Gıda ve içecekYemek tarifleri

Lezzetli ev yapımı: konserve domates, tatlı

Konserve domates - Yerli spin en popüler ve favori türlerden biri. Salatalar, meyve suları, marine ve salamura domates, adzhika ve bizim masaya gösteriş göz ve tat, hoş diğer birçok yemekler. Benim tarifleri bu bolluğu bir kısmı, şimdi sizinle paylaşacak.

şeker ile Kahverengi domates

, Olağandışı baharatlı ve çok lezzetli tatlı domates kabul edilir. şeker bir sürü korunmuş, bunlar, işin garibi, yemekler çeşitli büyük atıştırma vardır. Bu tarifi. bankalar yıkanmış koyun , üzümü yaprakları kereviz. 5-6 bezelye Bırak yenibahar. tarçın isteğe bağlı bit Dosypte - bu, zarar senin bir zamanlar tatlı domates etmez. Bu tarif içinde korunmuş, lezzetli bir yeşil veya pembemsi-kahverengi domates açın. Bunları ve bankalarda yatıyordu. Her bir tabaka, serpiştirilmiş şeker. domates 10 kg şeker 3 kg gerektirir. Tuz tatmak konur. bankalar "omuzlar" tarafından doldurulur, kalan şeker ile karıştırılarak kıyılmış olgun domates (domates kütlesinin yaklaşık 4 kg) ile doldurun. Çıban bankalar 15-25 dakika, bağlı ses düzeyi. Rulo kadar onların, dönüş baş aşağı, kapak ve bırakın çok önce tam soğutma. Böyle tatlı şeker ile ve sirke olmadan korunmuş domates, bahar, değil Porto dek bütün kış vardır. bunları kendi asit mükemmel bir koruyucudur.

Tatlı salamura domates

Önceki tarifi marine domates daha aşağı yolu yok. Dolgu Hazırlanan onları, aşağıdaki gibi: 10 litre sıvı ihtiyacı 350-400 gram tuz, aynı miktarda sirke, yarım kilogram şeker. Bu durumda, bir domates tatlı turşu. özellikle lezzetli böylece Konserve zaman, önceki reçetesinde aksine olacak, kahverengi ve yeşil ve kırmızı ve sarı değil. Ve ürünlerle bankalar kendilerini çok cazip görünüyorsun! Bu yüzden, bir kap içinde, dereotu, yaban turpu yaprak, yenibahar yıkandı dal yerleştirin. domates doldurun. Üst hatta bazı dereotu ekleyin. Sirke kutu içine doğrudan doğruya döküldü edilebilir. tuzlu ekleyin. Bu kaynatılır su için, tuz ve şeker erimesi halinde serpin. Dolgulu kavanozlar 15-20 dakika, rulo up için sterilize. Sana bu tatlı konserve keyfine varacaksınız düşünüyorum domates. Kışın, onlar - tam olarak neye ihtiyacınız!

elma suyu Domates

tüm güncel kağıt oldukça sıradışı ev korunması için ayrılmıştır yana, bir sonraki seçenek ilgileniyor. O is çalışmalarında, kendi özgün, çünkü birleştirir meyve ve sebzeler. Aşağıdaki konserve tatlı domates için Reçete: pierce kesimler yakın yıkama olgun domates ve bankalara taktı. kaynar su dökün, 10 dakika kadar bekletin. Sonra su kaynamaya dökmek, tekrar doldurun. Yine, 10 dakika bekleyin, süzün. kaynama Isı elma suyu, domates bankaları dökün ve bunları kapatmak kaynar, içinde ve şeker (aynı sayıda 100 g), (sıvı litresi başına 30 gr) tuz koymak. Her zamanki gibi, o zaman, devrilmiş ve kapalı gün durmak mahzende göndermelerini vermek zorunda.

Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.