Haber ve ToplumÜnlüler

Mehran Karimi Nasseri - Efsanevi ikamet Havaalanı

(İng. Mehran Karimi Nasseri üzerine) Mehran Karimi Nasseri Adı özünde, eşsiz ve olağanüstü bir şey işlemedim ki sıradan insanlar, olmasına rağmen, tüm dünyada bilinir. onsekiz yıl hariç o Paris havaalanı binasında geçirdi.

tarih öncesi

Mehran Karimi Nasseri İran'da 1942 yılında doğdu. Mehran aktif belirli siyasi görüşlerini savunan karıştığı genç yaştan itibaren, korkusuzca konumlarını ifade ve İran'da meydana gelen olaylardan bak. Genellikle o makamlar ve diğer sorunları adına saldırıları ile faaliyet bu tür reddi ile uğraşmak zorunda kaldı. Ancak, ağrı ve ülkesinin geleceği için tecrübe tekrar Nasseri teşvik ve yine mevcut rejimin direnç üye olmak.

Yani, 1977 yılında, o İran'dan uzaklaştırma cezası ile yakaladı. nedeni Şah Mohammed Reza rejimine karşı gösterilere katılımının oldu. Mehran haklarını savunmaya çalıştı, ancak tüm başarısızlıkla sona erdi ve onun yerli ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

Kötü şans ya da uluslararası hukuk paradoksu?

Birkaç yıl için, Nasseri Avrupa ülkelerinde sığınma bulmak amacıyla dolaşmak zorunda kalmasına rağmen, her yerde ret karşıya edildi. Yine 1981 yılında şanslıydı - BM Komisyonu ona mülteci statüsü verilmiştir ve Belçika'da yerleşmek için izin verdi. Mehran Karimi Nasseri sonucunda kalmak BM'nin ülkelerden herhangi seçme hakkı vardı. Onun seçimi İngiltere'de düştü. Daha sonra hukuk normlarına göre, o nedenle Mehran şekilde geri gitmiş olacak fark başlıklı değildi Belçika dönün. 1988 yılında, bir sonraki hedef Heathrow havaalanı (İngiltere) olması gerekiyordu Fransa'ya gitti. Ama kötü şans o bütün belgeler ile Paris'te bir çanta çaldığını, bu yüzden ölümcül olmuştur. Ancak işin garibi, bu bir düzlemde Nasseri oturup durmadı. Ama İngiltere'de havaalanı yetkilileri belgelerin yokluğu onu pasaport kontrolüne geçmesine izin vermedi çünkü ülkeye girmesine izin vermedi.

Sonuç olarak, uçak Sharl De Goll isimli ünlü havaalanında, Paris'e onu geri aldı. Ama Fransız etmedi Fransa'yı girmek için izin olarak, terminalin dışında İran mültecilerin serbest bırakılması için izin vermedi. Sonuç olarak, adam kocaman havaalanı terminaline dışında başka yerde kalmak için hiçbir haklıydı.

Terminalde Yaşam

Mehran avukatları çok çalıştı ve 1995 yılında Belçika'ya dönmesine izin verildi, ancak sınırlı bir alanda yaşayan hatta 7 yıl o reddetti teklife cevap bunun sonucunda İngiltere'de yaşayan Mehran niyeti bozuk değil.

Havaalanında Hayat çok kasvetli değildi. Samimi düzgün ve Nasseri hızla terminali personel aşık ve onlar onu destekleyen ellerinden geldiğince iyi yardımcı olmak için her zaman hazır. Yakında, benzersiz bir dava hakkında bilgi, gazete ve dergilerin sayfalarında sızdırıldı ve Mehranu için gazeteciler akışlarını su bastı. Havaalanı Sharl De Goll binasında geçirdiği Her zaman, o farklı insanlarla iletişim istekli olduğunu ve ekonomiye konusunu gündemine edebiyatının muazzam miktarda öğrendim.

havaalanı ayrılık

Olağanüstü bir adam istemez hayatınızda şeyi değiştirmek gibi görünüyor. 1998 yılında yine savunma avukatları onun kayıp belgeleri kurtarmak için başarması gerçeğine rağmen, terminal binasını ayrılmayı reddetti.

Ancak, hasta 2006 Mehran Karimi Nasseri içinde. Tanı belirsiz, ama hastalık hastane tedavisi gerekir. Yani, 18 yılda Nasseri ilk kez, havaalanı Sharl De Goll bıraktı. o hastaneden taburcu ve her zamanki yere dönmek sonra bunun imkansız olduğunu ve o yakın havaalanı binasının neredeyse yerli oldu barınaklar birinde yaşamak için fırsat verildi.

Mehran Karimi Nasseri, bir terminal, onun şaşırtıcı öykü Fransa'da ve uzak kendi sınırları dışında bir efsane oldu. Havaalanı Sharl De Goll gelen insanlar, hala sık sık o bu hikaye gerçek olup olmadığı, Nasseri yaşamış ve ne bu adama ne oldu hangi terminal personel sormak.

"Terminal" Spielberg

2004 yılında, "Terminal" adlı Steven Spielberg ikonik resmin dışında ekranlarında Charles de Gaulle'ün binadan Mehran serbest bırakılması öncesinde, ana rolü Tom Henks oynanır. Victor Navorski - ünlü film yönetmeni ilham Mehran Karimi Nasseri, biyografi, tarih, ana karakterin prototip haline geldi. Filmde olaylar İran tarihinde çok benzer, aslında, ABD, Dzhon Kennedi havaalanı terminaline gerçekleşecek ve. Victor de, onun duvarları ve dostluk, aşk ve ihanet içinde tanıdığı tüm personel ve terminalin misafirleri favori yanı sıra bürokratik sistemlerin gücü ve sertliği haline gelmiştir.

tesadüfen kendini Hanks dünya gibi oldu kahraman buldum Dünya küçük, ancak, bir kişi mevcut gerçekliği değiştiremezsiniz zamanki özgür yaşam, aksine, bu Viktor Navorski iyiye hayatını değiştirecek bir terminalde oldu büyüktür. Şaşırtıcı dram benzersiz kişi bazen sadece biraz sınırlarını daraltmak alır yıllar biz her zaman dünya daha sıcak yapabilir bize hatırlatmak için olacak filmin temeli oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.