Sanat ve EğlenceLiteratür

Galina Benislavsky - arkadaşı ve edebi sekreter Sergeya Esenina: biyografi

Galina Benislavsky - yaratıcı bir insanı, gazeteci, edebiyat hayatını bağlamak için. O Rus İmparatorluğu'nun kuzey başkentinde Aralık '97 giden on dokuzuncu yüzyılın doğdu.

Çocukluk Benislavskoy

kız metiski - yarım Gürcü ve yarı Fransız. Nina Zubova (ilk kocası tarafından kalmıştır isim) - Annesi çok hasta ve korumak ve çocuğu eğitmek mümkün olmadığından, Galina annesinin tarafında teyzesini kabul etti. O bir doktor olarak çalıştı ve Galina gerçek bir baba ve kız ismini verdi meslektaşı Arthur Benislavsky için ikinci kez evlendi.

Sakin çocukluk ve ergenlik Galina Benislavsky, biyografi tüm sevenler ilgilendiren olan yaratıcılık Esenina, Rezekne taşra Letonyalı kentinde düzenlenen, ama o derece ile mezun olduğu Petersburg Lisesi kadınlarda, mükemmel bir eğitim aldı. O canlısı ve kadar hırslı bir çok yetenekli bir kız oldu.

Genç Galina devrimci ruhu

Bu kanlı I. Dünya Savaşı tarafından parçalanmış yeni yirminci yüzyılın gelişiyle birlikte ülke olarak Rusya için bu kritik döneminde ve devrimci ruhu havada oldu sahiptir, Benislavsky onun yakın jimnastik kız arkadaşı ve çarlık otokrasiye karşı mücadele takıntılı edildi ailesi, etkisi altında, o girmiş Bolşeviklerin devrimci hareketinin partinin on yedinci yıl Mayıs.

Onun koruyucu aile gülme çılgınlığı ve görüşler kızı ciddi endişeler doğurduğunu. Ve bu temelde, siyasi muhalif ve arzu bağımsız yaşama Galina Petersburg terk edip uzak Harkov'daki okumaya gitmek için karar güçlendirdi. Orada, o Doğa Bilimleri Fakültesi Üniversitesi'ne başvurdu 1917 yılında bir dönüm noktası aynı zamanda.

Harkov'daki Yeni hayat

Bir süre sonra kent geçici hükümetin askerleri tarafından işgal ve hızlı bir şekilde bu yeri terk ve ideolojik çizgisinde ona kırmızı sona almak için hayal Kharkov üniversite öğrencisi, yola edildi. Galina hızlı gitmek kararlıydı. O Bolşeviklerin düzenlenmesi yönünde büyük bir ordusu tarafından şehir dışına taşındı ama yol beyaz tutuklandı. Kadın neredeyse sıkıyönetim altında ateş etti.

Ama bir tesadüftü onu kurtardı. Artura Benislavskogo, bir tıp asistanı saha beyazlar olarak orduda görev - O anda, o merkeze getirildi zaman bütün durumları ve kişilik anlamak için, bu askeri bir kalabalık üvey babası öğrenilen olduğunu. O Galina hemen ona hayatına mal olabilecek bir duruma var geçmişini açıklık, kimliğini ve onun babalık gerçeği doğruladı öğrendik. O da hemşire kredilendirme ve gerekli tüm belgelerin hazırlanması ön çizgiyi onu yardımcı oldu. Galina güvenle onlara başardı sonra, bir sertifika devrimci hükümetin ciddi şüphe neden aldığı Ama hayatında beklenmedik durumlar bu epik girdap, sona ermedi.

Bir Bolşevik, telgraf Galina Benislavsky devrimci partinin üyesi olduğunu doğruladı ve Mayıs 1917 yılında bunu katıldı - Ama onu kaybetmedim kızı nüfuz bu kez, o arkadaşının babası anılacaktır.

parti çalışmaları

o başkentte iken Daha sonra, aynı parti meslektaşları tavsiyeler olduğu acil durumlar için komisyon bir iş aldı. İşte orada dört yıl çalışmış ve o zaman bir yetkili uzman Galina uzun süre görev yaptı Moskova gazetesi işçi ve "kötü" köylüleri, davet gibi.

literatür Aşk

Benislavskoy edebiyat tutkusu sadece profesyonel düzeyde tecelli değil, aynı zamanda onu gerçek aşk haline geldi. O herhangi ilginç edebi akşamları veya yetenekli performansları düzenli ve söz şairlerin doluydu. Sonra bu akşam biri ve bir kader toplantısı vardı üzerinde bir gün - birbirini parlak genç şair Yesenin ve Galina Benislavsky bulundu.

