Haber ve ToplumKültür

En iyi Küba puro markaları, derecelendirme, üretim

Dünyada sigara sigarayı aşmak için her türlü girişimi yapmak. Birçok çalışmada bu tür alışkanlıklardan zarar kanıtlanmıştır. Öte yandan Açık - küçük "kardeşler" önemli ölçüde farklı sigara puro.

Bugün, serbestçe çevrimiçi mağaza veya sipariş satın alınabilir. Ama tütün yapraklarının bu küçük paket hiçbir şekilde almak imkansızdı zamanlar vardı. Bunlar sadece seçili ve onur misafirleri alabilir.

Yüzyıllar boyunca, tarih, iyi Küba puroları bir kült oluşmuş ve fanlar ve hırslı taraftarların bu ordu var. Bunlar arasında, nüfusun tüm kesimleri: Basit sert işçiler, sadece tatillerde lezzet yemek, dünyanın dört bir yanından yıldız ve hatta başkan.

Örneğin, Winston Churchill neredeyse hiç günde içilen puro ve en az 15 adet ayırdı. Dzhon Kenedi dünyanın en iyi markaları üretti Küba ile tüm ticaret yasak koydu olduğu bilinmektedir. Sadece birkaç kişi kendisine uygun belgeyi imzalamadan önce yaklaşık 1200 adet bizzat getirildi biliyoruz.

Bilim adamları gerçek Küba purosu getirebilir faydaları ile ilgili tek bir görüş gelemeyen olmuştur bu süre boyunca çok araştırma, gerçekleştirdik. Böyle Fransa Ekaterina Medichi Kraliçesi gibi birçok tanınmış kişilikleri çeşitli hastalıkların tedavisi için iyi bir puro kullandı.

puro Tarihçesi

Bunlardan ilk "Santa Maria", onun Hristoforu Kolumbu ünlü bir gemiye konuşmaya başladı. mürettebat garip konvolüsyonunu sigara, Kızılderililer tanımladı. Zaten 17. yüzyılda, bu tarihte yeni bir sayfa açtı puro, başardı. Ana üretim site var:

 • Küba
 • Almanya
 • Fransa
 • ABD.

onlar stout kalmamak için 20. yüzyılda doktorlar bile, tütün yaprağı sigara hamile kadınların konvolüsyonunu tavsiye ettim. Küba - Günümüzde yapılan en pahalı ve kaliteli purolar onun vatan oldu inanıyoruz. 2006 yılında maliyeti $ 1,150 tutarında, en pahalı puro satılmıştır.

Puro Üretim - yabancı maddelerin uzaklaştırılması

tütün üretilen bir plantasyon - kalite belirleyen faktörlerden biridir. En yüksek kalite koşulları çok tanışmak bırakır Sadece gelen, iyi Küba puroları alabilirsiniz. Kendisine saygısı bitki herhangi pestisitler veya kimyasallar kullanılmaz On. Onlar sadece tat ve aroma için kime bu küçük konvolüsyon alım bozar.

Fabrikada günü ilk üretim aşamasında girilir en ince ve seyrek yaprakları, seç - fermentasyonu. Bu işlem birkaç aşamadan oluşur, böylece karmaşık. Sonuç lezzetini arttırmak gerekir ve çeşitli yabancı maddeler, arasında içeriğini en aza indirmek için:

 • nikotin,
 • reçine farklı,
 • amonyum.

İlk aşamada, kurutma kapalı ambalajlarda yaprakları seçilir. Sonraki onlar güneş ışığı alamadım özel bir odada, taşımak. Bu işlem sırasında, tütün yaprakları olağanüstü tatlar olurlar. Fermantasyon son aşamasında saflığını bozan çeşitli maddeler arasında mümkün olan en yüksek çıkarılmasını ortaya çıkar.

Küba puroları, Küba ünlü fabrikalar gerçekleşir üretim olan, fermantasyon aşamaları tüm zorunlu olmasından dolayı eşsiz bir lezzet ve mükemmel tat hissi var. Bu en iyi markası layık kalitesini garanti eder.

tütün hazırlama

tütün yaprakları kullanılmadan önce, hatta en ufak bir hatasını veya yanlış adım önlemek için fabrika ve atölyeler için oldukça uzun bir yol gitmek zorunda, her yaprak yakından tabaquero izleniyor. asıl görevi bu özel eğitimli işçiler üretimin her aşamasını izlemektir.

tüm deforme yaprakları ve yanlışlıkla tuzak böcekleri Öncesi siler. Deneyimli işçiler farklı ölçütlere göre sıralayabilirsiniz:

 • boyut,
 • kalınlık
 • renk
 • kalitesi.

Çeşit bazında hazırlanması ve ardından karışıma beslenen hangi bir aşamasında - gerçekten iyi Küba puroları almak için, yapraklar harmanı gel. Doğru esansiyel yağların aromasını tanımlamak için gerekli olduğu için bu süreç, en önemlilerinden biridir.

Bu, seçilen belirli bir sınıf için karışım oluşacak ne kadar iyi yapacağını. Onlar karmaşıklık büyük bir seçim geçti bu doğru profesyoneller yapan. iş sadece zor değil alın, pratikte imkansız olduğunu.

mükemmel şekil

Tabachnik - puro doğru forma sorumlu kişiler, fiyatı sadece kalitesi değil, aynı zamanda görünüş bağlıdır. Onlar ustalıkla chavetoy işlemek - özel bir bıçak, sen yaprakların kenarları kesme hangi yardımıyla ve sapını kesti.

