Spor ve SağlıkKilo kaybı

Özellikleri, pratik öneriler ve yorumlar: Hormonal kadınlarda yetmezliği olan kilo vermek nasıl

yaklaşık yetmiş - kadın vücut tarafından üretilen hormon sayısı. Kendi görev - vücudun her organ ve doku düzgün işleyişini sağlamak için. Onların seviyesi azalır veya çeşitli dış faktörlerin etkisiyle arttırılabilir. Sözde hormonal başarısızlık birçok nedeni vardır. Karmaşık klinik belirtilerin yanında dengesizliğin talihsiz sonucu ciddi obezite kadar kilo olurlar. Bu hormonal yetmezliği olan kilo vermek mümkün mü? Sonuçta, fazladan kilo çok çabuk alınırlar ve bu düzeltme işlemi büyük zorluklarla oldukça rahat. Hormonal yetmezliği (ve tercihen gece) ile kilo nasıl sorusu bize yaklaşık hemen her biri, kadınlar endişeli çünkü öyle.

Başlarken

Ilk şey bu tür rahatsızlıkların belirtileri de durumunda yapılacak - Bir uzmana ziyaret edin. Doktor vücutta hormon seviyelerini tespit etmek için gerekli testleri geçmek reçete gerekir. Elde edilen bilgiler hatanın nedenini belirlemeye yardımcı olur. Ve yalnızca doğru tanı mümkün hedeflenen tedaviyi ayarladıktan sonra.

Bazen rastgele deneyimli profesyonel kutu nefret kilogram sıfırlamak için öneriler atamak buna bağlı olarak obezitenin olası nedenini belirlemek lokalize yağ mevduat bölgelerinin hangi, ve.

vücut üzerinde kıvrımlar anlatmak için ne

üst sırt ve göğüste aşırı yağ prolaktin fazla bahseder. gebelik süreci emzirme sırasında bir kadının vücudu hazırlamak - Yani, işlevi hormon aradı. Bu durumda balans belirtisi ödem, menstrüel bozukluklar, iştah yüksek varlığıdır.

örneğin "Dostinex" gibi belirli ilaçlar atanması, doktor zaman hormonal yetmezliği hasta kilo yardımcı olacaktır. Sonuçların sürdürülebilirliği konusundaki tartışma Misafir ev sahibi, zaten kullanımının ilk iki ayında bahsedilmişti.

şişman bel aktif alanda yatırılır ise, tiroid bezi tarafından üretilen hormonların assumed dengesizlik olabilir. Bunun Öznel belirtiler - yorgunluk ve uyuşukluk. Ne zaman tiroid hasta ile sorun kapasite çalışırken azalır acı olduğunu. Harici ihlal şişlik yanakları ile karakterize edilir. bu durumda tavsiye edilebilir en popüler ilaçlar - "propitsil" veya "Tiamazol".

bölge en önemli yağ rezervleri ise - kalça ve uyluklar, nedeni büyük olasılıkla hormon östrojen eksikliğidir. karakter sinirli, hafıza düşüş olur ait hastanın ruh hali içinde güçlü farklılıklar vardır. unutkanlık ciddi belirtiler olmuştur. Bütün bunlar, kadın üreme sisteminde, yumurtalıkların uygunsuz işleyişi ciddi bir sorun olduğunu gösterebilir. Hekim bu durumda tanımı "Tokoferol" ve diğer benzer ilaçlar hormon seviyelerini ayarlar.

Ama sadece yanlış yağ mevduat lokalizasyonu üzerine tanısı tabanına. Patoloji yalnızca dikkatli incelemeden sonra, yetkili uzman tüm gerekli testlerden geçtikten sonra tespit edilebilir.

Obezite nedir derecede var?

Orada dört ve onlar ideale ekstra ağırlık yüzdesine göre ayrılır. Aşırı şişman% 29 veya daha fazla normal ağırlığını aşarsa, 1 derece yağlanma söz etmek mümkündür. Bir sonraki aşama (2. derece) sayı 30-49% ile karakterize edilir. aşırı kilo normuna göre 50 ila 99% arasında değişmektedir, biz obezite, üçüncü derece bahsedebiliriz. O (dördüncü) en tehlikeli 100% düzeyinde veri göstergesi aşan bir derecesi ile karakterize edilir.

Nasıl hormonal yetmezliği olan kilo vermek?

Bu durumda diyetin ana ilkesi - Farklı denge gıda yağlar, karbonhidratlar ve proteinlerin ile çekilen. Kurallar bu dönemde izlenecek:

1. Güç temel besinlerin optimum içeriği olan bir yetkili dengeli beslenme yönünde gözden geçirilmesi gereklidir. Tamamen minimize ya da aynı zamanda, şekerlerin tüketimi ortadan kaldırmıştır.

2. diyet meyve, mantar, meyve ve baklagiller yüzdesi kademeli artışa gitmek gerekir. Bu ürünler, insanlarda normal hormon seviyelerinin düzenlenmesinde sürecine katkıda bulunur.

