Haber ve ToplumÜnlüler

Elena Çaykovski. Antrenör Chaykovskaya Elena Anatolevna: biyografi

Elena Çaykovski - efsanevi figür pateni koçu. Dünya kamuoyu SSCB ve Rusya, spor ve GITIS seçkin profesör ustanın onur koç olarak bilir. Buna ek olarak, o Rusya Onur Sanatçısı unvanı verildi. O artistik patinaj ve aktris içinde SSCB şampiyonu unvanını kazandı patenci, kutladı.

Aile E. A. Chaykovskoy

1939 yılında tiyatroseverlerin Osipov bir ailede kızı Elena doğdu. Anatoliem Sergeevichem Osipovym adlı Baba yeni doğan kız. O tiyatro Mossovet ait topluluğunun üyesiydi. Goleman adını taşıyordu Annesi Tatiana, Alman kökleri vardır. O Elena Anatolevna babası olarak aynı tiyatroda oyuncu olarak çalıştı.

Küçük yaşlardan itibaren o Elena Tchaikovsky oyunculuk öğrenmeye başladı. Çocukların Yaşam tiyatro sıklıkla perde arkasında yer alır. Küçük Lena ebeveynleri-aktörler genellikle provada alınır. O ezbere belli aktörlerin rolünü biliyordu.

Savaştan sonra, A. S. Osipovu "makine 22-12 olduğunu." Filmde kızıyla birlikte ateş sundu Bu kız aktris kariyer yolunda ilk önemli adım olmuştur. Ama kader başka türlü karar verdi.

spora yolu

Bir diğer önemli etkinlik Leny Osipovoy bir spor haline geldi. Ancak, o, tiyatro aksine, doğal bir şekilde çocuk aktörün hayatı ile birleşti aslen zorunlu bir tedbirdir. Savaş sırasında annesi Helen Alman kökenli Sovyet otoriteleri tarafından fark kalkmıştır. O boyunca sermaye ihraç onun muharebelerin başlamasından sonra kızı yanı sıra birçok Ruslaşmış Almanlar ile.

Savaş boyunca Tatiana Elena uzak Kazak köyünde yaşıyordu. Sert hayat kuvvetle Lena sağlığını zayıflattı. muayene ciddi akciğer hastalığı ortaya bir doktoru görmek için Moskova'ya onu döndükten sonra. Bu hastalık Elena Çaykovski pateni başlatmak aslında neden olduğuydu.

Lena tavsiye Doktorlar özellikle kış aylarında dışarıda daha olmaktır. Anatoly Sergeyevich Genç Öncüler Stadı'nda buz pateni pisti kızını aldı. Oradan artistik patinaj ve şaşırtıcı koç seçkin yıldızlı tırmanmaya başladı.

Hayat öğrenci basit üçgen okulla içine çekilmek - tiyatro perde arkasında - bir buz pateni pisti. Zamanla, üst Helen inanılmaz başarı sağlamıştır, pateni yükseldi. Genç patenci defalarca artistik patinaj Rus Şampiyonası birincisi oldu. 1957 yılında, Chaykovskaya Elena Anatolevna SSCB şampiyonluk tüm rakiplerini geride bıraktı.

Öğrenci Yaşamı Eleny Chaykovskoy

Yüksek eğitim o ünlü dansçıları ile birlikte koreograflar fakülte hakkında eğitim, GITIS alınan. buz üzerinde performansları oluşturma yeteneğine birinci koreografa hazırlamak - Rostislav Zakharov, Sovyetler Birliği'nin efsanevi aktör, bir kadınla konuşan deneme kararı aldı.

GITIS okuyan Helen'i her zaman çalmaktadır, bu yüzden sporu bıraktı. azim ve özveri öğrencileri aracılığıyla sonuçları parlak olduğunu ve deney. Daha sonra, GITIS içinde artistik patinaj okullarda sporcuların yetişmesine karışan buz koreograflar hazırlanması için bir Departmanı oluşturun. Bu fakülte hala bir profesör ve parlak bir koç Elena Çaykovski tarafından yönetilmektedir.

antrenörlük

Daha 50 patenciler daha, Elenoy Anatolevnoy yetiştirilen uluslararası sınıfın spor seçkin ustaları haline geldi. İlk öğrenciler, Tatiana Tarasova ve George Proskurin, uzak başlığı bir adım durdu. Tatiana ağır yaralandı, artık buz üzerinde gidebiliriz. büyük spor ile ayrılık sonra, o koçluk gitti. T. Tarasova birçok büyük patenci kaldırdı.

İlk başlıklı sporstmenov Elena Anatolevna eğitmek oldu Lyudmila Pakhomova ve Alexander Gorshkov. Ortaklaşa koçu ile Rus ice dancing eşsiz bir stil oluşturmak başardı. 1976 yılında çifti başlığını kazanan, podyumun en üst basamak yükseldi "Olimpiyat şampiyonları."

Bir sonraki Olimpiyatları Chaykovskaya Elena Anatolevna henüz başka kazanan, üretilen By Natalia Linichuk ve Gennady Karponosov. Bunlar tamamen buz üzerinde paten yeni bir tarz ve el yazısı jüriyi fethetti. Buna ek olarak, Çaykovski tek pateni seçkin ustaları yetiştirmek başardı. Onun müridi Vladimir Kovalev 1976 yılında Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya almaya, Avrupa ve dünyanın şampiyonu ünvanını kazanmayı başardı.

Vladimir Kotin dört Avrupa gümüş ödül sahibi oldu. O dünya şampiyonaları ve Olimpiyatlarda sahne aldı. bugün O'nun canlı performansları tekli bir sürü taklit eder. Şimdi olağanüstü bir patenci Elena Tchaikovsky oluşturur okulda çalışıyor, onun yakın yardımcılarından oldu.

Bu onun kanadı altında aldı Maria Butyrskaya, etiket ile patenci-odinochnits "kaybeden". sporcu Avrupa Şampiyonasında birinci oldu, büyük koç yılında egzersiz yapabilirsiniz. Sonra Dünya Kupası'nda onu şanslar. Maria altın madalya kazandı.

Moskova Okulu "Skate Çaykovski"

kimin biyografi Büyük patenci Chaykovskaya Elena - takip etmek harika bir örnek, büyük şampiyonları yetiştirmek inanılmaz okulu yarattı. Julia ve Christina Oblasova Soldatov: Duvarlarında itibaren artistik patinaj iki parlak yıldızlar yayımlandı.

buz üzerinde eğitimli sadece Rus sporcular paten okulun duvar arasında. İşte Lehçe, Litvanyalı ve İtalyan patenci geliyor. Onun kapıları BDT sporculara açıktır. Bronz Avrupa şampiyonaları madalyalı ve dünya Litvanya'da için kampanya, Margarita Drobiazko ve Povilas Vanagas başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.