ÇirkinlikTamirat

Nasıl laminat sayısını hesaplamak için: ustasının öneriler

onarım sırasında fazladan para harcamak etmemek için gerekli malzeme tutarının hesabını yapılmalıdır. katta laminat miktarını hesaplamak için nasıl, bu makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

katta kaplamanın seçimi dairenin onarım sürecinde önemli bir andır. Banyo ve mutfak karoları genellikle koyulur, ancak diğer odalar çok daha fazla seçenek kapsar. Bu muşamba, çini, halı, döşeme veya laminat olabilir.

diğer yer kaplamaları üzerinde laminatının avantajları

Muşamba - ucuz bir malzeme, ancak hızlı bir aşınma deseni tabidir. Büyük bir odada fayans döşeme - bu, ek olarak, bu malzeme ucuz uzun ve zahmetli bir süreç değildir olduğunu. Halı üzerinde yürümeyi hoş, rahat ve sıcak bir oda vermek. Koymak kolaydır, ama kirli ve temiz bu kaplama işleminde kolay değildir alır. Parke Ayrıca pahalı bir malzeme olarak kabul edilir ve daha sonra özel bir lak kaplama işlemi için gerekli olan istifleme.

birkaç önemli avantajlara sahiptir çünkü odada yer döşemesinin en iyi seçim, bir laminat geçerli:

 • dayanıklılık;
 • düşük maliyet;
 • Kolay kurulum;
 • kaplamanın hasar durumunda kolay ve hızlı onarım.

Nasıl para kazanmak için?

onarım sırasında, binanın sahiplerinin çoğunluğu paralarını kurtarmaya çalışıyoruz. tasarruf etmenin bir yolu gerekli miktarlarda malzemeleri satın almaktır. odasında yerleştirilmesi için gerekli laminat miktarını hesaplamak için nasıl görelim. iki şekilde böyle bir hesaplama mümkündür gerçekleştirin: kendi başlarına veya online hesap makinesi yardımıyla.

talaş alımı oda ev konforu sağlamak için - bu çok pahalıdır. Satın alınan malzemelerin kalitesi eksik olamaz. Seçeneklerden biri önemli maliyet para - laminat alanının sayısını hesaplamak için. Doğru dekoratif kaplamanın birçok paketleri odanızı dekore etmek gerekecektir nasıl hesaplamak gerekir. Bize düzgün ve doğru bir şekilde yukarıdaki iki yöntemleri kullanarak yapı malzemesidir nasıl hesaplanacağını öğrenelim.

döşenebilirliğe için oda hazırlığı

İç ve ağır mobilyadan laminat montaj, ücretsiz oda egzersiz önce. Bundan sonra, enkaz zemin temiz yüzey seviyesini pürüzsüz. Aksi inşaat malzemesi tersine, çok fazla olacağını, yeterli olmayabilir veya gerekli laminat miktarı deposuna zammı beklemek gerektiğini unutmayın.

Ne hesaplamalar yapılmalıdır?

Birçok kişi, inşaatı ile karşı karşıya ilk defa düzgün laminat miktarını hesaplamak için nasıl, bunlar gerekmez düşünüyorum. hazır ve bütün malzemeler en yakın donanım mağazasında satın alınabilir. Bu yaklaşım kusurludur. Eğer daha fazla malzeme satın yoksa, katlar tamamen kapalı olmayacak, ek kutuları satın almak için değerli zaman harcamak gerekir. sonuçlanabilir mağaza malzeme, bir sonraki teslimat için beklemek zorunda kalacak.

hesap makinesinde laminat gereken miktarda hesaplanması yanlış oldu zaman ters durumda, bu ekstra para harcanacak. Geri dükkana satın alınan malları iade ve harcanan parayı geri almak her zaman mümkün değildir. Bunlar gerekli olacak nokta onarım olduğu gibi birkaç kaburgalar, kalacaksa Ancak, güzel olurdu. Son zamanlarda koydular sanki değişiminden sonra hasarlı alanı, tekrar bakacağız. Katı laminat aynı stok hiç gerekli olmayabilir.

kendini tamamlanması

laminat tipi, renk, sınıf ve boyutunu belirlemek için başlamak için. Ancak bu bilginin ardından, bir kumaş miktarının hesaplamasını başlatabilirsiniz. Laminat zemin her üretici kurulu boyutu seçtiği Bu veriler, gereklidir. Hatta bir ve aynı şirket farklı koleksiyonlarda kaplamanın farklı boyutlarda üretebilir. Ayrıca pakette kurullarının sayısını değiştirebilirsiniz. bu verileri ihmal edilmesi hesaplamalarda ciddi hatalara yol açabilir.

Odanızın özel bir şekli varsa, bütün duvarları ölçüp bir diyagram çizmek ilk gereklidir. Sadece alanı ve hesaplama yapabilir tüm standart dışı açılar hesapladıktan sonra. Kolayca hasar kurulum sürecinde olduğu gibi bir marj ile olmalıdır zemin döşeme malzemesi almak için unutmayın. Taşıma sırasında, tahta da bakıma muhtaç hale gelebilir.

