Haber ve ToplumDoğa

Doğada Yabani tavşan: açıklama, fotoğraf

Bazı insanlar sevimli ve tüylü evcil tavşanların bakıyoruz biz vahşi yaban karşısında yaşayan akrabaları, aynı kaygısız bir hayat düşünmek eğilimindedir ve sadece çayırlar üzerinde büyüyen gür çimenlerin üzerinde otlar. Ama bu onlar için her yeni gün gibi bir yanlış kanı vardır - bu hayatta kalmak için sürekli bir mücadeledir. Yabani tavşan sezondan bağımsız olarak en azından bazı yiyecek aramaya her zaman, ve ayrıca yine yırtıcı her türlü saklanmak zorundadır.

tanım

Bu küçük hayvanlar, doğal ortamın sert koşullarda hayatta kalmak için daha kolay olacaktır hangi sayesinde vücut yapısına sahip nedeni budur. Onlar benzersiz yetenekleri kar altında gelen yiyeceklerini madencilik sahiptirler, onları havada yüzer, zeminde olmasa bile, otuz metre mesafede bir avcının yaklaşımını duymak sağlayan mükemmel işitme var.

Bir tavşan vahşi tavşan gibi görünüyor. Açıklama buna boyutu küçük olduğu gerçeği ile başlayabilir. bu en az iki kilogram ise vücut uzunluğu, 32 ila 46 cm arasında değişir. Arka bacaklar için diğer daha az olan tavşan türleri ve tavşan ve kulakları daha uzundur.

Muntazam olmayan renklenme yabani tavşan ile donatılmıştır. Resimler bu küçük hayvan bazen kırmızımtırak bir renk ile, kahverengimsi bir gri bir üst kat olduğunu ona göstermek. Karın ve yanal kuyruk biraz daha hafif ucu ve üst uyluğa küçük bir nokta beyazımsı şerit geçen inceledi.

Yabani tavşan, tavşan aksine, bir yıl boyunca rengini değiştirmez ve sadece beklendiği gibi iki deri değiştirmesine olur - ilkbahar ve sonbaharda.

Nerede oturuyorlar?

Başlangıçta bu küçük yaratıklar sadece İber Yarımadası'nda yaşamış, ancak tarım faaliyetleri sayesinde onlar Antarktika ve Asya'da hariç neredeyse tüm kıtalarda yerleştirildi.

Şu anda Rusya, Ukrayna yabani tavşan yaşadığı ve ayrıca Avrupa ve Afrika'da birçok ülkede. Buna ek olarak, bu küçük hayvan Pasifik ve Atlantik okyanuslarında ve Akdeniz adalarında bulunabilir.

çalılar ve küçük ağaçlar olduğu yerde Bu hayvanlar sadece yaşamak, aynı zamanda bozkır, orman kemer ve tarlaları yaşayabilir. Onların yaşam koşulları yabani tavşan kendi varlığı için daha az arazi gerektirdiğinden yaşayan kuşların olandan çok farklı. Bu küçük hayvanların ailesi üç yirmi hektar arasında değişmektedir alan hangi zeminde, barışçıl boyunca alabilirsiniz. daha rahat bir varoluş için, onlar uzunluğu otuz metreye ulaşan, kendi Burrows kazmak.

Ev küçük hayvanlar

onların kendi vahşi tavşan kazma nereye Bu tüneller zor arazi ile herhangi bir açık alanlarda görülebilir olmasıdır. Nerede yaşadığını, bu küçük küçük hayvan, sadece kumlu toprağı orada hakim, bu nedenle daha kolay ve kendi Burrows kazmak için daha uygun oldu.

Hayatta kalma ağır şartlar uzakta avcılardan gizleyebilirsiniz toprak altında mümkün olduğunca bu hayvanları saklamaya zorladı. Orada hayatlarının en geçirirler. Bu Burrows kadınlarda daha sık kazılmış ve bu çok zaman alır. Onlar yüzeye üç çıkışı olan yuva ifadesi var.

yaşam biçimi

Böylece, doğada yabani tavşan yarıklarda daha sık oluşabilir, deniz veya terkedilmiş ocakların sarp kıyısında gullies. onlar bile yerleşim eteklerinde ve çeşitli depolama alanlarından yerleşmek böylece Bu hayvanlar kişiyle mahalle korkutmadı.

