SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Konvülsif hastalık yaşamı tehdit olabilir

Ne yazık ki, kasılmalar fenomen çok nadir değildir. Özellikle sık çocuklarda görülür. Bir nöbet neden enfeksiyonları, travma, zehirlenme, merkezi sinir sistemi hastalıklarının çeşitli olabilir.

Bu hastalığın belirtileri aşağıdaki faktörlere çok çeşitlidir:

 • süresi;
 • sıklığı;
 • Aklın Devlet;
 • tezahürü Formu;
 • yaygınlık;
 • Oluş zamanı.

Nöbetlerindendir - çizgili kaslar istemsiz düşük olan bir patolojik durum. Çoğu zaman bu epilepsi görülür, fakat bu mümkün ve menenjit, ensefalit, spazmofilii ve diğer bazı hastalıklarda. nöbetlerin oluşması genellikle metabolizma, aşırı ısınma, şiddetli ishal veya kusma bazı hastalıklarda görülür. Bazen alkolizm, akut zehirlenme meydana psikotrop ilaçlar tarafından. Küçük çocuklar ise bir grip komplikasyonu yanısıra parainfluenza ve sıra meydana geldiği, neurotoxicosis mümkün nöbetler gelişir adenovirüs enfeksiyonları. Yeni doğmuş bebekler, bu durum, bir doğuştan gelen kusurların ortaya çıkabilir , merkezi sinir sistemi, boğulma, kan hastalıkları.

Proses, farklı kas gruplarının içerdiğinde Kısaltmalar, lokal veya genel olabilir. Buna ek olarak, nöbetler:

 • Klonik veya kasılma ve gevşeme hızla kısa bir zaman süresi boyunca birbirini takip ederken hızlı;
 • Tonik. yavaş ve uzun zaman kas kasılması ile karakterize;
 • Klonik - tonik. Onlar karışık.

Bunların doğası ve tip nöbet veya kışkırtıcı oluşumu görünümünü tekrar neden olduğu patolojik sürecine bağlıdır. Bir sarsıcı bozukluk olduğunda, hastanın meraklı gözlerini vardır, o dış dünya ile temas kaybeder. Ardından yeniden kafasını atma çenelerin kenetlenmesi var, alt ekstremite gergin ve elleri dirsek ve bilek katlanır. Bir yavaş kalp atış hızı ve solunum hızı. Form nöbetler karıştırıldığında Böylece tonik faz oluşur. Bir dakika ya da biraz daha fazla - Genellikle çok kısa bir zaman sürer.

Klinik nöbetler farklı bir süre var ve bazı durumlarda hastanın ölümüne neden olabilir. Onlar yüz kaslarının seğirmesi ile başlayan ve daha sonra işlem bacağını içeriyordu. Solunum gözlenen dudaklarında köpük, soluk cilt, taşikardi, orada çok gürültülü olur.

doğum tarihine - nihai bozukluk tanısı, önemli bir rol ayrıntılı bir öykü oynadığı zaman, ve küçük çocuklar için. Ayrıca bu amaçla echoencephalography, fundus çalışma için kullanılır ve bazı durumlarda bilgisayar içinde kafatasının topografya.

Bir nöbetlerindendir olsaydı, akut bakım sağlamaktır hayati fonksiyonları:

 • solunum yolu ve girmek için temiz hava sağlama mukus çıkarılması;
 • Gerekirse, kalp ve solunum aktivitesi ve onları geri kontrolü;
 • dil kaçınmak.

eylem Zamanında ve doğru yürütme genellikle insan hayat kurtarır. Bu nedenle, herkes böyle bir yardım temel kuralları bilmeli.

kasılmalar teşhis ederse, tedavi gerçekleştirmekten ibarettir yoğun bakım. acil yardım reçete antikonvülzanların sağlanması ve kurutucu ajanların sonra. Bugüne kadar, orada bu tür ilaçların oldukça büyük bir listedir ve doktor hastanın durumunun ciddiyetine ve eşlik eden hastalıklar varlığında uygun randevu alır. Birçok uzman Dehidratasyon ajanlarının atama sancıları içinde özellikle acele etmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.