SağlıkSağlıklı beslenme

Güç Vedik. Sağlık ve uzun ömür için doğru beslenme

Güç Vedik beden, zihinsel ve ruhsal yetenek insan muazzam etkisine sahiptir. Doğru ürünleri, bunların hazırlanması yeme ve süre gibi önemli. Vedic gücünü, hem de uzun ömürlü sağlıklı kalmak için yemek ve yaşamak için nasıl O.Torsunova birçok ipucu dayandığı temel önermeleri öğrenin.

Öncelikle özel diyetler Vedalar bulunun ve bulunduğuna bakın düşünelim.

Pranoedenie

Yoganın öğretilerine göre "Prana" "enerji", anlamına gelen "hayat". Pranoedenie da insanlar kelimenin tam anlamıyla hava beslenen anlamına gelir. yaşamsal fonksiyonlarının gerekli prana veya yaşam gücü, hem de güneş korumak için. Sonuçta, Ayurveda'ya göre bir gök vücut prana'nın ana kaynağıdır.

vejetaryenlik

Bu diyet ölü hayvanları yeme vazgeçerek içerir. balık, et, kümes hayvanları ve hatta deniz tüketmeyin. Bazı vejetaryenler çöp ve yumurta ile süt. Kesinlikle diyet vejetaryenler bala farklı ilgilidir izleme. Ama ilişki mantar görüş bilimsel açıdan, bunlar ayrı bir krallığında öne olmasına rağmen gıdalar bitki.

çiğ gıda diyet

Bu sistem füme ve diğerleri, pişmiş kavrulmuş, yani ısıl işleme maruz diyet yemekler tam dışlama gerektirir. çiğ gıda diyet Gerekçe tüm besin tutmak ve kullanılan ürünlerde eser elementler çalışmaktır.

ayrı gıda

Bu ilke uyumlu ve uyumsuz ürünlerde dayanmaktadır. Ayrı bir güç kaynağı hekim-naturologom Gelbertom Shelton tarafından geliştirilmiştir. kavramı, bazı ürünlerin uyumluluğu tanımlayan bir tablo içerir.

Güç Vedic

Sistem vejetaryenlik dayanır. diyetten Beslenme herhangi et, yumurta ve balık değil, aynı zamanda mantar, çay ve kahve sadece dışlar. Bununla birlikte, bir ürün seçimi ve bunların hazırlanma yöntemi olarak tasarlanmıştır. Gıda iyi bir ruh hali ve sevgi ile hazırlanmalıdır. Gıda kin, öfke ve tahriş hazırlanmıştır Sonuçta, eğer bunun kullanımı tam olarak hiçbir irade.

kahvaltı

Hepsinden önemlisi, ilk yemek kadar sabah 8 saate olacaksa. Vücut zayıfladığı zaman sadece güç almak ve hastalığa yol çünkü doyurucu bir kahvaltı, bir anlam ifade etmiyor. Vücuttaki tüm ateşli enerji 08:00 ila 9 dan aktivitenin zirvesinde olduğundan, bu zamana kadar, kahvaltı tamamlanmış olmalıdır. Sonra gıda en doğru zamanda sindirilen madde başlar. Gıda sabahı hafif şekerli edilebilir. Aşağıdaki ürünler Günün bu kez mükemmel olacak:

 • meyve ve çilek;
 • ekşi krema, yoğurt, yoğunlaştırılmış süt ile süzme peynir;
 • sert kabuklu yemişler;
 • bal, şeker ve reçel;
 • tereyağı kurutuldu;
 • kuru kayısı.

Sabah kahvaltısı ve mevsimler

Güneş enerjisi yaz aylarında en Dünya'ya ulaşır ve insanları da etkileyen olduğunu. Böyle bir zamanda meyve ve sebze, bal, şeker ve süt yemek tavsiye edilir - pişmiş süt veya yoğurt fermente içmesi için.

Sonbaharda, prana artar, çilek, meyve ve yoğurt iyi olduğunda daha az yemeye. Bu besinler vücudun ısınmasına olarak bu zamanda, daha peynir, ekşi krema, yoğunlaştırılmış süt yemeye başlayabilir.

yılın en soğuk zamanlarında sadece uygun ısınma ürünleri. Yukarıdakilere ek olarak, fındık, meyve, kurutuldu önerilir. Onlar bir soğutma etkisi olarak kış için Nane ve anason, uygun değildir.

Bahar da yiyecekleri ısıtmak yemek, ama onlarla yavaş yavaş meyveler ve meyve diyetine eklenir.

Zaman ve güç Vedalar üzerinde birbirine bağlı olduğu ortaya çıktı. Eğer 6 am önce kahvaltı yerseniz, diyet yılın herhangi bir zamanında yaklaşık aynı olabilir. Bu yoğunlaştırılmış süt, fındık, incir ve kuru üzüm ve diğer kuru meyveler, tereyağı.

