IlişkilerCinsellik

Ne Oral seks sırasında sözleşmeli olabilir ve bazı enfeksiyonlar bulaşabilir?

Oral seks şimdi heteroseksüel ve homoseksüel çiftler hem arasında çok popüler. Ancak, birçok kişi bu cinsel pratik cinsel yolla bulaşan hastalıklar bir dizi enfeksiyona neden olabilir fark yoktur. biz bahsedeceğiz Bugün nasıl ortağı hastalığın ne tür ve nasıl kendilerini korumak için jenitalleri ile temas halinde yapabilirsiniz "yakalamak". Kuşkusuz, bu bilgiler cinsel olarak aktif olan herkese yararlıdır. Peki, oral seks yoluyla bulaşabilir?

Oral ve enfeksiyon

Oral seks yoluyla enfeksiyon kapma erkekler hem de kadınlarda ayni riski. Ağız veya cinsel organların medyanın mukozasında bulunan virüs, ortağı ve aktif çoğaldıkça destekleyici bir ortamda alabilirsiniz. Bu en başta gelen nedeni olduğunu mukoz membranlar - mantarlar, virüsler ve bakteriler için mükemmel bir zemin ıslahı. Yani ağız korunmasız temas sırasında iyi cinsel yolla bulaşan hastalıklar bir sürü ödül olabilir hiç şüphe yoktur. Ne oral seks yoluyla bulaşabilir? Neredeyse her enfeksiyon.

Enfeksiyonun İlgili faktörler

düşük bağışıklık, ağızda bir enfekte mikro olan bir oral-jenital temas bir insanda, bir ağız boşluğu içinde patojenik bakterilerin çok sayıda - etkilenme olasılığı karıştırıcı faktörler büyük ölçüde bağlıdır. Tüm bu faktörler önemli ölçüde enfeksiyon şansını artırır.

genel olarak cinsel organlar üzerinde bulunan çok enfeksiyon, üst solunum yolunda bulunur. Ve oral seks yoluyla bulaşabilir, ne aşağıda ele alınacaktır.

Enfeksiyon ve oral seks

Bunlardan ilkinde enfeksiyon, - Vulvovajinal kandidiyaz. Ve büyük candida vücudumuzda şartlı patojenik mikrofloranın ile ilgilidir, bu yüzden cinsel yolla bulaşan hastalıklar listesinde yer almamaktadır. Ancak mantar aktif oral cinsel temas üzerinden iletilen ve ağız boşluğu içinde bunun miktarı% 50 artabilir. Bu oral kandidiyazisi oluşabilir. Bu tür vajina, sevimsiz akıntı ve kırmızılık kaşınma gibi hoş olmayan semptomlara neden olan çok yaygın ve Vulvovajinal kandidiyazis olduğunu. sünnet derisi iltihabı - Erkeklerde, candida balanopostit neden olur. Neyse ki, yeterince hızlı candida bağışıklık sistemini "ezer". Aynı zamanda, emin Profesör Tulio Simoncini herhangi kanser bir mantar kandidiyaz temeli olduğunu ve her durumda çalıştırılamaz.

Gonokok enfeksiyonu daha az yaygın değildir. Gonokok üst solunum yolu ve ağız mukozasında yerleşme, sebep stomatit ve farenjit "seviyor".

o oral seks mikrotravmaların ağız boşluğu önlemek için neredeyse imkansızdır çünkü Frengi genellikle oral-genital temas yoluyla bulaşır. sonucunda Treponema pallidum kadının vücudunda giriyor. Böyle bir durum - pratik olarak desen, korunmasız oral-genital temas frengi hemen hemen her zaman bulaşan beri. neredeyse bir ortağından enfeksiyonu önlemek için tek yol - Ancak, birçok çiftler oral seks inanıyoruz.

Klamidya - Son yıllarda giderek tıp pratiğinde karşılaştıkları oldukça ciddi bir cinsel yolla bulaşan hastalık. klamidya bir hücre içi parazit olduğu için Klamidya, tedavi için oldukça o asemptomatik olabileceğinden, tespit etmek zordur ve zordur. organımın - Klamidya oral-genital temas boğaz ve bademcik yoluyla nüfuz edebilir zaman. Genel olarak, bakteri vücuttaki çeşitli hücrelerin hayatta kalma yüksek bir derecesi ile karakterize edilir.

Trikomonas - yaygın ve yeterince ciddi cinsel yolla bulaşan hastalıklar, bugün ise daha az sıklıkla meydana gelen. ortak bir çanak vasıtasıyla enfeksiyon olasılığı vardır, ancak bu durumda, trikomonas neredeyse, oral seks yoluyla bulaşan değildir.

Daha az sıklıkla oral-genital diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar tarafından iletilen ancak bulaşma riski hala orada. Ureaplasmosis pek oral seks yoluyla bulaşan, ama rahat yoluyla enfeksiyon riski vardır.

Oral seks sırasında Uçuk ve HPV

Bu sonsuza kadar orada kalmasını vücuda var en yaygın, ancak hoş olmayan ve hatta bazı durumlarda tehlikeli bir enfeksiyondur. Ancak, iyi dokunulmazlık "sessiz" ve herhangi bir belirti neden.

tamamen farklı bir hastalık ve oluşmaz enfeksiyonu olan ağız temastır - Halen dudaklar ve genital herpes soğuk bir algı var. ikinci - Evet, soğuk algınlığında en cinsel organına herpes ve döküntü ilk tip kaynaklanır. Ancak, her iki virüs dudaklar ve genital kaşıntı neden olabilir ve enfeksiyon sadece oral seks yoluyla gerçekleşir. Ancak, hatta prezervatif güvenlik mutlak bir garanti vermez - bu kusurları veya gözenekli bir yapıya sahip olabilir. Ya enfeksiyon virüs tarafından etkilenmiş ortağın vücudun diğer bölgelerinde aracılığıyla gerçekleşir.

