Haber ve ToplumÜnlüler

Viktor Gusev (şiir): biyografi

Gusev Viktor Mihayloviç - bir Sovyet şair, Moskova 1909 doğumlu.
Bugünün Gençliğinde spor yorumcusu ilişkili olarak ortaya çıkmıştır. Gerçek şu ki biz spor yorumcusu Viktor Gusev (şair) olarak bildiğimiz Gusev, - akraba. Yani bir dede muhabirimsin ve yayın vardı.

Şiir sadece etkinlik Viktora Guseva değildi. Yol boyunca, o hala drama ve yabancı metinlerin çevirileri ile uğraşmaktadır.

eğitim

1925 yılında Viktor Mihaylovich Gusev Devrimi'nin Moskova Tiyatrosu tarafından düzenlenen tiyatro stüdyosu, girdi. Stüdyoda yılında dram Victor 1 yıl okudu ve 1926 yılında yüksek edebiyat kursları V. Ya. Bryusova gitti. Bir yıl, onun çalışmalarının ardından onun şiir yayınlamaya başlar ve Moskova'da yazarlarının en Derneği'nin bir üyesi haline gelir.

Daha fazla, o 2 yıl ilk şiirsel kitabı yayınladı.

kurslar 5 yıl Gusev prouchitsya planlanan fakat sadece 3. Son 2 yıl eğitim onların yeniden yapılanma, o edebiyat ve sanat fakültesi Moskova Devlet Üniversitesi'nin ardından.

eğitim sırasında Etkinlik Gusev onu doğru kişilerle tanışmak ve geliştirmek, daha da yazma becerilerini geliştirmek için yardımcı olur. O film ve tableaux, türkülere, Sovyet sinemaya sözleri, reprises ve makaleler için komut yazmak başlar. 20s komedi sonunda o bağımsız yazar.

Gusev Viktor Mihaylovich - sadece taze ve pazarlanabilir ürün veren şair, hep zaman hissetti ve insanlar gerek, bu yüzden dün zaman işaretlemek için çalışıyorum. Onun zamanında o en ünlü biriydi ve ticari şarkı yazarları, oyun yazarları ve senaristler aranan nedeni budur. onun ilk şiirlerini yayınladı Kariyerinin, başından rağmen, pek ümit verici değildi. Çalışmaları ciddi Gusev ucuz devrimci romantizmin çalışmaları yerinde gördük Mayakovski, tarafından eleştiriliyor.

Şöhret, o şarkı yazdım 1934 yılında alınan "Polyushko alan." Bundan sonra, hemen hemen tüm eserlerinin başarısını aldı.

Örneğin, 1935 yılında oyun yazdı "Glory". O ülkenin tüm sinemalarda koydu.

Oyundan sonra ağırlıklı bir yönetmen ve senarist gibi birçok değerli eserler vardı.

1941 yılında Gusev Radyo Komitesi'nde edebi bölüm şefi olarak görev ve radyo için hikayeleri ve komut dosyaları yazmaya başladı.

onur

Kariyeri boyunca, Gusev 2 ödül ve ödül 1 verildi:

1) 1939 yılında Order "Şeref madalyası" verildi.

2) 1942 yılında aldığı Stalin Ödülü'nü ikinci derece. Ödül film için yazdığı senaryo, getirdi "Pig ve çoban."

3) Kesinlikle aynı Gusev Bonus o ölümünden sonra layık görüldü ki, 1946 yılında aldı. Ödül "savaştan sonra akşam saat 6 da" verdiği senaryo verildi.

aile Guseva

Stepanova Nina Petrovna, Moskova'da sıradan öğretmeni olarak çalıştı - Victor Gusev azından o karısı vardı. May 29, 1934 bir oğulları vardı. Michael - Onlar babası Victor sonra onu çağırdı.

Viktor Gusev eşi ve çocukları ile razluchon edildi. çocuklu Nina Taşkent'te boşaltılmasını ayrılmak zorunda kaldı ve şair Moskova'da kaldı. Dönüşünde tahliye Viktor Gusev gelen eşi ve çocukları çoktan ölmüştü.

Michael ve kız kardeşi Lena yetim bulundu. zamanda çocuk 10 yaşındaydı. Viktora Guseva eşi daha sonra ünlü yazar Konstantin Yakovlevich Finn içinde ikinci kez evlendi.

Şair oğlu MSÜ Biyolojik Fakültesi'ne girdi ve yıllar sonra bir bilim adamı, dünya çapında bir üne sahip bir biyolog oldu.

Dedesi, bu nedenle, ünlü atası gibi benzer bir ad, soyadı ve soyisimlerinin aldıktan sonra şair V. M. Guseva torunu seçildi.

aile Gusev geleneği köklü - Michael ve Victor başka adlar. Oğlu Michael adında bir spor spikeri.

Şair V. M. Guseva torunu da Birinci Kanal çalışmalarıyla geniş bir popülerlik elde etti.

Şair Gusev hakkında az tanınan gerçekler

Gusev bir vatanseverdi. Şiirlerinde ülkeyi, onun fikir ve Stalin'i övdü.

Gusev bazen kutupsal ve pilotlar gördüğümüz teknik ilerleme, hayrandı. Bir gün o helikopter hasta bir kızın dağ köyünde kurtarmak için, rekor yüksek tırmandı nasıl bir hikaye anlattı. Bu nedenle, ertesi gün o ayette yazdım hikaye esinlenmiştir. gazetesinde yayınlanan bir öykü.

Viktor Mihaylovich Gusev ordusuna hizmet ve savaşta mücadele etmedi. Çocukluğu sağlık sorunları vardı, bu yüzden bile ordu almadı. Şiirlerinde kendini savaşan sanki Ama o yazdı. Yani canlı bir şekilde onun kişisel deneyimleri geçti.

Yani açıkça Gusev şiirler yabancı yazarların savaş hakkında kitaplar etkisi altında yazılı olduğunu söyledi Mayakovski'yi eleştirdi budur. Mayakovski V. M. Gusev kanepeler savaşçı olarak yazıyor ima etti.

Viktor Gusev Mayakovski gücenecek ziyade eleştirilerinde dinlemek ve askeri birimlerde daha gitmeye başladı vermedi.

Şair, oyun yazarı, yönetmen V. M. Gusev hipertansiyon, 21 Ocak 1944 öldü. O Novodevichy mezarlığında toprağa verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.