Haber ve ToplumDoğa

Benekli Kaplumbağa.

o 200 milyon yıl önce hala olduğu gibi orijinal görünümünü muhafaza başarmış, çünkü kaplumbağa bizim fauna en eski temsilcilerinden biri olarak kabul edilir bir sır değil. Vücudu zırh ile korunmaktadır. kaplumbağa pürüzsüz, koyu veya zeytin üst kısmı rengi kahverengi, küçük sarı lekeler. Ayak parmakları yüzme zarları bağladı. bataklık ana özelliği navigasyon için gerekli uzun bir kuyruğu vardır ki kaplumbağa.

Marsh kaplumbağa Güney ve Orta Avrupa'da yanı sıra Asya ve Kuzey Afrika bölgelerinde yaşar.

Onları da nehirler ya da sessiz nehir körfezler Akmaz gibi bataklık kaplumbağası ana yaşam, bataklıklar bulunmaktadır. bataklık kaplumbağası giderek usta bir gerçektir olmuştur yapay depoları, yani kanalları ve gölet. Bu kaplumbağalar yalnızlık tercih, ancak bazen insanlar tarafından çıkmaktadır oralara yerleşmek sır değildir.

Kural olarak, Benekli Kaplumbağa banka veya darbe eğimli rezervuar, onun yaşam alanlarını seçer. Onların sayesinde onlar avlanmak amacıyla sudan çıkmak ya da sadece güneşlenmek. Marsh kaplumbağa ile karşılaştırıldığında kara kaplumbağa herhangi bir tehlike anında da herhangi sucul bitki örtüsü içinde silt kaçış içerisine gömülebilir suya daldırır eğer çok daha hızlı ve ihbar taşır. Bu nedenle, bu tür hayvanların tespit etmek için problemlidir. Çok sessizce konut onların yerine gizlice Tabii ki, bunları izleyebilirsiniz.

Daha önce görünüm bataklık kaplumbağası öncelikle gece, ama öğleden sonra o sadece güneşin keyfini olmasıydı. Ancak gözlemler ve çalışmalar geceleri o bir nehir veya havuzun dibine uyku seviyor bulduk ve öğleden sonra o karada ve suda hem avcılık, uyanmıştı.

Kulaklı kaplumbağa büyük dalış yüzer ve su altında uzun süre kalabilir. Biz aktif hareketlere bahsediyoruz, o zaman yüzeye tırmanmaya ve havayı yutmak için her yirmi dakika gerekiyor. Havuz kaplumbağa de suda yaşayan için gerekli çok önemli bir araçtır, yani, ek solunum organları, anal kabarcıklar ve farenks kan kılcal aşırı büyümesini içerir. Ve karmaşık sayesinde ışığın yapısı bile yetersiz havalandırma durumunda oksijeni kullanma yeteneği vardır.

Kulaklı kaplumbağa kara hayvanları ve su hem beslenir. Buna ek olarak, diyetinde bitkilerin çeşitli içerebilir. ile ilgili olarak su yüzeyinde, ve orada o tür kabuklular, böcekler, yumuşakçalar ve SBD olarak omurgasızlar, çeşitli yakalar, küçük kurbağalar yaralı bir balık yiyebilirsiniz.

bataklık kaplumbağası kıyısında farklı böcek, solucan, woodlice ve kabuklu deniz için avlanıyor. O alg ve kıyı tesisleri yemeye karşı çıkmıyor. hayvan av sürecinde önemli bir rol vizyon değil, aynı zamanda koku alma duyusu sadece oynar.

Sonbahar-kış döneminden sonra, kaplumbağa üremek için hazırdır. Kural olarak, kaplumbağa sadece yaşamın altıncı sekizinci yılında cinsel olgunluğa ulaşır. bataklık kaplumbağası uzun ömürlü, ortalama olarak olduktan sonra yüz yirmi yıl yetmiş yaşıyor. Çiftleşme su ve karada hem yapılabilir. dişi bir delikte yumurtalarını bırakır ve ayaklarını gömer. Yumurta da kireçli kaplamadan oluşmaktadır, kuşlar için benzerdir. Yumurta gelişimi için birkaç ay gerekir. Küçük kaplumbağalar yumurtadan, kendi Burrows kazmak ve hatta bir sonraki bahar gelmeden önce orada kalır. Bu süre boyunca onlar karın sarısı kesesinde bulunan besinlerin nedeniyle stoklanmış edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.