İnsan papilloma virüs halkımızın neredeyse tüm vücudunda şu anda. Diğerleri bile kansere yol açabilir ederken onun suşları bazıları pratikte zararsızdır. HPV sözlü ve anal aracılığıyla ağırlıklı olarak iletilen ve çocuğa ve günlük nesneler aracılığıyla anneden doğum sırasında edilir.

HIV ve oral seks

Birçok kişi bu gerekli değildir HIV oral seks veya korku yoluyla bulaşabilir nasıl merak ediyorum. Bağışıklık Yetmezliği virüsü cinsel olarak aktif iletilir çok ciddi ve tedavisi zor bir hastalıktır. mümkün olduğunca oral-genital temas yoluyla bulaşan, ancak bu riski çok düşüktür. Araştırmaya göre, birkaç yıldır oral seks yoluyla HIV bulaşma tek vaka yoktu.

ABD'de, Kimberly Schaefer deney gerçekleştirildi hangi 198 kişi aktif olarak oral seks yapan katıldı. Aynı zamanda çoğu HIV ile enfekte ortakları ile temas vardı. Virüs uzun süre vücutta açılmış Ancak, sadece bir değil, bu şekilde, büyük olasılıkla, enfekte edilmiştir. Deneyin katılımcıların tükürük virüsü dezenfeksiyon maddeleri bulundu. Onların görünümünü nedeni oldu, ama bu insanlar, sağlıklı bir yaşam tarzı kurşun vücudun sağlığını izlemek ve ağız temiz olduğunu keşfetti tam olarak ne bilinmemektedir.

Kimberly Schaefer bulundu zaman Karşılaştırma için 04:10 000 arasında ilişki enfeksiyonu olasılık tek bir hareket, bir prezervatif ile anal seks yoluyla enfeksiyon riski - 4: 1000. Bir kadın virüslü sperm ağzına isabet oral seks girmişse, enfeksiyon şansı azdır, ama yine de var.

HIV iletim bakış biyolojik noktası oral kavite ve gelen vajina penis gerçekleştirilebilir kaynaktan - ağız boşluğuna. penise ağzından enfeksiyon olasılığı halen çalışılmaktadır. kabul olması ağız yoluyla HIV ile enfekte edilebilir boğaz kanseri ve AIDS - cinsiyet, diğer konuları görüşmek geçin.

Oral seks sırasında Gırtlak kanseri?

Bilim adamları aktif oral seks yoluyla enfeksiyonu veya diğer enfeksiyon riskini araştırmaya devam. Bugüne kadar, bu çakal boğaz kanserinin gelişmesini yol açabilecek bir görünümü yoktur. Ve bu tehlike gerçekten mevcuttur.

Ve yukarıda açıklanan insan papilloma virüsü ile bağlantılıdır. vücut kansere neden olan HPV tiplerinden biri mevcut değilse hiçbir sigara, alkol bilim adamları bulduk gibi, çoğu durumda, boğaz kanserine yol olamaz. altıdan fazla partnerle Oral seks yaptık kadınlarda kanser riski 8.6 kat artar.

AIDS ve oral seks

AİDS - hemen hemen tüm vücut sistemlerinin lezyonlarla karakterize edilir HIV enfeksiyonu, son aşaması. Oral seks yoluyla AIDS alabilir miyim?

Bilim adamları uzun oral seks AIDS ile enfekte edilebildiği bilinmektedir, ancak oran oldukça düşüktür. oral seks yoluyla enfeksiyon riski 102 erkek homoseksüel ve biseksüel bir grup% 8'dir - Ama 2000 yılında bir araştırmaya göre ABD'de gerçekleştirildi doktorlar onun görünümünde yanıldı gösteren. Bazıları bu rakamın bile sade olduğuna inanıyoruz.

Ronald Valdiserri devletler ağızda AIDS ilk aşaması olan HIV ile iletim oral-genital enfeksiyon, kullanılabilirlik isteğe yaralar veya ülser için. Virüs meni değil, aynı zamanda orgazm kadar penisin ucunda yer almaktadır ve seminal sıvı içinde ibaret değildir. Virüs kan girmiş kadar küçük kesikler ve sıyrıklar - Dişeti kanar gerekmez.

ABD hükümeti için yararlı olan bir enfeksiyon tarafından icat - Ancak, bazı araştırmacılar AİDS virüsü diye bir şey savunuyorlar. Ve hastaların cinsel partnerleri asla onlar tarafından enfekte.

Nasıl kendinizi korumak için?

seks (geç olsun) sonra size oral seks yoluyla bir STD ile enfekte olup olmadığını kendinize sorun, derhal maddeleri dezenfeksiyon ağız boşluğu davranın. Örneğin, "Miramistin". Ayrıca satışa dış genital ve hemen enfekte ile temas ettikten sonra ağız olarak kabul edilir ilaç "Tsiteal" dir.

Ancak, tamamen enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için, prezervatif kullanmak veya vulva özel bez lateks en iyisidir.

Sonuç

Sonuç olarak, bende sende az cinsel partner, sözleşme daha az şans cinsel yolla bulaşan hastalıklar olduğunu söylemek istiyorum. Yani, oral seks sırasında sözleşmeli edilebilir ne hakkında kendimize sormak sürpriz seks önlemek ve sevdiklerinin sadık olma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.