SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Plex: bu nedir? Belirtileri ve Tedavisi pleksitis

iltihaplı zaman, insan vücudunda büyük sinir ağı, pleksite anılır. sinir ağına göre omuz, servikal ve lumbosakral vardır. göze alarak her yaştan insanlar. Hastalık nadiren bebeklerde görülür. tıbbi bakım Reddi, doğru tedavi eksikliği insan sakatlığa neden ve suçlayabilir - plexitis. Nedir o devam edeceğiz.

plexites maruz insanların ana grupları

Ortak Plex sadece yaşlılarda oluşmaz. Tabii ki, kemik ve eklemlerin yaş değişen ve zayıflaması, ama hepsi yaşlı insanlar plexitis muzdarip olduğu anlamına gelmez edilir ile. Aynı sorunları da gençlerde ortaya çıkabilir. Kemik, kıkırdak ve eklemler farklı şekillerde hiç değişmez gibi görünüyor. Ne gibi değişiklikler yaşanıyor?

Doktorlar üç ayrı gruba eklem sorunları olan insanları bölmek. Ana grup için 30 ila 50 yaş arası kadınlar. Bu yaş sınırı hormonal değişiklikler, mineral bir dengesizlik, kilo alma ile karakterize edilir. Bu nedenlerden sonucu pleksitis olabilir. Yukarıda açıklandığı gibi, ne olduğunu.

İkinci grup eklem hastalıkları için doğuştan gelen bir yatkınlık bulduk kişiler yer alır. Bu eklemlerin anormallikleri olan kişilerdir.

Başka tür bağ dokusu ile ilişkili olarak sistemik hastalıklar, edindikleri tek bir nedeni ya da insanlar, üçüncü grup. Çoğu zaman, bu hastalar için tedavi terapist veya ayak hastalıkları uzmanı olmuştur ama sonunda insanlar hala cerrahın alımı için geliyor.

Bunlar er ya da geç oraya plexitis insanların üç ana gruplarıdır. Her bireyde hastalık belirtileri. Hastalık belirli bir yaralanma veya hasar sonucudur kime insanlar var.

nedensel ilişki

Brachial plexitis veya eklem hastalıkları, çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

Enfeksiyöz etiyoloji - en yaygın nedeni, ama onun dışında aşağıdaki faktörler etki:

 1. uygunsuz bir durumda kişinin uzun kalmak. Voltaj, sıkışan sinir ağına sonuçlanan omuz eklemini sıkmak başlar. göze alarak kimin istihdam durumu belirli bir karaktere sahiptir hasta ve yatalak insanlar.
 2. bağlı kolları ve servikal omurga yaralanması periferik sinir lifleri mekanik yaralanması.
 3. Düzensiz, eğri duruşu.
 4. diyabet veya gut gibi metabolik bozuklukları içerir.
 5. göğüs ve boyun bölümlerin Osteokondroz.

Çocuklar da plexitis karşılaşabilirsiniz omuz eklemini. Semptomlar, tedavi ve teşhis yetişkinlerden farklıdır.

semptomataloji

Omuz Plex ve genel olarak eklem hastalıkları, tamamen iyileşme Ne yazık ki, tıbbi pratikte nadir durumlardır. Ve modern tıbbın, hastaların muayene son araçlarının kullanımının hızla gelişmesi rağmen tüm bunlar. Tüm arıza - kendi sağlığı ile insanların ihmal.

Birkaç omuzlar, boyun veya sırt minör ağrıya dikkat. Ve bu omuz ağrısı, örneğin omuz eklemi plexitis ile karakterizedir oldu. eklem hastalığı belirtileri benzerdir.

pleksite yardım zamanında uzman yardımı prognozu geliştirin. sağlıkları ve yetkili uzman tavsiyesi doğru bakmakta tutum önemli ölçüde pleksite gidişini olumlu olacaktır. Peki işaretler omuz plexitis sahip olabilir? Semptomlar şunları içerebilir:

 • elinde uyuşma, parmaklar karşı duyarlılıklarını azalmasına neden;
 • Ellerin şişme;
 • fiziksel çalışma ağırlaştırılmış ağrı;
 • Elleri ince motor becerilerinin zayıflaması;
 • deri üzerinde leke ortaya çıkması;
 • felç veya parezi.

