SağlıkMüstahzarlar

Deckatilen: kullanım talimatları

Neredeyse her viral ve katar hastalığına boğaz ağrısı eşlik eder . Bu durumda, bir kişi terleme, öksürme ve buna eşlik eden diğer semptomlar nedeniyle işkenceye maruz kalabilir. Çoğu zaman yutkunma sırasında ağrı vardır ve bu da yiyeceği bırakıp bol miktarda içmenizi sağlar. Belirtilen semptomlardan kurtulmaya yardımcı olan ilaçlardan biri "Decathilin" 'dir. Bu ilacı kullanmaya ilişkin talimatlar makalede dikkatinizi çekecektir. Okumadan sonra, ilacı nasıl doğru bir şekilde alacağınızı öğreneceksiniz.

Tanım ve kompozisyon

Tüketici, "Decatalene" uyuşturucu kullanım talimatlarını ne bilgilendirir? Özet, bu preparatın yeniden emilim için bir araç olduğunu gösterir. İlaç ağız ve larinks mukus zarlarını etkiler. İlacın etken maddesi dibukain hidroklorür ve dequalin klorürdür. Hazırlamada, hastanın durumunu etkilemeyen ek bileşenler bulunur. Tablete doğru yuvarlak şekli ve hoş bir tat vermek için gereklidir. İlaç, blister olarak 10 parça halinde üretilir. Kullanım talimatları "Decatalene" ilacının her paketine eklenir.

İlacın fiyatı paketin içindeki tablet sayısına bağlıdır. 10, 20 veya 40 pastil satın alabilirsiniz. İlaç İsviçre'de üretilmektedir. İlaçların ortalama maliyeti 350 ruble'dir.

Bir ilaç verilmesi endikasyonları

İlaç "Decatilene" kullanımından önce kullanım talimatları her tüketici tarafından incelenmelidir. Burada, tabletlerin kullanımı için ana göstergeler belirtilmiştir. Ayrıca, bunları doktorunuza söyleyebilirsiniz. İlaç, larinks mukus zarlarının iltihaplanması için kullanılır (akut solunum yolu viral enfeksiyonu veya bakteri hasarı). Bileşim stomatit ve diş eti iltihabı sırasında öngörülmüştür. Anjin, larenjit, farenjit, tarif edilen maddenin kullanımı için endikasyon olarak kabul edilmektedir. İlaç, ağız boşluğuna cerrahi müdahale sonrasında (örneğin, diş çekimi) reçete edilir.

"Decatilene" hakkında demek, kullanım talimatı bunun bir profilaksi olarak kullanıldığını söylüyor. Bu, salgın hastalık dönemleri ve soğuk mevsim ile en alakalı. Kronik tonsillit hastalarında, kompozisyonun periyodik kullanımı hastalığın nüksetme sıklığını azaltabilir.

Ek açıklamadan önemli bilgiler

Kullanım talimatı "Decatalin" uyuşturucu kontrendikasyonları hakkında bize ne bilgi veriyor? Bileşenlerine duyarlılık artarsa tabletler kullanılmamalıdır. Bu özellik hakkında bilgi sahibi olmalısınız veya doktorunuzla açıklığa kavuşun.

Gebelik ve emzirme döneminde başvuru ancak doktorun yararları ve riskleri arasındaki ilişkiyi değerlendirdikten sonra mümkündür. Daha genç yaştaki çocuklar için bir müstahzar kullanılması önerilmez.

Tablet kullanım metodu

Kullanım talimatları, "Decatilen" ilacının dozajını belirtir mi? Çocuklar için, ilaç her 3 saatte bir kapsül ile reçete edilir. İkinci gün, dozlar arasındaki süre en az 4 saat olmalıdır. Tıbbın günlük bölümünün 6-8 tableti geçmemesi gerekir.

Yetişkin hastalar, ilaçları her 2 saatte bir (ancak 10'dan fazla tablet kullanmamak üzere) ilk kullanım gününde reçete edilir. Ayrıca, çare dozları arasındaki aralığı üç saate kadar artırmak gereklidir. İlaç 5-7 gün kullanılmalıdır. 5 gün sonra kendinizi daha iyi hissetmiyorsanız tedavinin düzeltilmesi için bir doktor görmeniz gerekir.

Önleyici amaçlar için, kompozisyon günde 1-2 kapsül için kullanılır. Aynı zamanda, kabul için zorunlu bir koşul yavaş bir rezorpsiyondur. İlacın çiğnenmesi veya önceden öğütülmesi kabul edilemez. Bileşim ağız boşluğunun mukozasında emilmelidir.

Doktorların boğaz tedavisi için bir ilaç hakkında incelemeleri

Uzmanlar, tarif edilen maddenin bakterisidal ve bakteriyostatik bir etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Küçük dozlarda, ağız mukoza zarının mikroplardan arınmasına yardımcı olur. Hapı maksimum dozda alırsanız, kalıcı bir antimikrobiyal etkiye neden olabilir. Ayrıca, kompozisyon anestezi yapabilir. Tablet yeniden emildikten sonra, hızlı bir anestetik etki oluşur.

Doktorlar, bu ilacın birçok bakteri yok edebileceğini söylüyor. Bu durumda, ilaç mantarları da öldürür. Diğer antibiyotiklere dirençli olan birçok patojen, "Decatilene" sürecinden sonra elimine edilir.

Hastanın görüşleri

Tüketiciler ilacın hoş bir tadı olduğunu söylüyorlar. Rezorpsiyon esnasında, ağızda müköz zarda hafif bir uyuşukluk vardır. Aynı zamanda, hissi birkaç dakika içinde kendiliğinden geçer. Sonra ilacın etkisi kalır. Hastalar daha güçlü bir etki elde etmek için, ilacı kullandıktan hemen sonra yemek yemeyin ve içmemelidir. En az 60 dakika beklemeniz önerilir.

Bazı hastaların görüşleri, ilacın bileşiminde tanımlanan maddelerin kan dolaşımına karışmadığı, ancak topikal olarak hareket ettiği fikrindedir. Üretici bu bilgiyi onaylamıyor. Bu nedenle, ek açıklama, ilacı kullanmadan önce bir doktora danışmasını tavsiye eder.

Sonuç

"Decatilen" ilacını duymuşsundur. İlaç kullanım talimatları dikkatinize sunulmuştur. Ayrıca, tarif edilen ilaç hakkında bazı incelemeler yaptınız. Sağlığınızı kontrol altında tutun, hasta olma!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.