HobiDikiş

Kendiniz monte eden köpüklerden eserler nasıl çıkarılır

Köpük montajı - pratik ve kullanışlı bir şey. Kullanımı ve işlenmesi çok kolaydır. Buna ek olarak, köpük çok pahalıya mal değildir. Ve en önemlisi - çoğunlukla günlük yaşamda fazlalıklar veya kalıntılar şeklinde bulunur. Ve yapım tamamlandıktan sonra köpük montaj , bahçe için el sanatları uygun fiyatlı ve basit olacaktır. Önemli olan - bir bıçakla çalışmak için bir fantazi ve biraz yetenek vardı.

Montaj köpüğünden eserler kendiniz yapmak için, ihtiyacımız olan şey:

  • Köpük . Şeklin boyutuna bağlı olarak on silindirye kadar ihtiyaç duyulabilir.
  • Esas . Köpüğü eklenecek konu (form olarak uygun).
  • Bıçak . Keskin ve ince bir şekle sokmak en iyisidir; bir neşter kullanmak tercih edilir.
  • Boya, cila .

planlama

Başlangıç olarak, şeklin boyutunu ve şeklini açıkça belirtmek gerekir; bu, meclis köpüğünün kendisinden gelecekteki craftworks'leri temsil edecektir. Yalnızca kendi arzularından ilerlemelisin, diğer faktörlerin sonuç üzerinde çok az etkisi var. Bundan sonra temel seçilmiştir. Şişeler, borular, kartonlar, ahşap ve benzeri katı nesnelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Figür sokakta duruyorsa, çerçevenin nispeten ağır olmasını, böylece yaratmanın rüzgâr tarafından uçurulmaması ve düşmemesi daha iyidir. Ayrıca, zanaatlerin kendiliğinden montaj köpüğünden yaratılacağı bir işyeri hazırlamak, zemini bir garajda veya atölyede hazırlamak, bir çözücü ile stoklamak (iş bittikten sonra ellerinizi yıkamak için) ve eldiven kullanmak yararlı olacaktır.

Köpük kaplama

Toplanan ve hazırlanan çerçeve köpükle kaplanmaya başlıyor. Bu tabaka katmanla yapmanız gerekir, böylece herkese 10 ila on dakika kuru kalırsınız. Uyarı! Boya köpüğünün kaplanmasından önce doğrudan güneş ışığına çok duyarlıdır ve bu da özelliklerini olumsuz yönde etkileyebilir, bu nedenle kapalı camlı bir odada kullanmak daha iyidir. Uyguladıktan sonra şekli bir bıçakla ayarlayabilirsiniz . Çerçevenin bazı parçaları birkaç kat köpük uygulandıktan sonra ayrı olarak kendisine yapıştırılmıştır. Ayrı ayrı parçalar oluşturabilir, onları örtebilir ve tutkalla aynı malzemeyle ana figür üzerine iliştirebilirsiniz. Ancak, montaj köpüğünden gelen esansların kuruması nedeniyle kendi elleri yeterince uzun süre yapılır.

dekorasyon

Tam bir form oluşturduktan sonra tasarımla devam edebilirsiniz. Ana seçenek - birkaç kat boya kaplaması. İlk iki, daha sonra kuruma birkaç saat sonra, köpüğün sarılığı göründüğünde, başka bir tane. Sıkılık ve rengin korunması için şeffaf bir verni kaplamak mümkündür. En iyi yol, gemi cilasıdır, sarıya dönmez. Bir başka teknik ise tuvalet kağıdı ile örtmek ve boyamaktır. Bu daha basit ve çok fazla boya gerektirmiyor.

uygulama

Fotoğrafları Internet'te veya ilgili dergilerde kolayca bulunabilen montaj köpüğünden üretilen el işleri, üretimi ve güzelliği kolaydır. Herhangi bir fantezi hayret verici ve tuhaf şekillere dönüşerek hayat bulabilir. Diğer şeyler arasında, onlar da inanılmaz derecede işlevseldir - ustalar fenerlerden fenerlere kadar her şeyi yapmak için köpük kullanıyorlar. Köpük, yeteneklerini açığa çıkarma yeteneğine sahiptir. Bu işin asıl amacı, sonunda ne olacağı ve sonuca yaklaşmak için her adımla birlikte netçe düşünmektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.