ÇirkinlikBahçıvanlık

Stevia mor - basit daimi Aktör

Stevia - aile Asteraceae (Asteraceae) ait uzun ömürlü cins. ad, aslen Rus olan kenevir yaprağı ile yaprakların benzerlik gelir olarak seçildiler erkek örnekler aşağıdaki gibidir: "fimble" (ilk hecelerin aksanıyla). resmi sınıflama denilen evpatoriumom (Eupatorium) göre.

mor stevia - Bu cinsin bir tür. Bu., Güçlü dik çapı 25 cm corymbiform çiçeklenme kadar sona eren saplar ile uzun (1,5 m) rizom, bitki bir tek parçalı, büyük, dikdörtgen-daralan bırakır. çiçekler, küçük beyaz, pembe (tüm renkler), leylak boyanabilir. Onlar Yaz ortasında çiçeklenmeye başlar. Uzun Çiçekli, sonbahara kadar devam eder.

Gösterişsiz ve kış-dayanıklı bitki Stevia. seçiminde Dikme ve bakım tercihen evcil bir zemin ile, güneş açık alan vardır. Prensip olarak, bu toprağın hakkında çok seçici değildir, ama iyi hazırlanmış yerel yüksek çalılar büyür ve daha görkemli salkımına oluşur. Sulama özellikle kurak mevsim sırasında, düzenli olarak gereklidir. döllenme gübre duyarlı stevia mor, tercihen kompleks.

Yay geç büyümeye başlar, bu toprakta belirli bir ısıtma gerektirir. Eğer büyüme başında, çalılar düşürmek ve onları daha kompakt hale getirmek için isterlerse çimdik olabilir kaynaklanıyor. Bu durumda, daha sonra biraz çiçek olacaktır ama tomurcukları muhteşem olacak.

Bir yerde 10 yıldan fazla yetiştirilebilir. Nakledilen erişkin nedeniyle güçlü bir kök sistemine zor numune üretilmiştir. Bitki pek rekabet diğer uzun ömürlü yaratmadan, sitede yayılır. tomurcukları Çiçeklenme sonrası kaldırılması gerekir ve soğuk hava önce 15 cm daha yükseğe köklerini bırakarak neredeyse tüm yerüstü kısmını kesilmelidir. Sığınakları kış gerekmemektedir için.

çalılar bölerek yayılır Stevia mor, tohumlar, çelikler olabilir. Tohumlar Mayıs ayında açık toprağa ekilen edilebilir, sürgünler yaklaşık 2 hafta içinde görünecektir. yaşamın ikinci yılında, bir kural olarak, bitkilerin çiçeklenme. tercihen çiçeklenme sonrası erken ilkbahar ya da sonbaharda, paylaşma çalılar. büyüme mevsiminin başında, 8 cm üzerinde mesire lahanası kesiyorum ve onları bitki, kavanoz kapağı olabilir.

Stevia mor pek hastalığı etkiler ve zararlıları bunu lehine değil. Bu gruplar halinde veya tek başına çimler üzerinde, çiçek yataklarının arka planda dikilebilir. O. Papatya, Siyah otu, rudbeckia, helenium, Solidago, uzun ömürlü asters vd bakmak avantajlıdır göllerin kıyısında iniş için uygundur. farklı yükseklikte Stevia bileşimleri çok uyumlu bir nokta.

Şu anda, yüksekliği çiçek ve yaprak rengi farklı formlarda bir çok sergiledi. Stevia - İşte bu yüzden farklı oldu. En dikkat çekici Çeşitler:

  • Eupatorium.Joicius Alacalı - kompakt, (1 m'ye kadar) düşük, alacalı.
  • Eupatorium coelestinum - yükseklik 0.8 m arasında inflorescences mor-mavi çiçekler.
  • Eupatorium Küçük Joe - 1 m çiçekler dumanlı pembe, yükseklik yukarı.
  • Eupatorium Fantom - 0,8 m yüksekliği, çiçek mavimsi mor, koyu kaynaklanmaktadır.

Stevia gibi olacaksa, biraz yaz hatırlatmak ve soğuk kış neşelendirecek çiçekleri soluk, kuru olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.