Haber ve ToplumDoğa

Nasıl onun oluşumunu açıklamak için bir vaha ve nedir

Çocukluğundan beri, biz çöl çok sıcak olduğunu, deve kervanları çalıştırmak dev kum tepeleri, olduğunu biliyoruz. Elbette, ama tüm kuralları istisnalar da vardır. nemin bir damla bulamazsa sıcak kum, arasında, gerçek harika yeşil adalar vardır. Bu yorgun gezgin susuzluk, eski şarkının sözlerini almak eğilimindedir. Bu doğal bir fenomen ilgilenen ve ne bir vaha bilmek ve daha yakın onlarla tanışmak istiyorum.

Ne bir vaha denir

Biz bir sözlük, yeraltı kaynaklarından ya da doğal kuyulardan su sağlanmaktadır böyle alanlar olarak adlandırılan çöl, daha sonra vaha sunuyor yorumunu inanıyorsanız. Diğer baskı o toprak nemi doğal ve insan yapımı, yapay ikisi de olabilir belirterek, bu tanımı tamamlar. terimi mecazi anlamı vardır. Yani, ülkeyi rüyalar ve özgürlük vahası çağırabilir. Kural olarak, çöllerde, bu adalar turist alma eğiliminde yoğun nüfuslu bulunmaktadır.

çölde yeşil adaları bulunmadığından

vahalar kökeni toprak yüzeyine yakın bulunan undercurrents, borçlu veya yapay kuyular kazdılar. Böyle bir vaha, sadece sözlükleri, aynı zamanda tecrübeli yolcuları, bizzat bu mucizeyi gördük coğrafyacılar, söyle gerçeği. Farklı boyutlardaki doğal oluşumları ayırt eder. Bu şehir için bol bol yer ile üç palmiye ağaçları ile küçük alanı ve küçük bir göl ya da büyük bir alan olabilir. Kural olarak, onlar büyük nehirler üzerinde sınır. Geri birkaç bin yıl büyük çok eski birçok oases öyküsü.

En ünlü vahalar

Eğer bu fenomeni görecek olursan - güneşin altında sonsuz sıcak kum ortasında yemyeşil, bu görüş hiç unutmayacağım. En ünlü çöl vahalar - Afrika'da doğal varlıklardır. Nijer yılında Sahra kalbinde, bir mucizedir. yemyeşil bahçelerin ünlü Oasis Timiya. Yerel sakinler bile sebze yetiştirmek. çok iyi vaha Shebika Bilinmiyor. O Tunus'ta, dağlarda yer almaktadır. Eğer onu daha iyi tanımak, o en canlı ve unutulmaz bir deneyim bıraktı. Küçük bir güzel göl, şelale, palmiyeler taşlar üzerinde büyüyen. Libya'da bulunan en ilginç vaha ikisi. Yeryüzünde bir cennet - Gaberoun. Bu tuzlu su ile büyük bir gölü ile ünlüdür. onun kıyılarında Bedeviler antik yerleşim kalıntıları vardır.

Yeterince bir vaha aynı ülkede bulunan muhteşem Ubari ziyaret etmek ne olduğunu anlamak için. Gölün çöl çarpıcı güzellikte bir yeşil ada ile dekore edilmiştir. Rezervuarlar oldukça çoktur. Yaklaşık yirmi vardır. Etkileyici çapı - yaklaşık bir kilometre ve otuz metre derinliğe ulaşır. Bu Mısır pitoresk köşelerinden ünlüdür. Ülkenin Vahaları pitoresk kayalar en beklenmedik ve olanaksız formları çekmek. Sen topraktan fışkırıyordu, Gayzerleriyle bulabilirsiniz. Onlar vahalar yüzlerce numara. Bahariya o başka bir gezegende olduğu izlenimi vermek sahne, çarpıcı. Bu vaha olarak Bedeviler çeşitli köylerde yaşamaktadır. yerleşim dağlar ve kum tepeleri germek yükselen adanın etrafında palmiye ağaçları ve yeşilliklerle çevrili. Peru sakinleri de böyle bir vaha, doğanın kendi yerel mucize Huacachina denir gerçeğiyle tanıdık. Ica şehrinin beş kilometre bulunan, dünyanın en büyük vahalar biri olarak kabul edilir.

flora çeşitliliği

Nedeniyle doğal kaynaklardan ve yapay kuyulara kurak çöl arazisi kazılmış bitkiler için en iyi koşulları yaratmak. Örneğin, Afrika'nın vahalar palmiye ağaçlarının sadece çeşitli ünlüdür. Arazi aktif insanlar tarafından geliştirilmekte olduğundan burada ekin bitki yetiştirerek. Örneğin, bir nar, narenciye, hurma ağaçları bulabilirsiniz. sebze büyütün. Çin Turpan bağları ile ünlü bir vaha. Turistler iki bin yıl önce yaratılmış eski sisteme sulayan bir yerel botanik bahçesi, ziyaret, çok sayıda gösterim alabilirsiniz. Sıcaklık yetmiş derece ulaşabilir böylece-Banyoda sıcak çöl ve dağ, tezat ağaçlar serinlik altında geçerlidir.

seyahat için notlar

Tamamen rahatlamak ve eğlenceli isteyen turistler, kolayca yukarıdaki güzel köşelerinden birine bir gezi planı yapabilirsiniz. Tabii ki, kayıtsız ve parlak renkler dergisi fotoğraf dolu kimse, çölde bir vaha tüm eşsiz zafer görünür bırakın. İşte şaşırtıcı renk su sıcak güneşin glistens ve yapraklarını, ince palmiye ağaçları sallayın. Bakımlı bahçeleri Timii adı onların muhteşem çiçek hayranım. Gaberoune yılında turist hatıra dükkanları ziyaret ve sadece olumlu duygular bir sürü almak için yerel nüfusun gelenekleri tanımak alabilirsiniz. Ama yaz aylarında akılda sivrisinekler bir sürü tutmak. en iyi zaman Libya vaha tatile - Ekim ayından mayıs ayına kadar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.