Haber ve ToplumÜnlüler

Jimnastikçi Lyudmila Turishcheva: biyografi, kişisel yaşam, spor başarıları

O kimse ve hiç kaybetmedi. onun rakiplerinin sunulması ile Turi denilen ve daha sonra, bu güven, azim ve gücü sporcular sayesinde sıfat "Demir" eklendi. İlk lig zaferi onaltı çağında kazanıldı. Jimnastikçi Lyudmila Turishcheva sürekli yarışmalar ve şampiyonasında ödül aldı. Bir kariyerinde, o, 137 mücevherleri kazanılan dünyanın mutlak şampiyonu oldu. Çekim hızı ve soğukkanlılık yüksek bir düzeyde kendi karakterinde mevcut olduğunu ve hatta panoları yapımı yıkıldı bundan sonra bitirmek için parlak performans, engel değil Dünya Kupası'nda kabuk çatlama.

Lyudmila Turishcheva: biyografi

Grozny'de, jimnastik platformu gelecekteki kraliçesi 1952 yılında doğdu. dans sanatıyla gravitated erken yaş kız Gönderen: zarif elleriyle işaret ederek tiptoes yürüdü. Bu nedenle, annem Lyudmila bale okulu verdi ama klasik dans sanatını öğrenmek kısa ömürlü oldu ve zaten 10 yıl içinde o jimnastik yapmaya başladı. Tourischeva spor salonu açtı ilk çalıştırıcı, Kim Wasserman oldu. Daha sonra ortaokul öğrencileri arasında genç yeteneklere arama yapan. Otuz erkek ve 8-9 yaş arası birçok kız teknik direktör Kim Yefimovich öğrencileri olmuştur Lyudmila Tourischeva acemi arasındaydı.

İki yıl Wasserman geleceğin Olimpiyat şampiyonu getirdi, ama daha sonra erkek ve kız grubuyla çalışmaya gitti Luda koç Vladislav Rastorotsky ile birlikte takımı verdi.

Olimpiyatlar için hazırlık

1964 dramatik yeniden koç beri sekiz kız rejimi, 1968 yılında yapılacak olan Mexico City Olimpiyatları'nda, almak için. 5:15 de çıkması gibi bir sabah koşusu. Kahvaltıda, kahve yarım fincan ve peynir küçük bir parça. gece geç saatlere kadar elemanlarını honlama için tekrar jimnastik platformu ve - Eğitimin ilk aşaması 7 saatleri arasında gerçekleşti ve daha sonra çalışma, üç saat sürdü. Bu yüzden gücünü yetiştirmek ve irade Lyudmila Turishcheva. Şimdi kadın da jimnastik yapma sağlıklı beslenme ilkelerine ve bu rutin kusursuz görünüyor yoluyla kararlıdır.

Ludmila bir tartmak-in ile başladı her idman nerede ağırlığı ekstra kiloluk - Vladislav Stepanovich bir Kınama. O sıkı bir öğretmendi, ama Tourischeva onun ısrarı sonuçların elde edilmesinde çok yararlı olduğunu söyledi. Lyudmila amaçlı gözbebeği olarak kabul ve plan eğitim olmasa bile spor yapmaya geldi.

ilk Olimpiyatları

adaptasyon sporcular için Moskova'da Olimpiyatları beklentisiyle Oyunları taşıdı. 1967 yılında ilk kez bu yaz yarışmalar yetişkin aşamaya Lyudmila Turishcheva ulaştı. Aile, koç, arkadaş genç sporcu desteklemek ve onun zaferini diledi ama Natalia Kuchinsky, o zaman eğitimli bir jimnastikçi de, çepeçevre ve dört kabukları birinci oldu.

Mexico City yılında Olimpiyatları Lyudmila hala kamu jimnastikçi bilinmeyen gitti. ziyaretçiler, jüri ve paparazzi dikkati "Meksika gelin", çok Natalia Kuchinsky üzerinde duruldu. Ancak, Lyudmila Turishcheva halk için çalışmak istediğini asla, odağını performansı tekniğe yönelmiştir.

