HobiDikiş

Çocuklar için Uygulama: geometrik şekillerin bir roket

temel geometrik şekiller Uygulama - Basit ve çok kullanışlı bir çalışma. Bu tür tatbikatlar, motor becerileri geliştirmeye konsantre ve hayal gücünü geliştirmek için öğrenirler. Eğer dikkatlice bilgi incelemek ve aşağıda sunulan adım kılavuz adım takip ederseniz geometrik şekillerin bir roket, zor olmadığından emin olun.

Hangi yaşta aplike başlattık

Pek çok ebeveyn bebeğinizi geliştirmek için erken başlar. En kısa sürede oturup kalktığını başladıktan sonra, çizmek heykel ve tutkal öğrettim. Her çocuk ayrı bir yaklaşım gerektirmektedir. Bazı çocuklar doğaları gereği sakin ve azim, onlar oturup "sessiz" yaratıcılık girişme uzun bir süre olabilir. Diğerleri - Aktif ve meraklı, sert bu adamlar aynı işi yapan uzun süre hareketsiz oturmak. Her ebeveyn kendisi sorumlu bir soru - Dolayısıyla, yaş hangi bir çocuğun geometrik şekillerin roket uygulanması ile baş. En uygun iki ila dört yıl ile kağıt, makas ve yapıştırıcı ile tanıdık başlamak için. Çocuk zaten konuşur bu çağda, 5-10 dakika boyunca yerinde kalabilir, yetişkinlerin istekleri anlar.

küçük olanlar için seçenekler

Bu genel olarak uygulama ile kendini tanımaya başlayabilir füze beraberdir. Bu, herhangi işleyebilir basit ve ilginç nesnedir. bir roket yapmak için nasıl bir sorun, genellikle genç çocukların ebeveynleri yüzleşir. Bazen bahçe işi, ya gelişmekte yardımcıları veya anne o bu örnekte bunun uygulanmasını öğretmek istiyor. Roket çocuk yaşta adapte etmek çok kolaydır. Üç bölümden oluşur:

 1. roket (üçgen) ucu.
 2. Muhafaza (dikdörtgen veya uzun oval).
 3. yuvanın alt kısmında yangın (şeklinde veya üçgen oluşmaktadır edilebilir).

Çok küçük çocuklar makas eline verilmemelidir. Anne ya da başka bir yetişkin uygulamaları için parçaları hazırlayabilir. Daha iyi bir yedek parça (çocuk acemilik yırtılma, ezilme veya iş parçasının leke) sağlar. kağıt veya karton kalın levha - Ayrıca, önceden bir tek renkli tabanını hazırlamak gerekir.

Uygulama ilk kez yapılırsa, daha iyi tamamen çocuğun elini denetleyecek. Bunu yapmak için, bir yetişkin onun biraz elini alır ve onu yöneten - iş parçası tutkal leke ve karton arkalığına eğilir. Bebek zaten uygulama deneyimi varsa, yetişkin gözlem konumuna sınırlı olabilir. Yardımcı olmak için hemen hazırlanmalıdır. yaratıcı süreç, gelecekte başarı ve güven duyguları ile eşleştirilmiş olması gerekir, çocuk becerilerini geliştirerek, yeni bir oluşturmak istiyorum.

Ne için faaliyetleri ve hedefleri bir roket görüntü gerektirebilir

çocuk kulüpleri, bahçeler ve okullar sık sık, özellikle de uzay ve güneş sistemi adanmış bir sınıf, çalıştırın. kullanışlı Çocuk dünyasının yapısı, evrenin gezegen hakkında bilgi edinmek için. Ayrıca uzay hakkında hep Cosmonautics Günü hatırlıyorum. Bu astronotlar, onların tarih ve biyografi çocuklara bilgi verir harika bir fırsattır. Yaratıcı bir görev genellikle boşluk veya bununla ilgili bir şey tasvir sunulmaktadır gibi. Tam bir çocuğun gücü yapmak Ne, yaşlarına ve yeteneklerine dayalı seçmeniz gerekir. Örneğin, geometrik şekillerin bir roket bile çocuk okul öncesi gücünü gerçekleştirmek için. Daha karmaşık bir sanat okulu için bırakmalısınız.

Bir roket aşamalarını nasıl yapılır

geometrik şekiller çok basit kırtasiye gerektiren aplike füzeleri gerçekleştirmek için:

 1. Karton Renk (temel operasyon için).
 2. (Roket, konut ve yangının üstüne) Renkli kağıt.
 3. Kağıt için makaslar.
 4. Kalem şeklinde tutkal.
 • renkli kağıt çizilmiş şekiller yanlış tarafında - dikdörtgen (bu durumda), üçgen (bu roket üst olan), birkaç uzunlamasına üçgen (bu ateş). Bu kağıt füze şeması, bu üç eleman bir bileşiktir vardır.
 • Tutkal (ters taraf) ile sürülür ve karton bastırılır parçaların her biri. çocuk kompozisyonu uymak zor ise, ona yardım etmek gerekir.
 • Yapıştırılmış parça bez, düzgün yumuşatma hareketleri ile silin. Bu eşit olarak kağıt izin sopa ve aşırı yapışkan kumaş üzerinde kalır olacaktır.

oyun

Geometrik şekillerin Roket çocuk oyunları ve yarışmalar kullanılabilir. seyahat ve bilinmeyen bir şey ile ilişkilidir bu kozmik nesne gibi çocuklar. Örneğin, oğlunun doğduğu gün için roketler geometrik şekillerin desen üretmek mümkündür. Misafirler boyamak veya doğum günü belleğinde kolektif bir uygulamayı yapabilirsiniz.

ek iş

geometrik şekiller roketin ana uygulama hazır olduğunda, tamamlanabilir. parçaları kullanmak üzere uygun:

 • Yıldız.
 • Gezegenler.
 • roket vücut üzerinde lumbuz.
 • uzay astronotlar.
 • Yabancılar.

Sen doğaçlama dekor kullanabilirsiniz. Star - bir roket ya da uzak gezegenlere vs. dekor - pencere, cam boncuk - parlak pullar, düğmeler (farklı şekil ve renk gelir) yapıştırılır

Bir Hazırlanan zemin üzerine uygulamayı yapabilirsiniz. Örneğin, kendi başlarına ya da yetişkinlerin yardımıyla bir çocuk uzay resim boyaları veya boya kalemi yapar. "Uzay" sonucunda ilginç, güzel ve olağanüstü görünüyor çalışırlar. Birkaç farklı teknikler birleştirerek, çocuklar kompozisyon ve renk kombinasyonu temellerini öğrenmek, hayal öğrenirler.

Bitirdi eser bir çocuk odasını dekore edebilirsiniz rekabet için okula taşımak ve Kozmonotluk gününde ailesini kutluyorum. Her durumda, uzay teması uygulamayı yapma tat duygularını geliştirmek, çocuğunuz ellerin motor becerileri geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.