Haber ve ToplumDoğa

Dünyanın en hızlı böcek nedir?

Çocuklar bile biliyor dünyanın en hızlı hayvan - çita. kısa bir mesafe 130 km / h hıza hızlandırır ve araba sollamak olabilir üzerinde O'dur! ne dünyanın en hızlı böcek biliyor musunuz? Madde bu soruya cevap verecek.

En hızlı böcek nedir?

Bilim adamları dünyanın en hızlı böcekler ya da bir yusufçuk Avustralya Austrophlebia costalis bulduk. 50-55 km / saat hıza geliştirmek yapabiliyor! O bile olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda getirilen en hızlı böcek 58 km / saat olan uçuş hızını kayıt dünyada! Birçok bilim adamı kendi gözlem ve hesaplamalara göre Austrophlebia 100 km'lik mesafenin kısmı için yetenekli costalis bildirdi. Ancak, bu durum henüz sabit değildir belgelenmiştir.

inanılmaz uçuş

SuperSpeed geliştirilmesi, kendi kanatları avtraliyskaya yusufçuk saniyede 100-150 vuruş yapar! İnsan gözü, onun hareketleri takip etmek için özel supertochnoy appartury kullanılarak izlenen çırparak mümkün değildir. Veriler oldukça yakın elde edildi - 1999 yılında.

binlerce kilometre - Çalışma sırasında Austrophlebia costalis entomolojistler bu dünyanın en hızlı böcek büyük bir mesafe üstesinden olduğu bulundu! Çoğu zaman, hatta açık okyanusta, yusufçuk vardır ve onların kalıcı ortamdan 1.700 kilometre veya daha fazla kaldırılır.

kanatlarındaki özel yapısı

Bu arada, çok hızlı bir şekilde tüm yusufçuk değil, sadece bir Australian uçar. uçuşun Yüksek hızlı Makhov çırpar özel bir cihaz sağlanır. Aynı anda - Daha iyi manevra için yusufçuk bir anda ön ve arka kanatları sallayarak ve uçuş hızını artırmak için dikkat çekicidir. Onların şeffaf kanatları gibi daha yakın orada pterostigma üstüne - cuticular kalınlaşma, daha yoğun ve pigmentli damarlarında oluşan bir temnokorashenny site gibi görünüyor. Pterostigma üst kanat ağırlık olarak, genlik amplitüdünü arttırır ön kenarı güçlendirir, titreşim ve kanatlar böcek hava hızı sınırı tehlikeli bir şekilde kendiliğinden salınım azaltan dolayı bu gibi faydalı fonksiyonları yerine getirir.

genel açıklama

Bir yusufçuk olmasının yanı sıra - böceklerin dünyanın en hızlı, aynı zamanda harika bir oluşturulmasıdır. Bunlar dünyanın en eski canlılardan biri olan dinozorlardan önce uzun çıktı. Bilim adamlarına göre hava sahasını hakim olması dünyada yusufçukların bir ilki oluşturuyor.

Yıllarca birçok milyonlarca evrim sürecinde, bu böcekler değişmemiştir dikkat çekicidir. (Bunlar halk denir gibi) Prehistorik "rocker" sadece modern bir şekilde görünüyordu.

Yusufçuk - bir yırtıcı. o dünyanın en hızlı böcek olduğunu da büyük bir avcı olarak ne mağdur, ondan alamıyorum: o, sivrisinekleri yakalar o kepçeye en uygun olan kendi uçuş yolunu ve açısını tanımlayan saniyelik bir bölüm içinde, anında uçar ve titrersinekler av. Dragonfly asla yanlış! Ve çok obur olduğunu. Sadece mümkün bir saat yakalamak ve 50 sinekler yemek.

Vizyon Wonder

Ama "rocker" en şaşırtıcı özelliği - devasa gözlerinin yapısı. Bilimsel olarak, onlar yönlü olarak adlandırılır. Bu başın iki yanında bulunan iki büyük dışbükey yarım daire, hareketsiz benziyor. yönleri, dünyanın küçük bir kısmını görür ve birlikte toplu mozaik görüntü elde her biri - 30.000 bireysel deliklerin oluşmaktadır. Üstelik yusufçukların bir eleştiri, neredeyse 360 derece kapsar yani o geri aynı anda tüm ön, yanları ve görür. Alt göz yönleriyle renkleri ayırt fakat nesnelerin sadece üst şekli.

Araştırmacılar yusufçuk çok kısa görüşlü olduğunu tespit ederken sadece iki metrelik bir mesafeden açıkça görmeye başlar, ancak mükemmel manevra kabiliyeti, hassas uçuş ve reaksiyonun hızı var. Nasıl bilim adamları için mümkün olduğu bir sır olarak kalır.

Şimdi senin ne bildiğin böcek dünyanın en hızlı olduğunu ve bununla ilgili ne farklıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.