Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Chrome OS: Bir USB sürücüde yükleme

Bugün bilgisayarda yüklü Chrome OS oluyor nasıl ve mümkün olup olmadığını bahsedeceğiz. Google'ın Samsung dizüstü bilgisayarlar ortaklıklar dizi ötesinde işletim sistemi izin vermez unutulmamalıdır. Bu nedenle, PC platformunda deneyin kolay değildir.

eğitim

Biz 4GB USB disk boyutları gerekecektir. Resmi kaynaklardan Chrome OS destekleyen aygıtlar hakkında bilgi elde etmek mümkündür, bu tür çorba kurulumu sorunsuz çalışır. Belirli ekipman listesi yapmazsa Ancak, umutsuzluk yok. Bu platform Linux dayanmaktadır olarak biz Chrome OS hakkında konuşursak, herhangi modelin bir bilgisayara yüklemek mümkündür. en olası problemler adaptörler Wi-Fi ile zorluk şunlardır: genellikle bu cihazlar çalışmaya reddediyorum.

çıkarılabilir medya

Bir USB sürücüden Chrome OS kurulumu durumunda infaz olarak sonraki tartışılacak. Google sahiptir işletim sistemi teslim etmez resmi bir yapı. Lime ve Vanilla - Bu nedenle, üçüncü taraf yayınlar kullanmalıdır. İkincisi En son inşa ederiz. onunla birlikte başlayalım. Uyumluluk sorunları yaşarsanız daha iyi Lime kullanın. Bu basım aygıt sürücüleri için geniş bir destek sunar. Bu AMD ve nVidia grafik kartı Realtek işlemciler, Ralink ve Broadcom hem bileşenlerinin yanı sıra şunları içerir Kablosuz adaptörler.

Yani şöyle PC'de yüklü Chrome OS ile durumdur. dağıtım sistemini indirin. sıkıştırılmış ZIP dosyasını açın ve ayrı dizin IMG dosyasında kaydedin. Yük Image Writer programı ve EXE çalıştırın. PC içine flash sürücü takın ve üzerinde uygulama dosya IMG yardımıyla yazın. Çıkarılabilir medya üzerinde tüm veriler imha edilecek. platformu Chrome OS başlatma sonraki aşamada. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve BIOS girin. USB birinci kaynak yükleyin indir. İndir önce Chrome OS ile gerçekleşecek. süreç şirketin ekipman çok daha yavaştır. yüklü bir platformdur olduğu gerçeği SSD sürücüsü, USB kullanarak bu durumda. Yani, Chrome OS başlattı hepsi bilgisayarda kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.

netbook ve notebook için Adaptasyon

Yukarıda belirtildiği gibi, asıl sorun, uyumluluğu ile ilişkilidir. Bu nedenle, taşınabilir cihazları, en az tatmin edici olduğundan, Dell, montaj işletim sistemi kullanmak gerekecektir için. Biz Win32DiskImager programına ihtiyacınız olacaktır. Bu uygulama çıkarılabilir medya üzerinde işletim sisteminin bir görüntü kaydetmeye yardımcı olacaktır. dizüstü harici bir sürücü varsa, CD'ye veri yazarak bu program olmadan yapabilirsiniz. HPUSBDisk uygulamasını ayarlayın. Bu araç çıkarılabilir medya orijinal boyutunun iadesi için gereklidir. Biz montajıyla ilgili tüm faaliyetlerin tamamlanmasından sonra kullanacağız.

taşınabilir cihazlara yönelik talimatlar

USB portuna flash sürücü takın. yönetici ayrıcalıklarıyla Win32DiskImage uygulamayı çalıştırın. aracı kutusunda, altında Görüntü Flie, daha önce gelin mavi klasör ikonuna tıklayarak Chrome OS imajı indirildi. Aygıt sekmesinde, sürücüyü seçin ve Yaz'ı tıklayın. Uygulamayı biçimlendirmek ve kayıt taşıyıcı platformun sonra Win32DiskImage. Şimdi yüklemeye hazır. Kesinlikle işletim sistemi ise bir flash sürücü ayıklamak yasaktır. Bu sürücüyü ve bir USB bağlantı noktası zarar verebilir. Ekstraksiyon sadece dizüstü kapatıldıktan sonra izin verilebilir.