İlk Olimpiyat Oyunları, heyecan ... ve günlüğünden hatası. çepeçevre yılında bir 24 yer var, fakat Sovyet takımı jimnastikçiler hala podyumda durdu ve altın madalya almak. Bu, her sporcu zarar vereceğini, ama bir adam şampiyonluk ele geçirmek için bu durum daha fazla eğitime inanılmaz teşvik oldu.

mutlak şampiyon

Korkunç vatan jimnastikçiler Rastorotsky çelik karakterleri başkanlığındaki Meksika ekibi sonra. Sporcular müzik ve çiçeklerle yetkilileri bir araya geldi. İki yıl ilk Olimpiyat Oyunları'ndan sonra o Ljubljana Dünya Kupası'na gitti. İşte Lyudmila Hisse tam güçle ve onların ana rakiplerini yenerek - Korbut, Janz, Burda, birinci oldu. Mutlak dünya şampiyonu başlığı ona Ljubljana bir galibiyete kazandı. 1970 yılında spor kariyerini için aynı kader, Lyudmila unvanı verildi "Onurlu Sporcu Usta."

Bir yıl sonra, o Avrupa şampiyonu unvanını kazandı kurumsal işaretler koçu ve kendimi ekledi.

geçit

Lyudmila ve Vladislav Stepanovich Grozny, cumhuriyetin liderlik ve spor toplumun dikkatini yoksun ama Mexico City Olimpiyatları'nda sonra şampiyon tandem, daha iyi vardı yaşam ve eğitim için koşullar beri Rostov-on-Don taşındı değildi. 1972 yılına kadar Tourischeva rekabet içinde Grozni ve Spor Derneği "Dinamo" kentini temsil etti.

Rostov-on-Don kız tezi ile 1986 yılında Pedagoji Üniversitesi'ne kabul edildi yılında pedagojik bilimler aday oldu. zamanın azaldığını başlamasına rağmen, eğitim, yarışmalarda okul, üniversite,: Turischeva Lyudmila Ivanovna her şeyde mükemmel oldu. maç Kız ders kitapları ile gitti ve oturumlar arasında aralıklarla laboratuvar almaya koştu.

Münih Olimpiyatları

Korbut, Tourischeva, Lazakovich: jimnastik Sovyetler Birliği'nin milli takım olarak 1972 yılında üç lider idi. başlıca rakipleri Karin Yants liderliğindeki GDR ekibinden bir kız kabul edildi. Keskin mücadelesi nedeniyle noktalarının onda üçü farkla gitti tahmin jüride SSCB ve GDR Ljubljana cimnastikçilerde, seyirci görmeyi bekliyordum.

Münih Sovyet sporcular hemen takım turnuvada öne sürdü ve birkaç puan için ücretsiz paten sırasında GDR takımı aştı. sonunda Alman sporcular podyuma yükseldi SSCB takımdan daha zayıf olduğunu kanıtladı. Burda ardından çift Tourischeva tarafından şampiyon olurlar. Ama öncesinde son bekliyor ve çok yönlü belirli türde mutlak şampiyonluk için mücadele. Tutkular Korbut, Turishcheva ve Janz arasında patlak zorlu bir mücadele sonuna gelmiş.

Zarif spor etüt bunun sonuçlandı jimnastikçi zafer getirdi "Hayallerimin kız," örnek performans Lyudmila, - Mutlak Olimpiyat şampiyonu.

rakipler

Münih Olimpiyatları favori seyirci tanımladı. Bu dünya şampiyonu Tourischeva ve büyüleyici ve minik Olga Korbut değildi. Onun performansları sadece Olga tabi olan karmaşık unsurların hakim çünkü ayrılmadan önce Sovyetler Birliği'nin Moskova koçu rekabet, Korbut dayanıyordu. Ne seyirci Turishcheva yoktu ki, Korbut sevdim?

Olga spor kürsünün giderek, halkı memnun etmek çalıştı. Onun performansı sanatsal ve yaramaz oldu. O, gülen duyguları yaşıyor ve böylece çok fazla enerji harcıyordu, izleyici ile temas halindedir.

Programınız jimnastikçi Lyudmila Turishcheva gösterir, o ciddi bir kitleye huzuruna çıktı ve atlet duruldu. O enerji ve duygu hallettim. Onun ilke yas tutmaya değil ve dinlenmek için değil, rakiplerin performanslarını izlemek için değildi.