Kapsamı Etkileyen Faktörler

Düzgün, laminat miktarını hesaplamak kuvvetle yükleme sırasında malzemenin akışını etkileyen bazı faktörleri göz önünde nasıl anlamak için. İşte ana olanları şunlardır:

 • Bir bina malzemesi darbe planı odanın alanı.
 • Odanın şekli. Bu durumda, onarım, dikdörtgen şeklinde bir oda varsa, laminat asgari miktarda harcanacak. Oda seks sofistike formu ile tasarlanmış ise, çalışan laminat plakalar arzu edilen şekil, kesme çalışmak zorunda olacaktır. Bu durumda, ahşap kaplamaların gereksiz hurda bir sürü olacaktır.

 • Odanın katta laminat miktarını hesaplamak için nasıl soru karar verirken malzemenin büyüklüğü de önemlidir. Maksimum ekonomi için küçük bir panel seçin. materyal unutmayın uzun, daha atık. Montaj oda uzunluğuna eşit olan laminat bir uzunluk seçmek için deneyin.
 • istifleme Seçilen yöntem, aynı zamanda bağımlı ekonomi. Bu konuda Oryantasyon nasıl odanın etrafında laminat miktarını hesaplamak için söyleyecektir. en kolay ve en ekonomik seçenek duvarı boyunca düz bir çizgi olarak yapı malzemesi yığını etmektir. Bu durumda artıklarının sayısı% 10'dan daha fazla değildir. çapraz çapraz laminat döşeme gibi bazı insanlar. Bu yöntem kullanıldığında lamellerin artıklarının yaklaşık% 15 olacaktır. malzeme tüketimi hesaplamalarda başarısız bir testere ve kazara hasar olarak kabul edilmez.

dikkate tüketimini etkileyen yukarıdaki faktörleri alarak, oda inşa etmek, satın almadan önce laminat miktarını hesaplamak için nasıl düşünün.

Hesaplamalarda hesap makinesi kullanımı

en kolay yolu özel hesap makinesi kullanmak. Bu arama motorunu kullanarak bulunabilir. sanal bilgi işlem makinası ile çalışma bedava değerlerine pencereleri girmek kolaydır.

Bu hesap makinesini indirmeden önce, aşağıdaki parametreler bilmek gerekir:

 • Bir bina malzemesi koymak için plan odanın toplam alanı;
 • Laminat kurulu büyüklüğü;
 • her paket kaburgalar sayısı;
 • istifleme yöntemi (duvar boyunca ya da bir açıda).

Bu verileri girdikten sonra, hesap makinesi satın alınması gereken laminat kendisi miktarını hesaplar.

öz değerlendirme

Yukarıdaki makalede listelenen aynı seçenekleri hesaplamak gerekir oda hesap de laminat miktarını hesaplamak öğrenmek için. Anlaşılır olması için, biz manuel hesaplama örnek vermek:

 • Oda büyüklüğü 4.5 x 3.3 metre verilen;
 • Bir gemide büyüklüğü 195 x 1295 mm 'dir;
 • sayı laminat paket - 10 parça;
 • istifleme yöntemi 45 derecelik bir açı ile seçildi.

Peki, nasıl laminat miktarını hesaplamak için. Hesap makinesi bu bize yardımcı olacaktır:

 • Öncelikle odanın alanını hesaplamak gerekir. 4.5 x 3.3 = 14.85 m 2: duvarları boyunca çarpın.
 • % 15 oranını göz önüne alındığında, 17.08 m 2 olsun. Bu alanda laminat ile kaplanmış olmalıdır olduğunu.

Tipik olarak, üretici alanı kapsayan paketi üzerinde gösterir, ancak yine de hesaplama tek tahtası (1.295 x 0,195) alanı ile çarpımına paket başına 10 parçalarını bir arada tutmak ve elde edilecek 2,52 m 2. Artık laminat paketlerinin sayısını hesaplamak gerekir alacak: 14, 85 / 2.52 = 5.8. Şimdi sıra laminat parke 6 paketlerini satın gerektiğini ortaya çıkıyor.

Özetlersek

uzman yardımı olmadan kendi başlarına daire veya kendi evinde onarım, planlarken, çeşitli inşaat malzemelerinin satın alınması için çok para ertelemek zorunda kalacaktır. hesaplamaların uygulanması asgari dikkatli tutum maliyetlerini tutmak. Yükleme ekstra parçalar veya tüm laminat panoları vardı sonra, bunları bertaraf etmeyin. Belki de operasyon odasında yararlı olacaktır. Güçlü mekanik darbe korkuyor Laminat, ancak stok kaplama parçalarını kalan ise hızla, tamir edilebilir.

Artık matematik bilgilerini kullanarak, bir hesap makinesi ve bağımsız yardımıyla odaya laminat miktarını hesaplamak için nasıl bir sorunun cevabını biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.