Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Evde Shaverma veya konuk kalabalığına ne kadar hızlı ve ucuz bir şekilde besleneceğini

Shaverma gibi böyle bir çanağa oldukça önyargılı bir tutum olmasına rağmen, onu hala hafife almaya değmez. Hazırlanması kolaydır, ürünler, bileşenleri, kalorileri azdır, ancak aynı zamanda kullanışlı ve lezzetli, ucuzdurlar ve bunların kombinasyonu doğru olarak adlandırılabilir. Shaverma'nın menşeli belirsizdir, ancak kesinlikle bir Doğu mutfağının bir çanak olduğunu söyleyebilir, daha doğrusu Doğu'daki göçmenlerin buluşu olabilir, çünkü içindeki ürünlerin listesi oldukça Avrupalıdır. İlke olarak, et ve sebze kombinasyonuna sahip benzer yemekler çeşitli Doğu insanlarının mutfaklarında bulunur, ancak durum böyle değildir. Kullanılan sosa bağlı olarak, shaverm'in kalorili içeriği çok değişebilir. Genellikle, bu konudaki önyargılar, bir kişinin traş edilmeden önce ellerini yıkayıp yıkmadığının belirsizliğiyle ve bunun içinde hangi tür ürünler kullanılır - genel olarak halka yemek ikramı için klasik deneyimlerle ilişkilendirilir.

Ancak , evde shaverma gibi böyle bir çıktı, pek çok durumda sağlıklı olabilir. Örneğin, birçok misafirin bulunduğu bir partinin beklenmedik şekilde planlanması ve bir tedavinin hazırlanması için yeterli zaman olmadığında, burada evde kullanılan shaverma çok yararlı olacaktır. Hazırlanışı da yapabilirsiniz: Malzemeleri kesip sosları baharatlarla karıştırın ve herkes kendi zevkine göre toplayabilir: Birisinin ikna olmuş bir vejetaryen olması, birisinin domateslere karşı bir alerjisi vardır ve birisi mayonezden kaçınır, Ve bu atıştırmalık seçeneği herkese yardımcı olabilir. Buna ek olarak, bileşenlerle denemenizi ve hatta biraz oynamanızı sağlar.

Evde Shaverma, belirli ürünlerin varlığını gerektirir: pide ekmeği, genellikle ince Ermeni'dir, ancak pide çeşitleri (geniş yassı topuz) veya farklı rulolar mümkündür. Ermeni lavaşı, şekli önemseyenler için mükemmel bir çözümdür, çünkü bu unun içindeki un miktarını en düşük seviyeye indirir, ayrıca herhangi bir katı atmadan su, un ve tuzdan oluşur.

Ayrıca shavermi için farklı sebzelere ihtiyaç duyulacaktır: geleneksel olarak lahana, Çin salatasını hassasiyetle almak mümkündür, ancak tadı da aynı olmayacaktır. En iyi lahana en iyisidir: yeterince ihale eder ve tadı çok zengin. Bazen havuç shaverm içine yerleştirilir, ancak bu gerekli değildir. Ancak soğan ve domatesler mutlaka orda olmalıdır. Tazelik ve aroma için taze salatalık eklenir ve bazı durumlarda tuzlu veya turşusu netleştirilebilir. Herhangi bir oryantal çanağın vazgeçilmez bir özelliği, geleneksel maydanoz ve dereotu ile yapabileceğiniz yeşildir, mutlaka oryantal değildir. Tüm sebzeler mümkün olduğunca ince kesilmelidir.

Ama olmadan birçok traş için düşünülemez - bu et. Nasıl olmalı? Bu hesapta, yaygın şakalar da dahil olmak üzere pek çok versiyon var, ancak shaverma evde hazırlanırsa, orijininden emin olabilirsiniz. Geleneksel olarak, bu çanak ızgara tavuk alınır, mağazada satın alabilirsiniz ya da sadece bir tavuk fırında pişirin ya da kızartın - ayrıca tereyağı eklemek zorunda kalacağınızdan, yalnızca biraz daha kalorili iyi çalışacaktır. Tavuğa ek olarak, domuz eti shaverm içine koyabilirsiniz, ancak yumuşak olacak şekilde pişirmeniz gerekir. Ayrıca, herhangi bir kanatlı eti ve her türlü et kullanılabilir, ancak bu türler çoğunlukla hazırlanması için kullanılırlar. Ette kesinlikle pişirilmesi gereken baharatlar bulunmalıdır.

Doğu mutfağındaki baharatlar - bu ayrı bir sohbet. İyi bir şefin mutlaka kendi baharat çeşitleri vardır; bunlara arasında, vicdan konusunda şahgarayı pişiren bir şef de vardır; bu insanlar gerçekte ve genelde genelde düşündüklerinden çok daha sıklıkla bir araya gelirler. Böyle ustaların genelde kendi kalıcı ve hatta şirketleri vardır, öyleyse söyleyebilirim ki müşteriler. Bu tür kokulu karışımların kalbinde curcuma bulunur; buradaki olmadan oryantal bir tabak, köri, kakule ve az bilinen doğu baharatları yoktur. Prensipte, evde yaşayan Shaverma ve mağazadan gelen özel baharatlar devam edecek ve eğer satışa sunulmamışsa - oryantal yemekler için birkaç paket çeşni alabilir, örneğin kebap, pilav vb. Bunlarla ya da bunların kombinasyonu ile yapmaya çalışın .

Shaverma - ketçap ve mayonez için geleneksel soslar, karıştırılabilirler ve ayrı olarak veya kat kat olarak ilave edilebilirler. Evde şerbet sahibi olduğumuzdan, kalitesini ve kalorili içeriğini - hafif bir mayonez alabiliriz; yokluğunda bile çanağı diyet haline getirebiliriz. Ayrıca kimse, soslarla deney yapmayı, örneğin hardal eklemeyi veya yeni bir şeyler denemek yasaklıyor. Soslar baharatlar ile karıştırılabilir ve bunu da ekleyebilirsiniz.

Evde Shaverma'nın mutlaka belli bir şekilde dolması gerekmez - bunu tercih ettiğiniz şekilde yapabilir, en önemlisi içeriğin akmamasını sağlayabilirsiniz. Bir pide kullanıyorsanız - daha da kolay: sadece bir taraftan bir kesi yapın ve doldurucuyu içine koyun. Shaverma - sıcak yemek, bu yüzden bir mikrodalga fırında veya fırında eşit derecede ısıtıldığından endişelenmeniz gerekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.