Kendini yetiştirmeStres yönetimi

İpuçları psikolog: sınav öncesi sakinleştirmeye nasıl

o sınavları geçmek için gerektiğinde bir kişinin hayatta sürekli durumlar vardır edilir. Çoğu zaman bu genç yaşta ortaya çıkar. Ama daha sonra, her birimiz mesleki, entelektüel ve sosyal canlılığı kanıtlamak zorundadır. Bu nedenle, yaşam için neredeyse tüm insanlar devlet sınav stresi eşlik eder. kontrol altında duygu ve korkularını almaz şu anda eğer, büyük ölçüde onların sağlığına zarar mümkündür.

değil terapistler veya psikolog - Garibi, hiç kimse değil, özellikle sınav iletme yeteneğine öğretir edilir. psiko becerilerin aynı zamanda sahip anda çok faydalı olacaktır. Onlar etkili çeşitli disiplinlerden teslim hazırlanmak için değil, aynı zamanda davranmaya yanı sıra bunların duyguların kontrolü sadece mümkün kılar. Bu yazıda, nasıl sınavdan önce sakinleştirmeye söyleyecektir ve bu konuda bazı yararlı tavsiyeler verir. Haydi başlayalım.

sınavlara hazırlık ile ilgili ipuçları. incelemek için bir yer donatın

böylece gevşek öğeleri kaldırma ve uygun gerekli yardımları, ders kitapları, kalemler, defterler düzenlemek ve. onlar entelektüel faaliyetin katkı olarak D. Psikologlara göre, ortama mor ve sarı renkler girmek için gereksiz olmayacaktır. kozmetik onarımlar ve tutkal duvar kağıdı uğruna bunu yapmayın. Uygun renklerde resim asmak için yeterli basit. Hatta bunları kendiniz çizebilirsiniz.

Plan yapın

onun öneminin farkında trafik polisi, içinde sınavdan önce sakin bilen insanlar. Malzemenin toplam hacmini tahmin etmek ve bir kaç gün için çalışma dağıtmak için gereklidir. Çok önemli ayrıntıları. Örneğin, planın "küçük bir iş dışarı." kayıt edilmemelidir Şimdi ele alınacaktır nesne, tüm bölümlerini reçete.

"Taze" başlığı ile en zor malzemeyi Usta

Aynı durum diğerlerinden daha kötü biliyorum bölüm için geçerlidir. Orada yapmak için hiçbir arzusu vardır ve hiçbir şey gider asla Fakat aynı zamanda zıt bir durum yoktur. Yararlı ise daha ilginç malzeme çalışma ile başlayacak. Bu tembelliğe üstesinden gelmek ve çalışmalarında katılmak için yardımcı olacaktır.

Bir ara verin

Psikologlar tavsiye: Alternatif iş ve dinlenme. Bu tavsiye genellikle sorunun cevabını bilmiyorum edenler tarafından ihmal edilir: "Nasıl sınavdan önce sakinleştirmeye ancak bir tepki kaybetmez" Önemli düzenli tatil konsantrasyonunu sağlamak. Örneğin, her 50 dakika boyunca çalışmalar 10 dakikalık mola olun. Duraklama sırasında, egzersiz, su çiçekleri yapabilirsiniz pet ve diğerleri ile oynamak.

eğitim sürecini kontrol

Günün sonunda, incelenen malzemenin asimilasyon derecesini kontrol edin. gün için çalışmış tüm soruları not edin.

bison Değil!

ezbere malzemeyi öğrenmeye çalışmayın. Temel görevi - ezberlemek ve anlamak değil. Yani anahtar fikirlere odaklanmaya çalışın.

Panik yapma

Kişinin hazırlanması sırasında tüm malzemeyi öğrenmek için imkansızlığı düşünmüştür olur ve o sınavdan önce sakinleştirmeye bilmiyor. Yukarıda yazdım özel plan varsa Çoğu zaman bu durum oluşabilir. Bunu yapmanın zamanı geldi. tüm malzeme çok hafif, ilginç konular seçin ve önce onları incelemek: Ayrıca, uzmanlar aşağıdaki yöntemi kullanın tavsiye ederiz. Bir soru, bir Çinli bulmaca gibi görünüyor sonrası için bırakın. bu bütün teori, bunun belli bir bölümünü öğrenmiyor bile, çok yüksek seviyede bileceksiniz.

olumsuz düşünceler kurtulun

Eğer merak ediyorsanız, aşağıdaki tavsiyelerde "Nasıl trafik polisi sınavdan önce sakinleştirmeye": sadece başarısızlık olasılığı hakkında sanmıyorum. Zihinsel başarıyla tamamlanmasının, hafif acı tepki resmini çizin. olası başarısızlık Düşünceler yıkıcıdır. Bunlar büyük ölçüde meşgul ve önlemek için motivasyon azaltır. bunları önlemek için tamamen eğitici görevleri sette odaklanır.

sınav arifesinde. tekrarlamak gün vurgulayın

Örneğin, müzik için sınavdan önce sakinleştirmeye nasıl bilmiyorsanız, o zaman bir gün "X saatleri" Unutmaya tekrar sanat veya sabahtan akşama kadar bir şarkı önce. gerçek bir öğretmen konuşma sanki, aynada yap. bölüme tüm malzemeyi kırmak ve her sipariş ile çalışır. utanç neden alanlara odaklanın.