başlatmak

USB içine sürücü takın. bir dizüstü bilgisayar için, kablolu interneti ekleyin. Wi-Fi erişim noktası varlığında, aktive. dizüstü bilgisayarı açın. Biz BIOS gider. Çıkarılabilir medyadan başlamak belirtir. Gördüğünüz gibi bu noktada çok benzer olan Chrome OS, bilgisayar ve taşınabilir cihazlara yüklendi. Yani, devam edelim. dizüstü yeniden başlatın. her şeyi doğru yapılırsa, ekranda görünen ilk şey - koruyucu Chrome OS'u tasarlar. "Devam" İleri penceresi görünecektir. Burada web, düzen ve dil bağlanmak için seçim yapmak zorunda. Bundan sonra, "Devam" a tıklayın. "Giriş" penceresi açılır. Bu aşamada Google Hesabı kimlik belirtmek gerekir. Bu basın düğmesi "Giriş" sonra. Doğrulama işlemi gerçekleşir. Sistem yetkilendirme onaylarsa, bir avatar seçime gidebilir. Herhangi bir görüntü belirtmek veya kişisel fotoğraf kurmak için dizüstü kamera kullanabilirsiniz. Böylece, başlangıç yürütülen ve biz platformda çalışmaya başlayın.

parametreler

Sistem ayarları menüsü tarayıcısı kullanarak mümkündür. Standart bir Chrome tarayıcısından kullanılamaz Konvansiyonel üç sekme, birkaç fazla tarafından desteklenecek. ayarı için gelince, Rus ve sezgisel mevcuttur. Çıkarılabilir Medya ile çalışmak HDD'den benzemektedir. işletim sistemi bellek cihazı kullanarak, bir Live CD olarak ayarlanır.

Ancak, daha sonra biz bir sabit disk üzerinde bir çekirdek platformu olarak Chrome OS yükleme bakacağız. İşlem çok karmaşık değildir. Sistem HDD üzerinde çıkarılabilir medya veri aktarmak için sadece birkaç dakika sürer. Bu yüzden yapmak USB sürücüden boot Ctrl + Alt + T kısayollarını ve klavyeyi basarak sistem konsolu çağrı komut kabuğu penceresinde girin. Enter tuşuna «Enter». / Usr / sbin / chromeos yükleyin: Sistem yanıt ve aşağıdaki satırı girmesinin Sizi bekliyoruz. Basın «Enter». Sistem platformları yüklemek için izin ister. Biz onların niyetlerini teyit ederler. bundan, klavye «y» üzerinde uygun iletişim kutusu tıklamayla Bunu yapmak için «Enter». Montaj Dell sonraki aşamada bir şifre isteyecektir. Gömülü kodu Kazanma: dell1234. Enter tuşuna «Enter». Chrome OS platformu kurulumu başlayacak ve birkaç dakika sonra bir sabit diskten sistem başlayabilir. Tamamlandığında, dizüstü kapatın ve USB portundan sürücüyü çıkarmak.

Bu unutulmamalıdır ki Chrome OS içinde yazılım yüklemesi, oyun ve özel kurum hakkında mağaza tarafından yürütülen uzantıları her türlü. altta yatan dosya sistemine erişim yerleşik yöneticisi aracılığıyla erişilebilir. Kurulum uzantıları anlamlı enstrümanın şansını artırabilir. Google'ın nasıl yazarlık ve üçüncü parti şirketleri: Ayrıca herhangi bir bulut tabanlı web hizmetlerine erişim dahildir.

Chrome OS kullanmak ve hızlı performans kolaydır. platformu bazında açıklanan cihaz kullanarak her zaman herhangi bilgilere erişimi veya gerekli Web hizmeti yararlanabilir. Son aşama - HPUSBDisk kullanarak orijinal durumuna sopa dönüş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.