SeyahatSeyahat İpuçları

Guseletovo: tuz gölü - Terapötik yer Altai Krai

Altay büyülüyor ve çekiyor. Asya'nın kalbinde yer almaktadır. için Kuzeyden Altay dağlarında aynı adı ilin bitişik alanda. Bölgenin en - düz. Başlıca varlık, tam akan kolları ile güçlü nehir Ob olduğunu.

göl

ve Altay topraklarının düz kısmı tuzlu olan bazı kime göller, ile doludur. Suyun bu organların bazıları aynı zamanda iyileştirici özellikleri ile ünlü sadece balıkçılık ve rekreasyon için değil, ama. Romanovský ilçesinde bulunan köy Guseletovo yakın Bunlardan biri,. Tuz Gölü, Fotoğraflarını burada görülebilir, çok azdır. Büyüklüğü sadece 3 km uzunluğunda ve 2 km genişliğindedir. Güney ve güney-batı kıyısı - kum.

göçleri sırasında Göçmen kuşlar dinlenmek için burada durun. Guseletovo - Bu alan adını aldı bu nedenle içindir.

benzersiz özellikler

Guseletovo tuz gölü köyünde bulunan çamur srednesulfatnymi ünlüdür. kıyıları sadece dinlenmek ve güneşlenmek isteyenler, ancak onların sağlığını geliştirmek için ihtiyacı olan da bu değil sadece gelip nedeni budur. Gölün çamur iyi eklemleri tedavi edilir ve tuzlu su denizin aynı etkiye sahiptir. Su vücudun iyileştirici gücü Tomsk bilim adamlarının çalışmaları ile doğrulanmıştır. Doktorlar inanıyorum bu şifalı çamur ve bunların etkisi üstün Altay Bölgesi diğer tuz gölleri Dead Sea çamur.

İnsanlar köye Guseletovo için ülkenin farklı yerlerinden gelir. Tuz Gölü (buraya gel bunun kanıtıdır için inceler) erkekliğini döner ve cildi gençleştirir.

IL Gölü hayvanlar ve bu sularda yaşayan bitki kalıntıları olduğunu. Ama onun tedarikçinin en önemli küçük kabuklu uzunluğunda sadece 15 mm tuzlu suda yaşamayı tercih olduğunu.

semt

Köyün Guseletovo tuz gölü alanında benzersiz değil. Sadece 130 metre uzaklıktaki aldıktan sonra inebilir tatlı su, bir su birikintisi olan tuz banyoları. Yakınlarda çilek ve mantar toplamak bir çam ormanı.

Bu siteler kendi türünde eşsiz ve tek Altay ve çevresinde bulunan olarak kabul edilir. Bazı insanlar son buzullaşmanın buzulların erimesi sularıyla geride bıraktığı kumlu yataklarında oluşmuş inanıyoruz.

turizm

tüm çevresinde her yerinden köy Guseletovo Salt Lake ziyareti tatilcilerin. Yerel şifa çamur ünü Moskova'ya geldi. Ve şimdi burada başkentin da sakinleri sık misafirler. tedavi kir yerinde mümkündür gerçeği. hızla havuzdan onun tıbbi özelliklerini kaybeder, çünkü mantıklı değil aktarın.

Yaz aylarında kendiliğinden bütün çadır kentler oluşur. bir tatlı su birikintisi kıyısında sahip tezgahlarda, maden suyu, tatlı, gıda ve gerekli şeyleri satın alabilirsiniz. Ve tuzlu gölde de durabilir bir eğlence merkezi inşa. Guseletovo içinde gölet yanında, araba ile kolayca erişilebilir şifalı çamur diğer göller vardır.

Tatilciler bu yerlerde gibi. Burada ucuz ev kiralayabilirsiniz iki hamam, hemen satılır süpürgeleri vardır. bölge, ucuz ve lezzetli yem turist inşa edildi yemek odası,. catering yemek istemeyen olanlar için, bir dükkanı vardır. Gerekli hükümler elde etmek mümkündür.

Her ev, yakacak odun paket başına 100 $ bir şömine sattı. çöp bir sürü topraklarında, ancak, ahşaptır. Rekreasyon alanı her gün ve çöp bertarafı temizlenir.

Ne olursa olsun, ancak her geçen yıl popülerlik kazanıyor Guseletovo tuz gölü köyünde bulunan ve onun çamur iyileşmek isteyen insanların sayısı hızla artıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.