3. iyot içeren formülasyonlar ve mineral ve vitamin kompleksleri alımını unutmayın.

4. fazla yağ yakıldığı ile doğal filtre - bize bilinen tüm elyaf.

Menünün ilk bileşimi bir hormonal başarısızlık diyetisyen seçtiğinizde. Emin doğru tanı olun, endokrinolog tercih sebze ve sahibi olabilir meyve tamamlayacak ikinci ve birinci kursları, uygun listesini tavsiye eder.

Metabolizmanızı artırabilir Top 15 ürünleri, yeşil çay, greyfurt, badem, yoğurt, kahve, hindi, ıspanak, elma, fasulye, brokoli, acı biber, yulaf ezmesi, soya sütü, tarçın ve köri bulunur. diyet fakir yardımcı olursa, doktor tedaviyi hormon isteyecektir. Ama Tedavinin gidişatı, hastanın kendisine bağlıdır çok fazla. Genellikle iyi yürütülmüş tabii bir sonucu olarak kilo düşmeye başlayacaktır.

Hamile kadınlar için endişe mıdır?

Gebelik aşırı kilo sırasında Kazanç endişesi özellikle değmez. taze pişmiş anneler Bir çok doğumdan sonra hormonal yetmezliği olan kilo konusunda endişe duyuyorlar. Ama çoğu durumda gereksiz kg kendileri tarafından yavaş yavaş, böyle bir durumda bırakın. vücut tarafından yaşanan şiddetli baskısının etkisi altında, orada doğal bir hormon yetmezliği, ama sonra genellikle tüm normale geri geliyor ve vücut neredeyse tamamen geri yüklenir. Sakin olmaya hayatının bu zor dönemde, temiz hava, uygun bir diyet müsamaha ve sağlıklı bir yaşam tarzının temel ilkelerini gözlemlemek yok gereklidir.

Hormonal hatası: nasıl hızlı kilo vermek?

Ne yazık ki, bir veya iki hafta yeterli olmayacaktır. Bu hastalığın tedavisi sistematik ve titiz normal diyet ve yaşam tarzı geçişin kademeli ve sabit hızı izleme fiziksel eklenmesini kapsamaktadır.

Cildi, çatlakları ve benzeri sarkmış - bir hormonal ajan obezitenin fiziksel belirtileri kurtulmak mı?

Uyuşturucu yardımıyla kilo kaybederseniz, artan fiziksel aktivite olmadan yapmayın. Bu yavaş yavaş vücut hücrelerini doğru tonu verecektir. endokrinolog ve diyetisyen yardımıyla kilo başardı Herkes sonuçlar spor aktiviteleri çok daha iyi olduğunu söylüyor.

İpuçları diyet doğa

Kilo kaybedersem ne ürünleri, özel önem verilmelidir?

1. hindi eti.

2. Süt ürünleri az yağlı.

3. Yabani lahana.

4. salatalık.

5. Yeşil.

aşağıda belirtilen (veya minimuma kullanımlarını düşük) ürünlerden olmalıdır Çöp:

1. Yağlı tatlılar.

2. Sığır, dana ve domuz.

turşu, yağlı sosları ve mayonez 3. her türlü.

4. Dondurma ve pişirme her türlü.

5. Alkol.

Başarısızlık anlaşmazlık kazasında

Hormonal dengesizlik hangi tür olabilir? Çoğu zaman "atlama" seks hormonları (zaten progesteron ve östrojen yukarıda bahsedilen). Bir kadının vücudunda son değilse yedekte yatırılır yeterli kalori yağ tabakasına dönüştürülür. progesteron eksikliği, aynı zamanda, vücut dokuları ve organlarında sıvı tutma şişme uyarır.

hayatın farklı aşamalarında, kadınlar böyle başarısızlık çeşitli varyantlarını karşı karşıyadır. Bu ergenlik gibi erken başlar. Bir başka güçlü aşırı doğurganlık, doğum, laktasyon oluşturmaktadır. Son olarak, yaşlı kadın menopoz döneminde benzer sorunları ile tehdit etti.

fiziksel hem de psikolojik - sözü edilen doğal süreçlerden hormonlar herhangi plan üzerinde, tutku bağımlılığı stres olabilir bozabilir. Çünkü kadınlar arasında hormonal yetmezliği olan ilk yerlerden biri üzerinde duruyor kilo nasıl bu konunun bozukluğunun olası nedenleri, böyle büyük çeşididir.

düşüncesiz bir doktor randevu olmadan alınmış bazı ilaçların tedavi yanı sıra kürtaj olabilir fizyolojik denge resmini şımartın. Bu önemli bir rol ve kalıtım sorusunu oynar. Ayrıca vücuttaki her şey birbirine bağlıdır unutulmamalıdır ve büyük önem hormonopoietic önemli organların doğru işleyen olan - tiroid, pankreas, böbrek üstü bezlerinde.

