SeyahatSeyahat İpuçları

Kampanyada en gerekli şeyler. kampanyada en gerekli ne getirebilir?

İyi bir şirket ile kamp gitmek daha iyi ne olabilir? Temiz hava, güzel bir doğa, ısı başlangıcı ile yıldızların altında kamp ateşi etrafında gece toplantılar zamlarının tüm severler çekmeye başlar. Deneyimli gezginler daima kampanyasında temel paketi ne biliyorum, ama birçok soru bu konuda başlayanlar var. İstenen şey unutmamak için ve gereksiz şeyler kazanmak değil, böylece nasıl bir toplantı yapmak? kampanya için Hazırlık - bir bilim dalıdır. bunu hakim olması, herhangi bir turist birkaç dakika çantamı toplayıp heyecan verici bir yolculuğa çıkmak için mümkün olacak.

sırt çantası

dağlarda bir atılım planlarken, nehir veya ormanda, kampanyada gerekli öğelerin bir listesini yapmak gerekir. Bu mevsime göre değişebilir, rota ve seyahat süresinin uzunluğu. Ama herhangi bir kampanyada bir turist gereken şeyler var. bunlar arasında ilk sırt çantası. Biz onunla oldu ve tüm gerekli şeyler ev olduğu için herhangi bir kampanya başlar söyleyebiliriz. Gerekli beceri ile bir sırt çantası satın alın. Bu, su geçirmez, ferah olması sert bir dibe, kampanya sırasında omuzlara içine çökme olmaz konsantre ve güvenilir arka kayışlar olması gerekir. Erkekler 80-100 litre sırt çantaları hacmini seçmeliyim, ve kadınlar için en iyi seçenek maksimum 60 litreye için Sırt çantası olacaktır. asiliymis kez İdeal olarak, biraz daha fazla boşluk olmalıdır. İçine sığmayan şeyler dışarıdan tacked olurdu iken sırt çantası yeterli Surround, değildir ve bu kampanya sırasında ek rahatsızlık oluşturursa.

çadır

O sırt çantası düşünenler - kampanyasında en gerekli şey yanlış. imkansız onsuz turist ekipmanın Aynı derecede önemli bir unsur, uzun yürüyüş gezileri, bir çadır gitmek. O yılın herhangi bir zamanında gerekecektir. aradığımız hangi ana kriter bir çadır seçimi ve dayanıklı su (onlarla taşımak gerekir çünkü) (yağmurdan korumak için) hafiflik vardır. o sineklik ile donatılmış olacak eğer iyi olacaktır. Eğer, dağlara akın planlıyorsanız turist Köşkü ayrıca kuvvetli rüzgar direnci yüksek derecede olması gerekirken. Çadır boyutlarına göre değişir. daha fazla insan, içinde daha büyük ve öyle olacak bu nedenle ağır sığabilir. kampanya birçok insan giderse, o zaman yerine tek bir büyük çadır birkaç çift almak daha iyidir - onlar biraz tartmak ve taşıdıkları daha kolaydır. Tente sırt tabanına dışarıdan eklenmiş.

uyku tulumu

kampanyada şeyler Toplama, tek unutmamak gerekir uyku tulumu. Yaz aylarında turist hafif ve ince uyku tulumu içinde rahatça gece geçirecek. Bir kişinin yılın herhangi bir zamanda yürüyüş gitmek alışık edilirse, o zaman -12 +20 ° C arasında sıcaklıklar için puan çok yönlü bir uyku tulumu gerekir: bu gezgin hava koşullarından bağımsız olarak rahat olacaktır. sırt çantası dibine dışına takılan bir çadır gibi uyumak.

Mat-karemat

kampanyada şeylerin listesi, karemat tamamlamak için gereklidir. O, geleneksel halı aksine, nem ve ısıyı korur, böylece güvenle kamp ateşi etrafında alıkoymaların veya toplantılar sırasında yere koymak olabilir. Sıcak havalarda karemat üzerinde uyuyabilir. Ayrıca, eşyalarını düzenlemek için uygundur.

ambulans kutusu

Bu ilk iş olarak orada ermesi gerekmez. Bir kampanyada en gerekli sırt çantası katlanması, ecza dolabını hatırlamak gerekiyor. Her zaman eline bir kişi olmalıdır tıbbi cihazlar ve ilaçlar yer alıyor. Bunlar arasında:

 • hidrojen peroksit;
 • yün;
 • bakterisidal sıva ;
 • (Steril olmayan steril) bandaj;
 • antiseptikler (Zelenka, iyot);
 • Sivrisinek ve diğer böceklere karşı koruma için bir düzenek;
 • antipiretikler ve analjezikler (parasetamol, aspirin, ibuprofen);
 • Emiciler (smektit, aktive edilmiş odun kömürü);
 • Potasyum permanganat;
 • güneş.

