FormasyonOkullar ve üniversiteler

Bütün hedefler içinde ulaşılmışsa Ekonomi, verimlidir

kâr için maksimum rakamları ulaşıp ulaşmadığını Ekonomi etkili olarak kabul edilebilir. ayrıntılı olarak bu soruyu düşünün.

özellikle etkili

en çok ulaştığı takdirde ekonominin etkili olduğu gerçeğinden başlayalım tam istihdamı nüfusun. maksimum kar elde etmek için maliyet ve faydaların sistematik doğrulama üstlenmek önemlidir.

tüketiciler ve üreticilerin rasyonel tutum var varsa herhangi ekonomi verimlidir. maliyeti en az, ve faydaları olmalıdır - Maksimum.

verimlilik sorunu

Bu sorun, modern ekonominin önemli sorunları olarak kabul edildi. Mikro ve makro ekonomik performans maliyet ve faydalarının sabit uzlaşmayı kabul edilir. Bu tür etkinlikler, üretimde tanımlanmış sorunları ele üretilen malların maliyetini azaltmak için yeni teknolojiler aramak için en uygun yolu belirlemek için yardımcı olur. o maliyetleri, kayıp, kar iyi göstergeleri elde eğer Ekonomi etkilidir.

Ne terimi "maliyet etkinliği" ile kastedilen nedir? Bu büyüme (sonuç) ve bu etki oluşturulur maliyetleri arasındaki ilişkiyi gösterir rakamdır. en düşük maliyetle iş performansı maksimum göstergelerini ulaşıp ulaşmadığını Ekonomi verimlidir.

Uzmanlar tek bir ekonomik birimin etkinliği toplam sistemin performansına benzer olmadığını uyarır. Aralarında, etkinliği oldukça önemli farklılıklar, karlılık olabilir.

faktörler değerlendirme

İçinde bazı rakamlar elde eğer Ekonomi, verimlidir. Örneğin, Sovyetler Birliği'nde iş operasyonlarının etkinliğini değerlendirmek için yaklaşık beş yüz tür kriterlerin kullandı. Teknik performans göstergesi dikkate hammadde, yarı-bitmiş ürünlerin kalitesi alır. Ayrıca hesaba seçilen teknolojilerin progressıvenessini, personelin yeterlilik düzeyini alır.

Bu faktörü ve üretken verimliliği arasında maksimum oranı ulaştığı takdirde Ekonomi etkilidir. Kaynak göstergeleri öneririz maddi sermaye, performans hesaplanması, malzemelerin tüketimine üretim sonuçlarının ilişkilerinin analizi.

Özgünlük

Yani verimlilik uzmanları etkinliğinin ana ölçüsü düşünün. Şu anda, ülkemizde Avrupa ülkelerinde var olan çok daha düşüktür 8 saat vardır. istihdam ve ücretler arasındaki maksimum değerlere ulaştığı takdirde ülke ekonomisinin, etkilidir. ABD, yaklaşık 64 bin dolar yıllık geliri, Rusya'da yukarıda 18 bin dolar yükselmeye gelmez iken.

toplam verimi genellikle geçerli toplam maliyetlere sonuçların oranı olarak kabul edilir. karlılık hesaplaması (etkinlik) ortaya çıkan maliyetler üzerinde kar bölünmesi ile gerçekleştirilir.

Ekonomik sistem sınırlı kaynaklarla toplumun tüm üyelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak olması durumunda tam etkili olarak kabul edilebilir. Böyle bir durum o bir kişi ihtiyaçları tatmin derecesini artırmak için imkansız olduğunda elde edilecekse, bu toplumun diğer üyelerinin durumu daha da kötüleştirebilir etmez.

şirket çalışmalarının etkililiği

Ürün imalat düşük maliyetle yapılırsa herhangi ekonomik bir varlık (şirket, şirket), görüş ekonomik açıdan etkili olarak kabul edilir. Bu durum hangi bilginin belirli bir düzeyde ve üretim faktörlerinin sayısı, artık mümkün ürünlerin daha çok sayıda üretmektir, oluşturulmalıdır.

etkinliğinin Özgünlük değerlendirmesi

Ekonomik sisteminin etkinliğini doğrulamak için şu anda ulusal ekonominin gelişme düzeyi göstergeleri kullanılmaktadır. Analizler yerli üretimin toplam hacmi kişi başına dayanır.

Ayrıca, ulusal ekonominin sanayinin durumunu değerlendirirken dikkate almak, temel üretim varyantları (dayanıklı mallar uygulamaları, elektrik enerjisi, yiyecek) oluşturulması. zaman gözetimsiz bırakmayın ekonomik verimliliğini hesaplama nüfusun yaşam kalitesi ve standardı.

ürünlerin çeşitli üretim sayısına göre, bir kişi dayalı, ülkemizin Avrupa ülkeleri önemli ölçüde gerisinde. Örneğin, Rusya'da 100 aileler için ortalama 33 araba, ABD'de rakam 121 araba iken.

Sonuç

ulusal ekonominin etkinliğini değerlendirmek için kullanılan ana faktörler arasında, özellikle önemlidir nüfusun yaşam standardıdır.

Son yıllarda, aynı zamanda ekonominin rekabet olarak bu rakamı kullandı. Zor ülkenin ekonomik verimlilik tam bir değerlendirmesini bahsetmek ile Tabii ki, biz yalnızca kendi bileşeni analiz edebilirsiniz.

Rekabet üretim, bilim ve teknoloji, hem de ekonominin devletin ekonomik fırsatların demektir, bu nedenle değerlendirme sisteminde önemli bir bileşenidir. yaşam standardının büyüme kalite ekonomilerin temel göstergesi olarak kabul edilir.

o kaynakların her türlü kullanmak önemlidir ekonomisinin verimliliğini artırmak için, kâr minimum maliyetle maksimum performansa sahip olan bir üretim oluşturun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.