Yukarıdaki belirtilerden en azından bazı fark ederseniz, derhal bir muayene için doktor randevusuna gitmek gerekir.

patogenez pleksitis

omuz eklemini plexitis olarak hastanın tam engeli için bu tür hastalıklara neden olabilir. semptomları, her hasta için bireysel eklem hastalıklarının tedavisi. Sinir pleksus kişinin sıkıştırma sonucu kapasite çalışırken kaybeder gibi, böyle tarama gibi normal günlük aktivitelerini gerçekleştirmek için diş fırçalamayı bir çocuk yetiştirmek zordur.

alt, üst ve toplam pleksitis vardır. Her imha düzeyine bağlıdır. çalışma ellerin en yaygın lezyon.

nevraljik ve paralitik - Hastalığın mekanizması onların tezahürleri veya semptomlar iki ana aşamadan, geçer. Ağrı Sendromu nöraljik aşamasının özelliği, ancak paralitik pleksite gözlenen kas kuvvetinde azalma.

tür

Sınıflandırma oldukça geniş plexitis. inflamasyon yerine bağlı olarak ayırt edilir:

 • pleksitis omuz - elinde yayılan bir işlem;
 • servikal omurgaya zarar;
 • bel ve sakral iltihabı - alt ekstremite etkileyebilecek bir işlem;
 • pleksitis koksiks - nadir bir hastalıktır.

bir sınıflandırma yöntemi çoğalması bulunmaktadır. Bu şunları içerebilir:

 • Tek taraflı işlem - istilası sol veya sağ bacak;
 • ikili - her iki tarafta bacakların lezyonlarla karakterize edilir.

sinir ağına bozukluğu şiddeti ile karakterize edilen tipe bölünmüştür:

 • kısmi yok - tek tek sinir gövdelerine etkilenir;
 • yaygın - bu tüm sinir yapısı etkilenebilir.

Hastalığın tanımlanması

Görme zor omuz orada plexitis olmadığını teyit etmek için. Bu bozukluğun belirtileri ve tedavi eklem hastalıkları, bazı benzer. Tanı belirti ve bozuklukların şiddeti, ağrının nedenlerini belirlemek, uzman tıbbi öyküsü yapılır. Bu kas gücü hastaya, derisi, çivi ve değerlendirme kapsamlı bir inceleme gerçekleştirir.

Ve laboratuvar incelemeleri kan ve idrar testleri dahil olan yürütülmektedir. İç denetim ultrason ve röntgen birimlerini kullanarak gerçekleştirilir:

 1. Pelvik organların ultrason muayenesi.
 2. Gerekli elektronörogram netleştirmek ve sinir uyarılarının hareketinin hız için.
 3. Elektromiyografi kas aktivitesi ve değerlendirmektir.
 4. etkilenen alan X-ışınları.
 5. Manyetik rezonans görüntüleme.

Ayrıca, gerek bu tür jinekolog, ürolog, ortopedi, onkolog ve bir beyin cerrahı olarak uzman danışmak. Bütün doktorların Katılım benzer semptomları olan diğer hastalıklardan farklılaşmayı plexitis gerekiyordu.

tıbbi tedaviler

Plex - bu nedir? Ben hastalığın kurtulabilirim? plexitis beri - eklem rahatsızlıklarının kümesi, tedavi uzun zaman alır. Her şeyden önce, etkilenen elin Tam bir istirahat sağlanması gereklidir. Bu amaçla, alçı atel ve diğer ortopedik ürünler için. Uzman analjezik ve anti-inflamatuar bir ilaç ders öngörür.

Terapötik önlemler kaybolur remisyon ve bozukluk belirtilerinin bir süresi vardır bambaşka bir karakter kazanır. tedavi süreci, masaj, vitamin kompleksi, egzersiz ve fizik tedavi içerir.

