İş Fikirler

İş Planı: shawarma paket. Hesaplamalar ve iş organizasyonu talimatları

seçenekler çok çeşitli ile temsil dünya çapında Sokak yiyecek. Rusya'da, bu yönde yemekler çok sayıda biliyorum. temsilcilerinin en parlak biri Shawarma çağrılabilir.

shawarma ve iş özellikleri popülaritesi nedenleri

Tabii çanak Türkiye'den bize gelir. Karadeniz kıyılarında doğan bu hazırlamak için özellikle kolaydır. Bu entegre lezzetli et, taze sebze, pide ekmek ve sos içerir. Eşit basit, kullanışlı ve aynı zamanda uygun fiyatlı gıda girişimcilerin farkedilmeden gidemedim. yemekler basit oluşturma harika kendi işlerini oluştururken herhangi zorluklar yokluğunda bağlı çünkü shawarma ile durak koymak için, karmaşık bir iş planı, gerekli değildir.

Bu yemeğin popülerlik için bir başka neden daha yüksek bir kalori içeriği çağrılabilir. Örneğin, bir hizmet shawarma kolayca tam bir yemek yerini alabilir.

bölgeye bağlı olarak, çanak bazı farklılıklar giyebilir. Bunlar arasında:

- tortilla Ermeni Lavaş yedek;

- sos varyantlar (Balsamik biten, domates arasında);

- Çeşitli etler (tarifleri domuz eti, kuzu, sığır, tavuk vardır).

Örneğin, bir shawarma açmak için bir iş planı seçilen bölgenin belli bir tat tercihlerini içermelidir. Bu bir önkoşuldur.

Hesaplamalar içeren birincil iş planı shawarma oluştur

İlk adım ürün uygulaması olacağı bölgeyi belirlemektir. Biz tam bir akşam yemeği için bir yedek olarak kullanmak üzere tercih edilen bir tabak bahsediyoruz olduğu anlaşılmalıdır. Bu nedenle, arz en iyi yer halkının yüksek konsantrasyonda akar ile alanlar olacaktır. Örneğin, büyük şehirlerde bu olabilir:

- eğitim kurumları yakın alanı;

- kareler ve iskeleler;

- yerleri nerede insanlar, fast food sık satın içerir (otobüs terminaline ve benzeri) işin görüntü;

- Herhangi bir spor tesislerinde Sitesi.

Bir konum seçme, daha ayrıntılı hesaplamalar için temel oluşturur shawarma için hazır bir iş planı dönüştürebilmek. Bir sonraki adım insan akışını analiz etmektir - mümkün günlük kar belirlemek için yardımcı olacaktır. Bazı yerlerde, ticari mevsimsel olabileceği unutulmamalıdır. Yani, örneğin, mesire bahar ve yaz aylarında satışların en alakalı yerleri olacak.

Bir shawarma iş planı nasıl açılacağı hakkında düşünüyorsun, kesinlikle planlı gereken maliyeti, kira veya bina satın alınmasını içermelidir. satış mevcut noktaların çoğu dükkanda faaliyetlerin uygulanması için desteklerini olun. Tasarımı kiralama maliyetlerinin alanını en aza indirecektir Sanpin uygunluğu yanı sıra uzayın makul kullanımını oluşturmanıza olanak sağlar.

Bir sonraki aşama - ekipman


güncel iş planı shawarma oluşturulsun mu? çeşitli ayarlamalar yapma yöntemi her bölgenin özelliklerine göre bir hesaplama yapabilir hangi numune, her zaman bir kaç temel noktaları içerecektir. Ancak, açıklık olmalıdır: ekipman standart olacak hemen hemen her durumda.

Temel liste içerir:

- zazharki Et için Rotisserie. Bu cihaz, tüm şehirlerde alım için yüksek oranda özelleşmiş mevcut olmasına rağmen. Orada farklı üreticilerin şiş, ancak bu tip soba cihazlarının çalışma prensibi her birleşmiştir.

- Waffle makinesi. presleme son shaurmy zazharki ardından gerçekleştirilir olan geleneksel terimi adı bağlama düzeneğine uygun olarak. nervürlü yüzey ızgara benzer pide üzerinde bir imza gözleme desen oluşturur.

- Buzdolabı. Buzdolabında benzeri et, sebze, soslar depolamak ve. Ticari mahalle olasılığını netleştirmek için gereklidir, bu nedenle örneklerini hiçbir soru denetleme depolama ürünlerinin doğruluğu açısından. Bir ayrım ihtiyacı durumunda iki buzdolabı satın almanız gerekir.

İlave ekipman ve aletler


Yukarıdaki teçhizatın tamamı shawarma ile çadırda için tam teşekküllü bir iş planı oluşturmak için yeterli değildir. Ayrıca şu eşyaları eklemek gerekir:

- bıçak;

- levhalar;

- Kesme tahtaları;

- depolama kabı;

- ölçekler.

Ayrıca yem nasıl düşünmelisiniz. Çoğu durumda, bu bir peçete ile tamamlanmaktadır tek kullanımlık plastik torba, ambalaj yapılır. Diğer durumlarda, bitmiş yemeğin bir tabakta servis edilir. Biz gıda bahsediyoruz beri tam porsiyon, imkansız olduğu anlaşılmaktadır, kullanımı çoğunlukla halindeyken gerçekleşir.