Ama onların rekabet, dünya jimnastik gerektirdiği bir yelken gibiydi.

Sunset kariyeri: Dünya Kupası, Montreal Olimpiyat Oyunları

1975 yılında Londra'da jimnastik yarışmaları düzenledi. düzensiz çubukları egzersizleri yapmak Lyudmila Turishcheva, yapının istikrarsızlığı hissetti. kat kanca takılı kablolar biri azalmaya başladı. o ülkeyi getirebilir düşüncesi, onu programını bitirmek yardımcı oldu. direğin alt devir, zamanlanmış bir döndürme, sabit bir pozisyonda ve yapının çökmeyen atlama. O bile düşmüş kirişler bakmak için dönüm değil, uzak podyum yürüdü.

Üçüncü ve bir spor kariyeri sona ermeden son Montreal Olimpiyat Oyunları oldu. Yirmi dört Lyudmila takım olmuştur ve daha sonra takım yarışmasında onu altın kazanmak yardımcı oldu. uygulanması için bir kasada mutlak üstünlüğüne - ve serbest programda iki gümüş madalya, bronz aldı.

Umudunu Kaybetme

1976 yılında, bir teşvik Tourischeva olarak jimnastik yarışmadan sonra Komünist Partisi adına bir kamu figürü olarak Olimpiyat Oyunları'nın sonuna kadar bıraktı. Sonra Turischeva Lyudmila Ivanovna, röportajlar verdi ekipleri ile bir araya gelerek işlerini erkek bedeninin topraklarında bulunduğu Sovyet delegasyonu, karargaha rapor etmekti Olimpiyat Köyü'nün. Rapora kez daha giderek, tanıştığı Valery Borzov, uzun yıllar sonra ilk kez Münih yarışmalarda Amerikalılar iki altın madalya kazandı kazanmayı başardı sprinter atlet.

Hemen filmde şampiyon davet etti ve gençlerin sonra telefon numaralarını alışverişinde bulundu. Ve 1977 Olimpiyat çiftinin sonunda düğün oynadı.

Lyudmila Turishcheva: Aşk hayatım

kocası Ukrayna bir yerli çünkü evlendikten sonra Lyudmila, Kiev taşındı ve evlendikten sonra Slav geleneği bir kadın kocasının evine girer. Bir yıl sonra, aile bir kızı Tatyana vardı.

O bir şampiyon olmak istediğini - Onu oldu. Benzer şekilde, ve aile hayatında. Lyudmila Ivanovna mutlu olmak istedim ve şimdi 38 yıl Valery Filippovich birbirlerine sevgi üzerine inşa ilişkiyi güvenen var.

Erken çocukluk döneminde kızı Tatyana ailesi hala jimnastik empoze etmek istedi. Dokuz yıldır Tanya bu sporu onun için olmadığını fark etti. Sonra Lyudmila kızı stadyuma çalıştırmak olabileceğini, Atletizmde koçu ile anlaştı. 11 yıldır Tatiana üzerinde kaçak belirtilmesine yürüttü spor ustası adayı. O yarışmada sürat yarışlarında gerçekleştirilen, ancak yirmi yıl geri onun için değil gerçekleşmesini geldi etmiştir. Tatiana yaratıcı tasarım girmeye karar verdik ve ona moda uzmanlık belgesi aldı Üniversitesi kat ld.

Valery Filippovich ve Lyudmila Turishcheva şimdi torun yükseltiyor. Kızım ve kocası Toronto yaşıyor.

koçluk kariyeri

annelik sonra ilk önce, SSCB milli takım çocukları öğretti 1992 ile 2000 yol açtı, onun koçluk kariyerinin Lyudmila başlangıcını bırakın. Ukrayna Jimnastik Federasyonu.

137 kraliçe kıyafetinin arasında jimnastik platformu üç yüksek devlet ödülü var:

  • Kızıl Bayrak İşçi Nişanı.
  • Olimpiyat bronz al.
  • Lenin Nişanı.

Jimnastikçi, hatasız konuşan - idealdir. Bu sporcular olmaz, ancak rakipleri arasında Lyudmila bu ideale yakın oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.