Aşkın Doğum

onun şiirlerini duydu andan itibaren ona aşık kolay etkilenen kız, derinden onun ruhunun (19 Eylül 1920) içine batık. Yıl sonuna kadar onların kişisel tanıdık gerçekleşti. Yesenin ve Galina Benislavsky yaratıcı elit toplar edebi kafe "Pegasus Stall", bir araya geldi.

Bundan sonra o Esenina için yakın arkadaş oldu ve yakında ilişkilerini romantik bir ilişkiye dostluk büyüdü. Bir zamanlar onunla yaşıyordu ama dansçı ile görüşmesinin ardından Isadora Duncan Yesenin Benislavskoy ile iletişim koptu. Kırık kızın kalbi ciddi psikolojik bozukluğun ortaya çıkması yansır böyle ani ve büyük değişiklikler, dayanmak mümkün değildi. O bile bir sinir krizi sonrası hastaneye gitmek zorunda kaldı.

Düzenli kalp yaralanması

Zaman geçtikçe, Galina Benislavsky hafifçe ciddi deneyimlerden sonra iyileşti ve yavaş yavaş sürüncemede yara sevmek gibi görünüyor, ama biz istiyoruz kadar kolay değildi. Yesenin ayrıldılar bundan sonra yeni bir sevgilisi, Duncan, ile romantik geziden döndü ve sorgulamadan kabul Benislavskoy yeniden yerleşti. Ama bu aşk destan ona bir darbe daha hazırladı: '25 yazında başlatıcı bir kez daha Sergei kanıtlamıştır ki onların ilişkisinin nihai kopma, dönemiydi. vesile Tolstoy'a onun yaklaşan evlilik oldu.

talihsiz kızın ayrılmaz arkadaşları yine zihinsel ıstıraba ve acıya oldu Fırlatma. Galina onun ruhunda acı yankıları lehine, onun yaklaşan etkinlikler ve yerler için uzağa tüm nahoş uzakta olmak, Moskova bıraktı. Benislavskoy başkentte ve sevgili cenazesinde yoktu.

intihara yol açtı Umutsuzluk

onların aşk deneyimleri ile baş edemeyen Galina Benislavsky kendini vurdu vahim Esenina '26 kış. son bir mesaj bıraktı kız da var. İntihar notu Galina Benislavskoy "Benim için bu mezara en değerli şey olarak ... burada intihar.", Ciddi ve gönüllü niyeti hiçbir şüpheye yer bırakmamaktadır O bu hayatta bir favori, mezar Sergeya Esenina yanında Galina Benislavskoy mezarı olmaya olmadı ama.

Yani Sergeya Esenina için Benislavsky kimdi?

Galina ve ne için görülen bir mesafeden sanki o her zaman, deli gibi sevmişti şairin hayatında özel bir yere sahiptir.

Onların tanıdığı Galina beş uzun ve acılı yıl sürdü. o aktif olarak onun edebi eserlerde nişanlıydı Tüm bu sefer. onun gönüllü ve özel sekreteri Yani, lider yayın ve sözleşmelerin sürümleri ile tüm müzakerelere açtı. Galina hep bu farklılıklar ve ilişkilerinde ciddi bir sürtüşme verebilir, ona değil nasıl boğaz özgürlük seven şair konularda tavsiyelerde vermek çalıştı. o zaman etrafında Yine de, o derece mutluydu. Böyle tuhaf ilişkiye rağmen, Yesenin Galina Benislavskoy doğu görünümü ile güzel bir kız olarak adanmış şiirler. Tam olarak şiirsel hatları ile sona erdi:

Size Shagane, benim Shagane!

Orada, kuzeyde, o da

Beğendiğiniz azından o, korktum

Belki benim düşünüyor ...

Size Shagane, benim Shagane!

Onların ilişkisi Benislavsky bitmemiş bıraktığı onun günlüğünden, kaplı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.