Ayrı taze süt de söylenebilir, ancak daha sonra duracaktır.

Gıda yılın zamanına bağlı olarak farklı şekillerde sindirilir. Bir kişinin iyilik, tatlılık bir günde yiyor, o mutluluğu bulur. Ancak, akşam da kullanımları tonu ve hatta metabolik bozukluklar azaltır. Organizma overexcited ve uyku büyük güçlüklerle elde edilir. Kronik hastalıkların nedenlerinden biri olabilir. gibi sarhoş gece yoğurt bir şifa maddesi olarak kısa bir sürede kullanılabilir. Ancak, düzenli olarak overexcited vücudu tüketilen ve hızlandırılmış modda besin bunlardan ortadan kaldırmak için yardımcı olur zaman. Hepsinden önemlisi, bu ürünün gündüz kullanılır.

Vedik doğru gıda sabah kez tüm ertesi gün için büyük bir pozitif enerji almak için bir kişiyi sağlayacaktır. Sonuçta, mutluluk özellikle bağlıdır ve sabahın zaman ve modunun kuruluş tarafından.

öğle yemeği

Veda'nın yemek zamanı 14 saat için 10:00 olabilir. Güneş onun zirvesinde olduğunda, vücut için sindirim için en iyi zamandır. şu anda yerseniz, 13 saate kadar gıda iyi sindirilmiş başlayacaktır.

öğle yemeği sırasında en uygun gıda - Isıl işlem görmemiş, çorbalar, süt, baharatlar ve atıştırmalıklar ile tahıl olabilir bir sebze. Onlar da fasulye ve tahıl kullanılabilir. Onlar iyi beynin gelişmiş aktiviteye katkıda bulunur. Ancak bu bitkileri diğer zamanlarda olduğu gibi, bunlar, tam tersine, sadece dikkat ve hatta irade azaltarak düşünmek engel ve hissedecek, sabah yiyecek ve 10 ila 13 saat alınmalıdır. Tahıl akşam eğer, böbreklerin, fosfat taşı oluşumuna neden olabilir.

Özellikler gıda ve insan etkinliği

Gıda gecenin sindirim sisteminde, nedoobrabotannoy kalmıştır zaman Yatmadan Eğer toksinleri yayılacaktır. Onların büyük doz Sabah kanla emilir ve sonra organizmanın imha işlemini başlatmak olacaktır. Bu durumda en olumsuz etkisi sinir sistemi üzerine düşer. Sonuç olarak, kişi, sinirli zayıf ve yorgun hissederek uyanır.

Birçok kişi sadece geceleri yeterli uyku yok inanıyoruz. Yani 14 saat sonra yemek yerken, daha yatakta kalmak sonra kahvaltı yemeye devam.

Ama Vedik gıda sabaha durumunu değiştirebilir. aç biraz uyandıktan sonra ilk birkaç saat, sen kahvaltı birazcık var ve işleri ne zaman yapabiliriz. Ardından vücut ihtiyacı olduğunca fazla yemek yiyebilir öğle zamanı geldiğinde. Şu an için, sindirim süreci en aktif oldu. Bu nedenle, bile yiyecek bir sürü, karın bölgesinde ağırlığını yemiş ve yorgunluk hissedilebilir olmayacaktır. Sonra uzun bir dinlenme yemekten sonra gerek yoktu.

kahvaltı gevreği oldu sabah, bir niteliksel farklı bir tablo olsun. Sonra bile iki ağır yemekler tekrar akşam yemeği için var iyi yemek istiyorum. Ve sonra yağlı yatırılacaktır. Aşağıdaki önerileri olmalıdır öğle anda kadınlar için özellikle Vedik beslenme Bunu önlemek için:

 1. İstenirse, bir yemekten önce en az yarım saat boyunca sıcak sıvıyı içebilirsiniz.
 2. Öğle yemeği için, orada, iyi bir salata gastrointestinal sistemini aktive eder. Bununla birlikte, bu aşırı kullanımı daha az etkili sindirim neden olabilir.
 3. İyi bir günün bu kez seçim ve ekmek sıkışmış sebze yemekleri buharda.
 4. Çorbalar ayrıca sindirim faaliyetini artırmak, ama onlar da sıvı olmamalıdır.
 5. Kashi sıcak baharatlarla iyi yemek.
 6. Sonunda bazı tatlılar gelemez.

