SeyahatSeyahat İpuçları

Aziz Barbara Vitebsk, Katedral: Hikaye ve fotoğraflar

Beyaz Rusya, büyüleyici ve eşsiz Katolik Kilisesi (Vitebsk) 'dir. Katedral Aziz Barbara , tarihinin birçok testleri geçti ve daha da görkemli ve büyük yapım, yıkım bir çok yaşadı. Bugüne kadar, bu tapınak şehrin başlıca turistik biri olarak kabul edilir ve bir tur buraya gelip hemen hemen tüm turistler, o yerden muayene başlar.

Geçmişe Yolculuk

Şehrin hayatta kalan kayıtları olarak 1785 yılında inşa edildi, bu kilise (Vitebsk). Aziz Barbara (onun hikayesi çok ilginç) Katedrali yerel eşraf bağışlanması konusunda Katolik kilisesinin mezarlığına olarak ilk inşa edildi. Bu binanın yakınında Bir süre sonra küçük bir ev vardı bir Katolik rahip ve Vitebsk kornetin para üstüne kurulmuş bir kilise bulunmaktadır. Böylece, ani ölüm şanlı şehit ve azizi onuruna dikilmiş Katedrali, bir bucak haline geldi.

Bu tapınak dindar yerel halk arasında çok popüler hale geldi ve St. Barbara (Vitebsk) Katedrali sadece yüz elli etrafımızdakilere karşılamak rağmen yüz yıldır yaklaşık iki bin kişinin gelişi neden oldu. o yeni ve daha geniş bir bina inşa etmeye karar verildi nedeni budur.

ikinci yapının

geliştirme projesi ünlü bir mühendis ve mimar B. Piotrovsky bina içeriyordu. Onun fikrine göre, yeni kilise Katolik Kilisesi (Vitebsk) eskiden neydi taş değil, ağaçtan edilecekti. Yenilenen formda Cathedral of St. Barbara Büyük arifesinde Aralık 1885 yılında parishioners açıldı Katolik tatil Noel.

Şehrin bütün sakinleri artık önceki binadan kökten farklıydı görkemli katedrali ziyaret edebiliyoruz. Sovyet hükümetinin emriyle, diğer birçok dini binaların yanı sıra kapatıldı kadar Gibi, kilise, 1935 yılına kadar durdu. Vitebsk şehrinin kültürel düşüş yaşadı bu yıllarda olduğu gibi hemen hemen bütün kiliseler, yağmalandı. Cathedral of St. Barbara (Beyaz Rusya), ne yazık ki, aynı kaderi bekliyordu ve bina gübre depolama için kullanıldı.

Güzel Tapınağı ve İkinci Dünya Savaşı bağışladı değil. Çarpışmalar sırasında kilise neredeyse tüm özellikle de kuleleri etkilenen, yıkıldı. Çok onarım çalışmaları tesislerine Savaş sonrası dönemde, hiç kimse başlamak için acele ediyordu.

binaların restorasyonu

Sadece geçen yüzyılın seksenli yıllarında, yerel belediye yetkililer Katolik Kilisesini (Vitebsk) geri yüklemek için gerekli olduğuna karar verdik. ilk başta Cathedral of St. Barbara eğlence için tasarlanmış bir odaya yeniden yapmak istedik. cemaatin zevk için şu planlar gerçekleşmedi ve kilise tekrar eylem geliyor olmayı küllerinden yükseldi.

1993 yılında kilisede onun için çok önemli bir olay oldu - o sayısız istekleri Katolikler Başpiskoposu tarafından yeniden yakıldı.

görünüm

Bugüne kadar, şehrin en güzel eski yapılardan biri Katolik Kilisesi (Vitebsk) olarak kabul edilir. mimari Belarus mimarinin eşsiz bir yaratılış olarak kabul edilmiştir Aziz Barbara, Katedrali, her zamanki ve sıradan Kilisesi olarak adlandırılan edilemez. Onun bina zamanların en iyi tarzı iki birleştirir: Yeni Gotik ve neo-romantizm.

Bu bina ana cephesinde iki ranza kuleleri ile kırmızı tuğla çapraz kubbeli kilise. Bina dört büyük sütunlar aracılığıyla geçide ayrılmıştır ve yarım daire tasarım bu engerek tamamlar.

temple pencereleri farklı boyut ve kemer şekline sahiptir. Tüm kilise bir özgün tuğlalara ile oluşturulan dış mimari özelliklerin çeşitliliği ve güzel kapıları ile karakolda bezenmiştir.

Bu binayı gören herkes, onlar oldukça vakur ve anıtsal Katolik Kilisesi (Vitebsk) görünüyor söylüyorlar. Cathedral of St. Barbara, fotoğraf yanına almış - yani doğrudan bir kanıt, bu kent dokusu içine karıştırır.

iç dekorasyon

Bu yapı sadece nedeniyle görkemli ve güzel dış tasarımı geçmiş yıllarda diğer çok sayıda mimari anıtlar arasında gerçekten eşsiz bir yapıdır, onun binanın dekorasyon turistler ve yerel halk hem çok etkileyici aynı zamanda.

iç, Roma-Gotik tarzda ve Katolik Kilisesi (Vitebsk) ziyaret ödemeyi tercih herkesin resminde sunaklar vur. Cathedral of St. Barbara her Pazar hala yerel filarmoni gözetimi altında gerçekleşen görkemli bir organ müzik konserleri onun etrafımızdakilere toplar. Bu melodiler insanların kalbini yatıştırmaya ve onlar iyi ve parlak bir şeyden sıcak düşündürücü. Ayrıca hoş bir atmosfer yardım tapınak binaları aydınlatıcı birçok ışıkları ve güzel avizeler oluşturun.

genel bilgiler

Katolik Kilisesi'ni ziyaret etmeye karar edenler, buna Vitebsk, sokak Leningrad, Şimdi Michael Ermashkevich çalışan bu tapınak başrahiple evin 27. kentinde yer aldığını bilmek yararlıdır. Gerekli tüm bilgileri de bu telefon numarasına bulunabilir: +375 (0212) 35-32-61. Piyasada polotsk geri dolaşan herhangi toplu taşıma olabilir bu yapı ulaşmak için ya da tren / tren istasyonuna yürümek.

Eğer Belarus şehrin kültürel hayatı ile daha ayrıntılı olarak katedral ziyaret ettikten sonra karşılamak için bir arzu varsa, diğer konumlar tapınaktan yürüme mesafesindedir ziyaret edebilirsiniz. Örneğin, yanındaki başka katedralidir - Aziz Euphrosyne ve tren istasyonuna güzel bir yapıdır.

Sanat fanlar sanatçı Marc Chagall Müzesi'ne gerçek gezi değerlendirmek mümkün olacaktır. Tabii ki, Vitebsk hala görülmeye ve sırayla kimin biyografisi derinden geçmişlerinden kaynaklanıyor sayısız kilise, kilise ve tapınaklar, tanıma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.