Sanat ve EğlenceLiteratür

Zoshchenko "Elka", kısa bir özet. Çocukluk Çağı

Mikhail Zoshchenko harika bir Rus yazar, üzücü bir adam ve harika bir espri mizahçısı. Garip bir şekilde, durum böyle. Yetişkinler için basılan yazılar çıktığında okunan eserler ve çocuklar için hikayeler yazdı. En ünlü döngüsü "Lelya and Minka" (içinde sekiz kısa eser var), 1937 ve 1945 yılları arasında yaratılmıştır. Zoshchenko'nun "Noel ağacı" nda açtı. Özet aşağıda özetlenecektir.

Tatil gününde

Bu hikaye, otuz beş yıl önce, anlatıcının beş yaşındayken yaşananları hatırlıyor. İlk yılbaşı ağacı, üç yaşındayken hatırlamıyor. Görünüşe göre, annem onu giyinmiş ağaca getirdi ve siyah gözlerle ona baktı. Fakat beş yaşındayken ağaç bilgisinin arkasında ne olduğunu çok iyi biliyordu ve anladı ve neşeli bir tatil bekledi. Ve kapıyı hafifçe açsak bile, gizlice annemin eylemlerini izledim.

Lelya ne önerdi?

Lelya iki yıldır Minky'den büyüktü. Yani zaten yedi yaşındaydı ve Minke'nin kendisinin düşünemeyeceği cazip ve yasak bir şey bulabilirdi. Lelka, annesi meşgulken Noel ağacı ile odaya girmeyi önerdi.

Noel ağacı olan oda

Gelin ve görelim - çok zarif ve güzel bir Noel ağacı var. Yalan yastığı altında, ağaçların üstünde oyuncaklar ve çeşitli hediyeler vardır. Böyle cazip bir güzellik Zoshchenko tarafından açıklanmaktadır. Hikayenin kısa bir özeti olan "Elka" da dikkate alınmaya devam ediyor. Lelka: "Hediye vermeyeceğiz, aksine pastil deneyeceğiz" diyor. Hızla ağaca yaklaşır ve "am" yapar - ve bir pastırma yoktur. Minka geride kalmaz, yalnızca elma uzanır ve bundan bir parça ısırır. Lelka devam ediyor. İkinci bir şekerleme alır ve yiyip şeker alır. Böylece, Noel ağacının yıkımına Zoshchenko tarafından anlatıldığı gibi başladı. Noel ağacı, bunun kısaca özetlenerek, güzelliğini kaybetmeye birazdan başladığını söylüyor. Minka küçüktü ve Lelka çok küçük bir kızdı, oğlan yalnızca bir elma uzatabiliyordu ve Lelka istediği her şeyi alabiliyordu. Trajik bir espri anlayışı ile Zoshchenko'nun açıklaması devam ediyor. Noel ağacı, bu bilgilendirmelerin kısa bir özetini, yepyeni oyuncaklarla güzel bir kadıntan pastillerin, ısırılmış bir elma ve kırık bir bebek karışımıyla korku hikayesine çevirdi. Ve Lelka kardeşi kötü niyetle bu konularda cezalandırılacağını söyler. Ve başka bir odaya saklandılar.

Misafir geldi

Annem, Noel ağacına partiye gelen herkesi ve en sevdiği ihtiyatlı çocuklarını çağırdı ve hediyeler vermeye başladı. Aileleri olan çocuklar çok şey topladı ve önümüzdeki hediyelerden önce herkes mutlu oldu. Anne Lely ve Minky onları ağaca çıkardı ve herkese teslim etti. Burada ısırılmış bir elma ve kırık bir pupaya geldi. Ve sonra bir skandal patladı. Çünkü kız kırık bir oyuncak almak istemedi. Ve kim elma gelen hurda almak için mutluyuz? Annem çok kızmış ve Lelka'yı bir köşeye koyacağına söz vermişti ve Minke hazırlanmış olan motoru ona vermedi. Ancak misafirler tekrar ikrar etti ve hatta bir daha asla bu eve gelmeyeceklerini söyledi. Sonra papa, herkes dağınık olduğu zaman ortaya çıktı ve çocuklarının hayatta onlar için aşırı derecede eğitilmiş ve zorlandıkları için kızgın görünüyordu. Böylece, M. Zoshchenko'nun "Yılbaşı ağacı" hikayesi sona eriyor, bunun bir özeti burada sunuluyor.

Yazar, çocuklar için ahlaki açıdan anlaşılabilir olan komik şeylerden çok ciddi bir şekilde bahsediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.