SeyahatSeyahat İpuçları

Yağmurlu ve kuru mevsim: zaman Tayland'a gitmek

Tayland'a gitmek için: Bu fevkalade güzel tropik ülkede ilk defa tatile giden bir turist önce genellikle çok basmak soru alacak? Cevap gidiyorsun ülkenin hangi kesiminde, bağlı, ne bütçe var ve rekreasyon ne tür tercih ederim. Tayland Çünkü - Çok kuzeyden güneye uzanan ve anakara ve adalarda iklim tek ve aynı zaman çok farklı olması olabilir. Tayland'da kültür ve festivaller, plaj tatil sadece severler tanıma isteyen, sörfçü, dalgıçlar, kara geziler severler: Buna ek olarak, Tayland'da her sezon turist belirli bir kategoriye için sevinç taşır.

Büyük talep tropik adalarda Turistler. Daha iyi olduğunda Yani, adadaki Tayland'a gitmeye Andaman Denizi ve Tayland Körfezi? Her şeyden önce, ben sadece 10 derece kuzey enlem yatıyor bu ülkede, kış asla olduğunu söylemek gerekir. Orada üç yazlar vardır ve onlar hakkında daha fazla bilgi verir. Bizim için, kuzeyliler yerel nüfus, "soğuk mevsimin" anlayışı içinde, "serin yaz" çok daha kabul edilir rahat ya. Serin sıcaklık ve hava ve su 25 $ altına düşmeyecek, çünkü tırnak içinde yazmak zorunda. gökyüzü bulutsuz ve deniz sakin ve net. Güçlü akıntılar ve su altında iyi görünürlük vardır gibi, beachgoers ve dalgıçlar için zamanı. Bu dönem, bir tür cennet haline Tayland çevirmesi, kış düşer - Kasım ayının başından Şubat ortalarına kadar. Sadece bir "ama": sert kuzey kış kaçan turist çoğunluğu burada ve sahilde palmiye ağaçları hışırtı altında Noel ve yılbaşı kutlamak için tercih ederim ama otel fiyatları, hava yolculuğu ve gıda yükselmek çünkü. Kışın Tayland gezisi bütçesi değildir.

Ülkede şubat sonundan beri haziran sonuna kadar artan, ateş başlar. Gök, deniz bulutsuz olmaya devam - sakin, ama dalış nedeniyle plankton çok miktarda muktedir olmamıştır. İnsanların kötü taşıma ısı Tayland'a gitmek daha iyi olduğunu ve daha da gündüz sıcaklıkları + 45 +40 ... ulaşabilir olarak, karaya gitmek için gerekli değildir, bu bir zaman değil.

Ama oldukça rahat adalar onlar serin deniz meltemi esti olarak. Bu konuda özellikle ünlü, bir adalar grubudur Tayland Körfezi. İşte gerçek bir tatil Tayland ise - Samui ... turist Yorumlar çok kolay aktarılır "sıcak yaz" var diyebilir: 28 ... + 30 - hava sıcaklığı ve 27 - Su. Buna ek olarak, zamanı geldi Nisan ayında tatil muhteşem dini alayı ile Buda'nın doğum günü - neşeli törenler ve suyla dousing ile Tay yılbaşı kutlamaları ve Mayıs ayının dolunay içinde. Ancak Mayıs ayında, zaten, ancak, sadece neşeli serin getirmek aralıklı yağmur, başlayabilir.

Denir ki Avrupa Yaz ve sonbahar - değil Tayland'a gitmek iyidir süre. Isı bulutlar ve yağmur nedeniyle azalır. Günde bir saat (ve gece), ancak zaman geri kalanında güneş parlıyor - Başlangıçta, aralıklı yağmur, kuvvet gelen yarım saat gidin. Ağustostan beri rüzgarlar başlar ve bu sörfçü lütfen başarısız olamaz. Ama Ağustos Samui - kadife sezon, sahilde severler için zamanı.

Sonbaharda yağmurlar uzun hale gelmektedir ve deniz fırtınaları neden muson akıntıları, hakim. Ancak fiyatlar kritik bir seviyeye düşüyor: Tayland yorum, yüksek ve düşük sezon arasında otel odasının maliyeti farkı% 50 ulaşabilir söyledi. Bu ülkeye bütçe gezileri için zamanı. Pattaya, Phuket ve Chiang, Bangkok, kuzey iller: Özellikle Tayland'da, "ıslak yaz" hissedilmez yerler vardır. Buna ek olarak, birlikte yağmur mevsimi başlar ve satış sezonu. en iyi zaman - Eğer Tayland'da bir bütçe tatil geçirmek ve hatta geri çanta ucuz giysiler, Ekim ile gitmek istiyorum. Hava sıcaklığı yine de 24 altına düşmemesi ve su sıcaklığı sürekli yaklaşık 25 ° C'de devam etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.