Tiroid bezinin önemi hakkında

tiroid bezi ile ilgili sorunlar tespit nasıl hormonal yetmezliği olan kilo vermek? Ne yazık ki, neredeyse imkansız, çok zordur. Tiroid normal metabolizmanın iyi bir işi olmadan olmaz. bunun ürettiği hormon seviyesinin azaltılmasıyla, hastanın vücut gıda elde edilen miktarı tüm enerji işleyemez. Kullanılmayan fazlalık ve stokta koydu çünkü öyle. yapay kendisi diyet kilo kısıtlamalar yarattığı zaman, bir kural olarak, sadece büyümektedir. Bütün bu olgular uyuşukluk, ilgisizlik ve halsiz organizmanın genel durumuna eşlik eder.

pankreas insülin üretimi tarafından işgal edilmiş bir organdır. görevlerinin ihlali durumunda obezite riski çok yüksektir. Ama kendi başlarına biz, vücudumuz hormonal başarısızlık geçirmiş bulunmasının nedenlerini belirlemek için. bu sadece bir doktor olabilir olun, gerekli testlerin sonuçları ile aşina olan.

Çoğu zaman, bir hormonların uzmanı atanması sınırlı olmayacak. Hasta özel beslenme rejimi tarafından hormonal hatadan sonra kilo nasıl tavsiyeler verilmeye gereklidir. Bundan başka doktor iyot ve potasyum ve m, içeren ilaçlar nöroleptik olabilir hastanın vücut destek. P.

Fiziksel aktivitenin rolü üzerine

Nasıl hormonal yetmezliği olan kilo daha güvenilir kaybetmek? Sen çok daha hızlı ve daha başarılı olan farmakolojik ajanların kullanımına ek olarak kullanmaya karar verirse, istenilen sonucu elde. Tedavinin seviyesinde başında oldukça küçük olmak zorundadır. Optimum seçenek burada - yaya olarak yürüyen ile başlar. Bir sonraki adım, bir yüzme havuzunun yoga bölümünde bir giriş olabilir. mantıklı yana zamanla etkinliğini artmış dahil spora gitmek.

Ama tüm oturumları bir uzman gözetiminde yapılması gerektiğini unutmayın. spor her türlü girişme itibaren, bakım sorumludur hekime danışın emin olun. Yanlış seçilmiş yük önemli ölçüde vücudu zarar verebilir. Fazla ya da etkinliği eksikliği de hormon yetmezliğinin gelişmesini veya nüksetmesini tetikleyebilir.

Tam bir rahatlama içinde şımartmak için önemlidir. Normalde yeterli uyku ve dinlenme zamanı alırsanız, fazla yağ kurtulmak süreci çok daha hızlı ve daha başarılı olacaktır. Buhar tedavilerin herhangi yardımcı olacaktır gereksiz vücut sıvıları ile parçası. Biz bir banyosu, sauna ve benzeri bahsediyoruz.

Hormonal bozukluklar ortadan kaldırmak için önerilen reklam denenmemiş yollara "satın alma" çalış. Tedavi Yalnızca profesyonellere tahsis edilmesi gerektiğini unutmayın. Bu konuda Girişimi çok tehlikelidir.

koruyucu tedbirlerle günü

kilolu olma ile ilişkili en ciddi sorunlar önle, iki veya üç basit kural kalarak, mümkündür:

1. Dikkatle kendi adet döngüsü izler. Tüm gecikmeler ve başarısızlıklar dolaylı vücudumuzda hormonal dengesizlik gösteriyor.

2. jinekolog kritik günlerin akışı ve doğadaki değişimlerin olması halinde gitmek gerekir. Önemli bir zaman gibi nedenlerin yol açtığı değişikliklerle başa.

3. Gıda doğruluğunu kontrol etmeyi unutmayın.

Ne can ve olamaz

belki de bilinen gıda rasyon, her şey için yetkili yaklaşımın İlkeleri. Bunlar hemen hemen her diyet veya yetkili sistem gücünü terfi olanlar aynıdır. bal ve kurutulmuş meyveler şeklinde - konseyleri sadece doğal sözde meyve ve sebzeler, buğulama veya haşlama balık ve et az yağlı yiyecekler ve tatlılar mümkün olan maksimum sayıda kullanmak için bir sürpriz kim olacak azdır.

Benzer bir şekilde, alkol, yağlı, kızarmış ve rafine şeker önlemek için beklenmeyen çağrı değildir.

farkındadırlar sigara ve alkol vazgeçerek Hakkında, ben her şeyi düşünüyorum. en az bir kez koruyucu ziyaret sağlık uzmanları her altı ayda bir olmak üzere bu ihtiyaca ekleyin. infertilite veya diyabet aşağı - bu kuralı ihmal, o kadar taradığı ciddi hastalıkların şeklinde bazı ek sorunlar almak mümkündür.

Sadece sistematik çabalar uygulayarak, sen hormonal yetmezliği olan kilo unutmayın. Kendi kadın sağlığına dikkatinizi neşeli ve güzel bir görünüm olmak hakiki refah, garanti edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.