde kalırken sadece bakım ve dikkatli gerekir. taşlarla özellikle dikkatli olun ve onlara alamadım - bunlardan biri balık olabilir. Birçok tehlikeli deniz sakinlerinin gözde yeri - Derin mercan içine gitme.

Bu cevapsız ve çok meraklıdırlar ve yüzücüler korkmuyoruz rağmen onunla balık yemi edilmemelidir. Bu masum görünüşlü hobi trajedi dönüşebilir.

Esaret:

Akvaryumcular onların gösterişli renk ve küçük boyutu için bu balıkları ekledi. Ama tutsak uzunlamasına sorunlu tutarak.

1. Onlar içerik açısından çok talep ediyorlar. akvaryum her zaman mükemmel temiz olmalıdır. 2. Ticari olarak mevcut balık cerrahlar, denizde yakalanan, nedenle yeni koşullara adapte etmek zordur. 3. Erkekler rakipleri gibi algılanması, akvaryumda komşularına karşı çok agresif olabilirler. Çok az insan bu sıradışı balık rahat yaşam için tüm koşulları yaratmak için yönetmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.