Bu küçük hayvanlar hayatları için belli bir alanı seçtiğinizde, kesinlikle bu güzel kokulu gizli deri bezleri tarafından üretilen işaretleyin. Buna, tavşanlarda, yaban tavşanı izole yaşam tarzı değildir ve (7-11 birey) gruplarında yerleşmek. Aileleri oldukça karmaşık hiyerarşik yapıya sahiptir.

Onlar ne yer?

Onların emzirmede her Yabani tavşan yüz metre daha uzağa delikten yola gelmez. Bu nedenle, onun diyet özellikle farklı değildir. Sadece kış ve yaz yemeklerde farklıdır. Havanın sıcak olduğu aylarda küçük hayvanlar yaprakları ve ot yer. evlerine yakın olursa, o zaman bu hayvanlar marul, lahana, kök bitkileri ve tahıl her türlü yemek var, alanlar ve bahçeler vardır.

soğuk, kuru tavşan hareketli çim yaklaşımla ve bitkilerin toprak parçalarından kazdık. Buna ek olarak, kışın hala ağaç veya çalı sürgünler ve kabuğu yiyebilirsiniz.

Nasıl çarpma olduğunu

Bu küçük hayvanlar çok verimli olduğu kabul edilir. Neredeyse yıl boyunca doğurmak. Doe sezon başına üç kere yavrular karnında edebilirsiniz. Bu hayvanlarda Gebelik bir ay yaklaşık sürer. çöp tavşanların sayısı annenin yaşam ve yaşa bağlı olarak, 4 ila 12 arasında değişebilir. Bu nedenle, yıl 20 ila 50 yavrularından neden olabilir. kadın hazır teslimat birkaç saat sonra tekrar çiftleşmeye.

Bu tür Tavşanlar nedeniyle doğumdan sonra ilk dört hafta beslenen sadece anne sütü olmasından hızla büyüyor. Bundan beş ay sonra zaten ergenliğe ulaşmış ve kendi oluşturmak üzere ailesini terk etmişti.

insanlara bu hayvanların değeri nedir?

Avrupa yaban tavşanı sadece bu tip insanlar tarafından terbiye edilmiş olduğu ortaya çıkar. Bu nedenle, istisnasız tüm yerli ırkların atası, bu küçük hayvanların kabul edilir.

Onların ıslahı halen çeşitli doğal koruma alanları ve kreşler topraklarında kullanılır. Onlar evcil türlerin ırkı geliştirmek için kullanılabilir Avrupa tavşan birçok yetiştiricileri tarafından talep görmektedir.

Buna ek olarak, çünkü onun güzel kürk ve lezzetli et balıkçılık tabidir. Tavşan Dünya tarımının en önemli sektörlerden biri olarak kabul edilir nedeni budur.

Yabani tavşanların evcilleştirilmesi hayvanların fazla yetmiş farklı türler için görüntülenen beri. Aralarında farklı dekoratif tüy, yanı laboratuvarlarda yeni ilaç ve gıdalar test etmek için kullanılır olanlar gibidir.

Ama hiç yırtıcı bulundurulması gereken bazı ülkelerde bu vahşi hayvanların kullanımına ek olarak, alanları, ekinleri ve sayısız Burrows ile liman toprakları zarar bütün kültürlerin yeme, insanlara büyük zarar getirebilir. Örneğin, Pasifik Adaları tamamen yol açan bitki imha toprak erozyonunun ve yuvalama kuşları için servis sahil yıkımı.

Özetle, biz bu inanılmaz hayvanlar mükemmel vahşi yaşamaya adapte olmuşlardır bu sonuca, böylece onların nüfusunu koruyabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.