SağlıkTıp

İnsan ayağının yapısı.

vücudumuzdaki ana fonksiyonel yük, özellikle uzak kısımları, ekstremitelerde aittir (yani en uzak gövdesinden) - eller ve ayaklar, küçük hareketler çeşitli büyük miktarda. Onların geliştirilmesi ve iyileştirilmesi nedeniyle elleri ve ayakları üzerinde Evrimsel bu kadar yüksek fonksiyonel yük. Bu şekilde oluşturulan, aslında, insan vücudunun benzersiz bir özelliği - fırçaya karşı başparmak. Ayrıca geliştirmek ve gelişmeye bu özellik bir kez etkin bir adam. Sofistike işlevsel elleri ve ayakları yaşam için gerekli sayısız fonksiyon gerçekleştirmelerini sağlayacak benzersiz yapısal özellikleri vardır. bakış anatomik açıdan, nedeni budur ayak yapısı insanın yanı sıra el yapısı, büyük bir avantaj oluşturur.

Ayak yapı özelliği ayak sözde kemerin bulunmasıdır. uzuv üzerinde baskı telafi etmek için - Arch çok önemli bir işlevi yerine getirir. Bir zamanlar dik duruş keskin alt uzuvların üzerindeki yükü artmış nedeniyle kemerin oluşumuna tanık kurdu.

yapısı , insan ayağının, hiçbir hayvan yukarıda bir dizi olduğu için aslında tektir. Ama çok gelince, fizyoloji ve fonksiyonel yüklere karşı daha ilgili olduğunu ayağın anatomisine, o, on kemikler ile temsil karakteristik başlıklarla demetlerinin çok sayıda kemik yapıları ve kasları eklemli edilir.

Arch tek bir yatay kemer ve beş uzunlamasına oluşturulmuş. uzaklıkta kalkaneus ve ilgili kirişlere bağlanan ayak beş boyuna kemerler. Enine kemer yüzünden boyuna beş önünde eklem bir tür oluşturdu.

Özellikle insan ayağının yapısı, büyük ölçüde azaltmak ve ayak amortisman fonksiyonunda yardım düzleştirmek izin vermeyen bağ ve kas desteği olan tonoz. kas ve ayak kemer ligamanlarında zayıflaması setini oluşturan durumunda düz sonuçlanan düzleştirilmiş olabilir.

İnsan ayağının yapısı bol innervasyon -the varlığının bir başka özelliği vardır. Bu da sözde refleks bölgeleri oluşumuna yol açar. Refleks bölgeleri sinir lifleri ve onların mahalle geçiş başkası değildir. Bu yakınlık iki yönlü etkileşim tamamen farklı sinirler yol açar. sinirleri perekrestov sonucunda eller viseral sinirler ile ve ayak ve stop refleks bölgesine karşılık şekillendirilir (iç organları innerve olanlar).

Eski çağlardan beri bilinen ve belli noktaları refleksoloji üzerindeki etkisinin tarih yöntemlerine kullanılan - akupunktur - işlerini uyarıcı, gerekli eylemi ve iç organları sağlamak için insan vücudu yüzeyinin hassas bölgelerini açarak için insanlara fırsat verdi.

Ayağın hangi bölge üzerinde istediğiniz sonucu üretmek için harekete geçmelidir belirtmek ilgili haritalar ile Akupunktur ayak. Böylece, sağ ayak taban organları ve üzerinde etkilerden sorumludur vücut kısımlarında vücut parçaları sol yarısında etkilerine sırasıyla sağa ve sola, için.

üzerine harekete akupunktur noktalarının ayak tabanının, uzmanlar beynin, beyincik, frontal sinüslerde, hipofiz bezi, gerekli etkiye sahip trigeminal sinirin, boyun, kulak, burun, gözler, omuzlar ve hatta bireysel kaslar. iç organlara etki için olduğu gibi, insan vücudunun herhangi bir organ üzerinde çalışmak için akupunktur yollarla izole edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.