Bu puro, tek tabakanın oluşması gerçeğine bağlı olarak, hava kolaylıkla sıradan tat sağlanması içinden geçer. İçeride sadece üç yaprak vardır. Bunlardan biri, ikinci hafif bir tat verir, hoş bir koku sahiptir ve üçüncü doğru yanma için gereklidir.

Puro puro kutusu aynı renk ve kalınlığını içerir. sürecini kontrol eden insanlar, dünyaca ünlü isimleri ve büyük bir deneyime sahip. Bu çok sorumlu pozisyondur.

hiçbir otomasyon

Bu fabrikalarda hiç otomasyon olduğunu belirtmekte fayda vardır. Tüm işlemler özel etiketlere yapışmasını gerekli sayfaların koleksiyonundan, tamamen elle yürütülür. Moskova veya başka bir şehirdeki Küba puroları sadece yüksek bir fiyata satın alınabilir nedeni budur. bütçe sözde seçeneği önerilmiştir ise, sahte ya da düşük kaliteli puro ya olduğunu.

Tipik haliyle, bu tütün ürünleri, özel kutularda depolanır. asil ağaçlardan yapılan puro kutusu. Bu depolama için neredeyse ideal koşulları sağlar. temel talebi - sıcaklık aşırı olmaması. o hesaba katılmaz ise, tütün böcekleri bir riski vardır.

Bugün, Moskova ve dünyadaki diğer şehirlerde Küba puroları büyük bir yelpazesi sunuyoruz. Deneyimli sigara içen için bir seçim yapmak bir sorun değildir, ancak yeni başlayanlar için çok belirlemek zor olacaktır. Birçok markalar arasında zengin bir geçmişe sahip gerçekten olağanüstü bir kaç vardır.

Cohiba

Dünya çapında o kadar çok taraftar su götürmez bir şekilde en iyi cevap puro Hangi soru, - En iyi Küba puro Cohiba olduğunu. Marka sürekli çubuğu kuruyor, çok zor bir sürü için ulaşır. münhasıran Üretilen yüksek kaliteli ürünleri, tatları ve aromaları tanınmış dev paleti.

beyaz ve siyah turuncu, - damgasını onların üç renk gözleri yakalar bir halkadır. adı Cohiba onlar tütün bitkisi olarak adlandırılan Hintliler, sayesinde ortaya çıktı. Bu yakalandı ve dünyada tanındı.

BOLIVAR

o tespit etmek oldukça basittir bu marka, ana farklar - tatları çok çeşitli ve çok yakışıklı değil görünümü. tat ve koku duyusu gelince, onlar çok yumuşak ve güçlü acımasız ucundan başlar. Herkes zevkinize göre Küba puroları BOLIVAR bir dizi satın alabilirsiniz ve tam satın alma keyfini.

Biz görünümü hakkında konuşursak, pek çok uzman onların şaşkınlığı dile getirdi. Lezzetli tadı ile Puro iyi bakmak değildir ve ilk bakışta bunların düşük kalitede olduğunu görünebilir. Ama hiç BOLIVAR puro çalışmış olan birinin tam olarak memnun oldu.

La Flor de CANO

Bu marka sadece geçen yüzyılın seksenli yıllarında tanınabilir hale gelmiştir. Bunun başarısı hemen hemen tüm alanlarda çalışan basit bir formül bağlıdır. yaratıcıları birlikte olağanüstü kalitesi ve üstün puro-şekilli bir tütün koydu.

En çok kullanılan marka, gençler arasında biraz tatlı tadı sayesinde oldu. Bu markanın dezavantajları nispeten küçük aralık atfedilebilir.

La Gloria CUBANA

taraftarların çoğu bu marka puro çok agresif değil hafif bir lezzet olduğunu diyecekler. Bunun sayesinde markanın takipçileri sayısı hızla artıyor. Ama, La Gloria CUBANA ürünlerin yeterince büyük bir yelpazesi sunabilir: hoş aromalar eşsiz ve sert.

HOYO de Monterrey

Marka HOYO DE MONTERREY bilmiyor puro bir sevgili bulmak zordur. Bunların çoğu bu marka ile sigaraya başlamıştı. En basit puro eşit yakmak ve hangilerinin en çok başlayanlar gibi, tat duygusu sunuyoruz gerçeği.

Fabrika onun sır dünya çapında bilinir. Bütün boyutlar belirli hoş aroması var. çiçeksi kokuları ilginç bir kombinasyon tatlılık hissi yaratır. Bu marka çok ilginç ve zengin bir geçmişi vardır. ustalar özenle gizli tutmak Noble markası.

H. Upmann

ürünlerin çeşitli üretir, ama vurgulamak sözde kaşıma tadı ile bir puro olan Yeter "yetişkin" marka. Uzmanlar bu şey değerli ve nadir, dinlenme fikirleri anlamadı bulduk. Markanın fanlar kaybetti, ama düzenli olarak bu belirli marka puro kullanmak destekçileri çok hala vardır gerçeğine rağmen.

Yıllık iyi markaların yeni sıralamada, üretilen puro tarafından, fiyatı sadece gerçek dışı görünüyor. uzun yıllar Küba'da yapılmış en iyi tütün ürünleri kalması için Kaçınılmaz biri olmuştur.

Daha iyi Yeni gelenler nötr tadı ile "basit" puro ile başlamak. Bu alışık ve puro tadı anlaşılması almak için izin verecektir. Sonra kendileri için en iyi arayışında deneme yapabilirsiniz. Her marka yüzden hepsini denemektir başlatmak için, uygun bir şeyler vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.