FormasyonOkullar ve üniversiteler

İstihkam: Geçmiş ve Bugün

Antik çağlardan beri, bu tesisler inşa edildi ve şehir, düşman saldırılarına karşı kale korumak için olanak inşaatı. Bilimsel olarak yapının bu tip tahkimat denir. Biz tepelerde veya nehirlerin birleştiği noktada tarihin derslerini, özel olarak örneğin, uzak yerlerde inşa antik yerleşim, hatırlıyorum. Daha sonra ağaçlar, hendekler, kaba taş duvar şeklinde kaleleri ve yerleşim suni olarak yaratılan engelleri etrafında dik popüler oldu.

Gereksinimler savaş zamanı

eğitim aktif olarak daha güçlü ordular oldu ve şöyle savaş sanatını geliştirmek. O zaman tüm alan güçlendirilmesi dikilmiş bilinen ordu surlarıdır haline beri. Nedeniyle silah ve askeri mühimmat kullanmak daha verimli benzer mühendislik çelik binalara, kontrol birlikleri daha kolay oldu ve düşman saldırıları daha güvenilir hale karşı savunmak. Modern tahkimatı aşağıdaki türlerden biri olabilir:

  • siperler, ateşleme için inşa edilmektedir siperleri;
  • gözlem ve komut ait yayınlar ve düşmanın pozisyonlarını gözlemlemek ve ordu komuta etmek için gerekli olan;
  • yarık barınaklar, sığınaklar, hem personel ve askeri teçhizat korumak için tasarlanmıştır sığınaklar;
  • iletişim siperler, muayene galeri - yeraltı veya mesajı gizlemek amacıyla bazı binaların içinde olan bu galeri,.

İstihkam, bu yüzden düşman saldırılarına karşı ordu, insanları ve ekipmanı korumak için güvenilir bir yoldur. Ve onların sayısı, kaleler, kaleler ve kaleleri önemli bileşenlerini kabul edildi hendekler, diklikleri, Contrescarpe, tank engelleri, gibi çeşitli yapay engellerle takviye edilmeden önce. Ama İkinci Dünya Savaşı sırasında, yapay olarak inşa binaları olmayan patlayıcı engeller denilen bağımsız müstahkem pozisyonları kabul edildi. Onlar kolay ve hızlı inşa edilir çünkü tüm bu "basit tahkimat" kavramını birleştirmek mümkündür.

Açık veya kapalı tasarım?

Bu tür yapıların tasarım özellikleri bakış açısından açık veya kapalı olabilir. Örneğin, bir açık boşluğu, siperler, ark dahil, bunların özelliği koruyucu yapılar ayrı yerlerde takılı olmasıdır, giriş olan maruz kaldığı. Böyle bir koruyucu yerde kurşunlar, kabuk parçalanmak ve madenlerden gizlemek için. kapalı tipte İstihkam daha iyi koruma sağlar çevre etrafında ve konvansiyonel silahların ve bu şekilde daha büyük oluşturulur nükleer silahlar.

savunmaları uzun süreli ve alan olabilir inşaat koşulları ve operasyonel özellikleri bakış açısından. İlk barış zamanında en sık yapılır ve uzun süre: bazen ordu uzun bir zamandır bir yerde gibi güçlü malzemeler kullanılarak bunları oluşturmak için, su ve elektrik düzenlenmektedir. Savaş zamanı, genellikle elle (taşlar, sopalar, orman) mevcut malzemelerden yapılmış alan tahkimatı, dikilmiş.

Günümüzde kullanılan çelik beton üretimi için daha gelişmiş tasarımları, dalgalı çelik, benzersiz, koruyucu özellikleri ile karakterize edilen sentetik malzemeler bulunmaktadır. Ayrıca, bu tür yapılar kolayca ordu ile taşınabilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.