Seyahat sahip tıbbi kit kompleman ilaçlar sürekli veya aralıklı olarak alınacak (örneğin, basınç tablet).

Kibrit, bir balta, çanak çömlek

Bir kampanyada en gerekli Listeleme, uzak yapamaz medeniyet yararları arasındadır onsuz yangın çıkarılması için araçlar saymıyorum. Bunlar daha hafif, kibritler, çakmaktaşı vardır. Ayrıca kuru alkol ve eski gazeteler ile paketleme gerekir.

Bu küçük bir balta daha olmayacak. Eğer ateş için odun kırmak gerekiyorsa O kurtaracaktır. Birlikte bir sırt çantası içinde baltayla çok kalın ip güçlü bir bobin koymak, ama değil.

kampanyada eşyaları yapamaz olmadan. Turistlerin vazgeçilmez seti kase, bir fincan, bir kaşık ve katlanabilir bıçak. hızla kullanışsız hale geldikçe, tek kullanımlık yemekleri ile almayın. Plaka ve kap kırılmaz, tercihen, metal olmalıdır. 1.5-2 litre plastik şişeler olmadan uzun mesafe içinde yapamaz. bahar su çekmek için uygun olduğu gibi. Demleme çay için kullanılan, daha küçük olanı ve püresi veya güveç için büyük ihtiyaç: Pişirme farklı boyutlarda iki tencere ayrılmalıdır.

Önceden Eğer turist kampanyada yemek ne dikkate almak gerekir. yağma yok uzun bir yolculuk yiyecekleri yanınıza için en uygun (mal, tahıllar, krakerler konserve). Bir çay poşeti ve tuz kapmak emin olun.

giysi

Her kampanya için giyim hava verilmiş, kendileri için bireysel seçin. Ama turist yolculukta yapamaz onsuz şeylerin bir listesi vardır. Bir kişinin giderse yaz aylarında zam, o gerekecektir:

 • gevşek eşofman;
 • pantolon veya şort;
 • uzun kollu hafif kumaş gömlek;
 • Birkaç T-shirt, şort ve tişört;
 • Mayo;
 • Sıcak pantolon ve ceket;
 • 2-3, doğal malzemeden çorap çifti (basit ve yün);
 • kapak ya da atkı bandana;
 • ceket, rüzgarlık;
 • rahat ayakkabılar (spor ayakkabıları, ayakkabı, lastik terlik, yürüyüş sandalet);
 • Güneş gözlüğü.

Tüm şeyler doğal malzeme ve nefes alabilen kuyunun yapılmalıdır.

Kış aylarında yerine hafif giysiler doğal kürk, termal iç çamaşırı ile sıcak ceket ve pantolon, yünlü kazak, şapka, eldiven, kaymaz deri ayakkabı almak gereklidir.

Diğer gerekli donanım ve malzeme

sırt çantası size alanı ayırmaya gerek kişisel bakım ürünlerinin (sabun, diş macunu ve fırçaları, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, tarak, birkaç küçük havlular).

iyi arazi gezinmek için, turist, grafikler yolları pusula haritalar gerekir. Bugün, bu öğelerin tümünü genelde tek enstrüman GPS navigasyon değiştirildi. Teknolojinin mucizelerin de zam olduğu alarak, bilmediğiniz yerlerde kaybolmadan hiçbir korku yoktur.

için Pasaport veya diğer kimlik belgesi ve para arızi giderlerin de kampanyadaki bir turist gerekir. Onlar güvenli bir yerde olacak şekilde gizlenmesine gerek, ancak gerekirse kolaylıkla onun usta tarafından bulunabilir.

Bu yolcuları ve mobil telefon gerektirir. gider gitmeden önce bu ihtiyacı yeterli miktarda dolduracaktır. Yürüyüş turu uzun süre planlanmaktadır, o zaman o uzak şebekeden cep telefonunu şarj etmek mümkün olacak bir taşınabilir şarj, almaya zarar vermez.

Bir kampanyada gereken her şeyi alarak, bir sırt çantası el feneri konulmalıdır. En iyisi, bu alnında sabitlenen bir model olacaksa. Yani kullanışlı bir el feneri geceleri yollarını aydınlatmak ve tehlike durumunda sinyallerin yardımıyla dosya. buna yedek pil seti aldığınızdan emin olun.

Hava gezisi değil yağma kötü için, su geçirmez pelerin unutmayın. Bir sırt çantasına yerleştirin o biraz sürer ve ani başlar tüm yağmura eğer bunun faydaları, çok değerli olacaktır.

Şeylerin bol getirmek istenmektedir sen turist ana kuralı hatırlamak gerekir: Bir zam sadece en gerekli almak gereklidir. Tamamen erkek gezmenlerine takımını monte 20'den fazla kg ağırlığında ve kadınlar için olmamalıdır - 15 kg.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.