En az bir saat, hatta daha iyi bir saat bekledikten sonra, önce ve yedikten sonra su içmek daha iyidir. Eğer gerçekten bir yemek sırasında bir sıvıyı istiyorsan, o da göze mümkündür.
Yemekten sonra vücudun performansı biraz azalır ve bu anlaşılabilir bir durumdur. Ne olursa olsun beden ve beslenme anayasası, bu temiz havada dolaşmak veya makale kavramak için basit zevk için şu anda en iyisidir.

Biz bir kişinin kötü sindirim zorunda olduğunu öne sürerek işaretlere özellikle dikkat edilmelidir. Böylece, kesinlik eğer hükmetmenizi mümkündür:

 • bağırsakların boşaltılması dürtüsü bir yemekten sonra iki saat içinde görünür;
 • Yemekten sonra 2 saat içinde gözlenen aktivite, verim azalması, uyku hali vardır;
 • Bu büyük zayıflığı, bulantı ve (zehirlenmesini gösterir) kusma refleksini keçe;
 • gıda veya ürünlere kaçınma (bu onlar sizin için uygun değildir anlamına gelebilir);
 • sinirlilik, bağırsak, ağız ve karın, şişkinlik, gaz ve ağırlık içinde hoş olmayan hisler ortaya çıkması;
 • sıcaklık, baş dönmesi, zayıflık, akut ağrı, kusma ve hatta panik artış olarak ciddi işaretleridir.

Böylece, günün Vedic modu ve sağlığını iyileştirebilir gıda, genel verimliliğini artırmak ve günün geri kalanı için cesaret vermek sonucuna varabiliriz.

akşam yemeği

Akşamları baharat ve tuz, fındık ve tereyağı ile buğulanmış sebze yemek en iyisidir. Ayrıca karabuğday bu kez gösterilmiştir. Sebze ve fındık sinirlerinizi yatıştırmak, bir kişinin huzur vermek zihinsel gerginlik çıkarmak ve hormonların aktivitesini teşvik edecektir.

O güneş ufkun ardında kaybolurken o vücudun aktivitesini arttırır sonra olduğu gibi akşam yemeği zamanı, 18 saat daha geç olmadığını arzu edilir. Bu noktada gıda yenmelidir. Ancak, olmamış bir eve dönüş geç olduğunu ve açlık uyku olmaz, fındık ile yaptığı sebze gidermek olabilir.

Akşam yemeği için Vedik tarifleri genellikle yer üstünde büyümeye olan sebzeler sayılabilir. Bu kabak, salatalık, kabak ve lahana. Ayrıca yeşil yiyecek ekleyebilir. Ama akşam yemeği için bir domatesten terk edilmelidir. Patates az yemeye de iyidir.

Onlar uyku, overexcited vücutla engel olacak şekilde Ekşi sütlü ürünleri, meyveler ve tahıllar, tamamen terk edilmelidir. baklagiller ve tahıllar şu anda orada eğer, safra kesesi ve böbreklerde fosfat taşları birikiminin yüksek riski vardır.

yatmadan önce içilir 1-2 saat de biraz tatlandırmak olabilir haşlanmış taze süt iyi bir birşeylerdi.

süt

İlginçtir, çocuklar ve yetişkinler için Vedik gıda süt kullanımını içerir. Bu ürün çok güçlüdür, bu sarhoş yetişkinler sadece altı sabah saat ve akşam saat altıya sonra olabilir. İnek sütü ayın hayırlı gücünü içerir. Bu nedenle, bu zaman bunu kullanmakta, sen gök cismi ile uyum içine girin. Sonra uyku derin olur. Süt, sıcak içecek biraz rezene veya yeşil kakule ekleyin. 6:00 önce Sabah, biraz şeker veya bal ekleyebilirsiniz.

Hayatta iyimserlik yeterli değilse, bu sabah süt içmek en iyisidir. Tersine, güçlü bir aşırı gerilimi hissediyor eğer, geceleri içmek daha iyidir.

Eğer daha iyi anlamak ve önceden almaya Vedik gıda tarifleri gitmeye karar verirseniz. insan aklında muazzam iyileştirici etkiye neden olabileceğinden, süt ihmal etmeyin.

Için sağlıklı olmak, zamanında ürünlerini kullanmak gerekir. Bu süt ve diğer ürünlerin de geçerlidir.

Sonuç

Bu yazıda özel temellerini kaplı şebekeden. uygulamak için deneyin ya da değil - özel madde. Bu Vedik gıda olumlu ve olumsuz yanlarını nota kalır. Avantajları biz zaten kabul var. dezavantajları çok vejetaryen. Sonuçta, herkes et veya balık lezzetli kavrulmuş parçalarını vazgeçmek edebiliyor. Onları benimsemek ve uygulamak için önerilen sistemin ilkelerini almak bile Ama, insan sağlığı, fiziksel ve zihinsel hem önemli ölçüde artırabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.