Tedavinin ilerlemenin ancak nedenleri plexitis birlikte etkisi altında mümkündür.

ilaç

İlaç Tedavisi da karmaşıktır. Enflamasyonu azaltmak ve acıyı hafifletmek için, öncelikle yöneliktir. Pek çok durumda, anti-enflamatuar dizayn tabletler ve jeller ( "diklofenak" "Nimesulid" "ketoprofen").

Vitamin tedavisi, B vitaminleri alımını kapsar kan akışını normale ve sinir dokusu trofizmini geliştirmeye yardımcı olur.

ilaç tedavisi uzmanları ek olarak böylece akupunktur, elektrik, lazer tedavisi, elektroforez, ders ve reçete. D.

ethnoscience

Oldukça geçerli ve geleneksel tıbbın tarifleri bu eklem hastalıklarında gelince, bu plexitis omuz eklemini içerir. Semptomlar, halk ilaçları tedavisi - konservatif tedaviye büyük bir ektir. Yerel halk terapisi aşağıdaki tarifler içerir:

 1. Shilajit ve maddenin yüksek bir içeriğine sahip olan bir alkolik çözelti. Bu araç 5 dakika süreyle ortak gazetesine öğütülür. Buna ek olarak, mumya eklem hastalıklarının önlenmesi için idealdir.
 2. Arılığımın Doğal ürünler. domuz yağı ile birlikte propolis kabul plexites mücadelede etkili bir araç. Tıbbi merhemler hazırlanması için 1:10 oranında birlikte iki malzemeyi karıştırmak için gereklidir.
 3. Tuz çözeltileri - daha az maddi masraflı tedavi seçeneği. stok gazlı bez, su ve tuz yeterli. bardak su tuzu 50 gram ilave edilir. Çözelti tül ıslatılmış ve etkilenen bölgeye uygulanır.
 4. İyi indirgeyici ajan beyaz söğüt kabuğundan suyu olduğunu. Suyu her zamanki gibi (çim yarım kaynatılmış) hazırlanır. gazlı bez parçası elde edilmiş ve etkilenen bölgeye tatbik edilen bir sıvı ile ıslatılır.

tedavi içeride

Terapi değil nedenleri plexitis üzerinde sadece yerel bir etki içerir. Önemli ölçüde doğal malzemelerle hazırlanan sağlık içme brotlarının geliştirmek:

 1. Papatya et suyu, iltihaplanmayı azaltır yatıştırıcı ve yenileyici etkileri vardır. suyu günlük normu 500 ml aşmamalıdır.
 2. Mısır ipek anti-enflamatuar etki için bilinmektedir. suyu bir zorunluluktur ham şeker ve 500 ml su 4 büyük kaşık hazırlamak. Karışım bir su banyosu içinde 5-10 dakika süreyle infüze edildi. Günlük oranı - 180 mi.

plexites terapötik banyoları kontrolünde daha az etkili değil. su, nane, arka arkaya, dulavratotu olarak otlar decoctions ilave edilmesi tercih edilir.

Önleme ve prognoz

tedavi etmek kadar tehlikeli Plex ne olduğunu ve nasıl biz yukarıda bahsettik. Ve uygun önleyici tedbirler uygulamak? Uzmanlar aşağıdaki kuralları öneriyoruz:

 • Yıllık tıbbi muayeneye tabi;
 • diyet ve kilo takip edin;
 • taşımak ve kol ve bacaklar için temel egzersizleri gerçekleştirmek için yeterli;
 • soğuk gövdesi;
 • Rahat bir ortopedik yatak üzerinde en az 7-8 saat uyumak.

Tahmin bozuklukları büyük ölçüde geçerli süreci ve ilişkili hastalıklar bağlıdır. Komple kür uzmanı zamanında tedavi ile mümkündür. Ama ileri bir aşama tam bir kür onun belirtilerin yalnızca olası zayıflaması olduğunu olmayabilir plexitis.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.