İletişim ve koşulların yaratılması


shawarma hazırlanması için, temel donanımları ve birkaç beraberindeki ekipmanlara ek olarak, sadece elektrik gerek. Diğer iletişim iradesiyle bağlanır. Tam üretim süreci hakkında konuşan hesap suya almalı - yiyeceklerin çalışmak için zeminde çalışmaz olmadan. Neyse ki, iletişimin bugünkü dünyada özetliyor içinde - bu oldukça basit. su kaynağını bağlamak için çok daha hızlı, elbette, elektrik bağlayın, ancak her iki manipülasyonlar oldukça düşük bütçeli ve kısa sürede yapılmaktadır.

tasarım özellikleri


iş planı aldığı ana yöne beri - shawarma, iştah uyarma sütunlar üzerine yapılmalıdır. biz psikoloji açısından konuyu ele alırsak, algı için şaşırtıcı etkisi kırmızı rengi vardır. Bu bir satın alma yapmak arzusu artan açlık hissi neden olur. Şaşılacak bir kelime "kırmızı" bir anlamı vardır "güzel"!

Biraz tavsiye: her durumda alanda zaten tanınmış markalar kopyalamak gerekli değildir. Birinin başka idealleri maç için aptalca girişimi ek olarak, kendi bencil amaçları için başkasının çalışmasını kullanmak için dava açılabilir. Bizim iş planı inceler tek şey Çünkü - shawarma, belirli bir yerde satılan lezzetli bir ürünü gösteren cazip işaretleri oluşturmak için uygun olacaktır. Bu kendi stil oluşturmak için profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar bir ekip tutmayı değer - bu maliyetler Eğer mevcut, onun kaderi bağlıdır iş orijinal dış çekiciliği yanı ödenecektir.

giderlerin listesinin derlenmesi


Böylece, iş planı (shawarma - biz üretmek ve satmak bir ürün) Yukarıda belirtilen bölümden oluşur, maliyet analizi hangi uygulanmasının iş maliyetlerinde tam listesi gizemini çözmek mümkün olacak. aşağıdaki gibi standart hesaplama ana bölümü olacaktır:

- Bir tezgahını kira - 10-50.000 ruble ayda, yere bağlı;

- Bir durak kazanılması - 130-250.000, alan, hem de ticaret mekan uygulanmasına bağlı olarak;

- Kara kira - 2-5000 ruble ayda;

- temel ekipman satın: kavurma için fırın - 100 bin, bir tost makinesi - 35 bin, soğutma - 30 bin, Mutfak Malzemeleri - 5000;

- 40 bin ruble 10 arasında değişir ortalama maliyeti olan mobilya ek alım (masa tablaları, sandalye), gerektirebilir;

- iletken iletişim - 5-10 bin ruble.

Ek maliyetler çekebilir:
- uygulanan fikirlerin karmaşıklığına bağlı olarak 5000 ila 50 ruble, gelen - tasarımın yaratılması.

Hemen gerekli hammadde (yaklaşık 5000 ruble) satın almaya hazır olmalıdır. Eğer işe planlıyorsanız, bir test modunda gerçekleşecek yaklaşan ücretin (yaklaşık 20 bin ruble), hem de eserin ilk ayın peşin özen ve tam maliyetleri karşılamak için yetersiz olacaktır kar muhtemeldir olmalıdır.

Böylece, en şaşırtıcı açık plan geçirdikten 227.000 ruble içerir. Azami Kira içerir ve edinim 600 bin ruble içerecektir oyala bir seçenektir.

geri ödeme

Tüm iş popülerlik olası seviyesini ilişkin ilgili verilerin sağlanmasına bağlı beri geri ödeme hesaplanması, son derece zor bir iştir. Bir değerlendirme kriteri mevcut iş alanlarının esas alınabilir gibi, bir yerde belirli bir zaman periyodu işletim geçirgenliği sizinkine benzer olduğu. Tekrar müşterilerden kar - hesaplamalar bu miktarın beri yaklaşık yüzde 20 temizlenmelidir zaman. Yeni iş yaklaşık bir yıl için onları birikecektir.

Sonuç

iş etkinliği entegre bir yaklaşım tamamen bağlıdır. sadakat hesaplamaların garanti başlangıç kurmak, hem de kalite standartlarına uygun olarak yalnızca eğer onun uygulanması başarılı olacaktır. Eğer gerçekten lezzetli shawarma üretmek, alıcılar görmemezlikten dönecek gerçekten düşünülmüş tasarım ve iç dekorasyon kusurları durdurmayacak için. Akıllıca hareket, ve başarılı olacaktır!

Böylece, fast-food shawarma çanak şaşırtıcı üretken iş yaratmak için parlak bir başlangıç olabilir. umutları gelince, daha sonra mümkün zaten yürütülen birçok shawarma fantezi yakalamak için zaman vardı edilecek mutfaklarda oluşan bir ağ açmak için. Ve onun lezzet yemeğin ekleyerek, gerçekten Karadeniz'in uzak kıyılarından kökleri alır oryantal mutfağı hayranları kalbini kazanabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.