Kullanım kayıtları

sınav anda, kimse cevap için hazırlık sırasında sizin tarafınızdan yapılan kayıtları kullanmayı yasaklıyor. Aynı zamanda sesli, yüz ifadeleri, hareketleri ve duruş dikkat edin. Görünüşün ve konuşma kendi bilgisine güveni ifade etmelidir. Jestler, duruş, ses, sadece insanın mevcut durumunu "vermek" olduğu bilinmektedir, ancak onu etkilemek geribildirim ilkesinin de yetenekli olduğunu. Yani, emin, sakin sesini ses başlıyor, daha emin ve daha sakin hissetmeye alabilirim.

Zihinsel durum yeniden yaşamak

Öğretim yılı sonunda, birçok öğrencinin "sınav sınavdan önce sakinleştirmeye nasıl?" diye merak Sen bir yolunu deneyebilirsiniz "bir durumla karşılaşabilir." gibi hayal başlayanlar için vb cevaplamak için dışarı çıkmak, hazır, buradan sınıfa yürümek bilet alır ..: "saat X" daha önce sadece bir kaç gün içinde tüm renklerde ve ilgili deneyimler, fobiler ve "korkutucu düşünceler" ile sınav geçişi temsil Eğer boğaz veya kuru sallayarak elleri, ve kafamda hiçbir düşünce yoktur. Şimdi tersini yapar. Nasıl sınavı geçmiş görmek isterdiniz? Bu düşünün: Eğer dikkatle hazırlamak ve sakince ve güvenle herhangi bir korku hissetmeden inceleme kuruluna tepki, bir bilet al. tüm ayrıntılarıyla, mümkün olduğunca tüm bu gibi spesifik düşünün. Bu birkaç kez yaparak, bu yöntemin etkinliğini göreceksiniz.

saçmalığa durumu getir

Eğer çok korkuyorlar ve sınavdan önce sakin bilen olmasaydı, psikologlar "reductio ad absurdum" tekniğinin kullanılmasını tavsiye ederiz. kendinizi olabildiğince çok korkut. korkunç ayrıntılar ve kabus sonuçları en inanılmaz düşünün. Birlikte ya da grup halinde hazırlanıyor, sonra birbirlerine korkutmak. Uzun korku güçlendirilmesi paradoksal bir tepki neden olduğu bilinmektedir: yerine depresyon içine düşme, bir kişinin kişinin kendi deneyimleri abartmayı anlamaya başlar. Daha önce tahmin ettiği gibi bile en ciddi sonuçları kadar kötü görünmüyor.

panik yaratan kaçının

Bu tip insanlar kesinlikle önce sakinleştirmeye bilmeyen sınav (sürüş veya diğer disiplinler - önemli değildir). Onlara panik yakalamak için değil, bu dengesiz konulara mümkün Slide toplantı süresi olarak Yani kadar. İdeal - onlarla temas yoktur. Mümkün olduğunca geç gelmesi iyidir. Ve olumlu bir ruh hali ile sınava göstermek insanların örneğini ele.

İlaçların unutun

Son zamanlarda, önemli ölçüde artmıştır alan kişi sayısı nootropics beyin aktivitesini artırmak için. Bunu yaparsanız, diğer tarafta hakkında unutma. nootropiklerin uzun süreli veya uygunsuz kullanımı da kendini gösterir beynin hiperstimülasyonudur baş ağrısı şeklinde sinirlilik, uykusuzluk ve sinirlilik artışı. benzer etkiye ve sakinleştirici var. Bir yandan, onlar sinir sistemini yatıştırmaya, diğer taraftan - kuvvetle inhibe , beyin genelde konsantre ve bakım becerisinin azalması.

Sonuç

Şimdi sınavdan önce sakinleşmeye ve bu konuda endişe etmeyin nasıl biliyoruz. "İyi hazırlamak ve sadece bir gece yeterince yok amacıyla.": Herkes cümleyi duymuştur Bu aslında bir efsanedir. Zaten çok iyi yorgun, bu yüzden kendinizi kitaplar için bütün gece oturan gücünün üstünde değil. Aksine, temiz havada yürüyüşe ve erken yatmak akşamları iyidir. Bu uyku ve sabah tazelenmiş kalkmak sağlayacak, dinlenmiş ve hatta sağlıklı saldırganlık bazı duygusu ile. sınavdan sonra kendileri için ayağa gerekir mücadelesi cazibesi türüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.