Sanat ve EğlenceLiteratür

Boris Vian muzip Many Faces

Gerçekten bütün roman ran tek kişilik bir grup oldu. Bu şairin yaratıcısı, trompet oynayan aktör. Adam komplike hikaye sadece ölümden sonra Fransız edebiyatının klasik haline gelmiştir.

ölümcül aldatmaca

Orada Rus yazarın kökleri hakkında söylentiler vardı, ama birkaç kişi bu efsane kendini Boris Vian başlattı biliyoruz. Bir Rus ona opera "Boris Godunov" hayrandı annesi adını verdi. En ünlü ve tartışmalı - onun pisi ise aralarında 24 takma Vernon Sullivan oldu.

Öteki benlik, evde baskı için bir engel haline gelir ve Vian roman noir çevirmek yardımcı olmuştur efsane, siyah, gevşek görüşlerine göre. popülerlik kan ve cinsel detayları ile maceracı eserler memnun ederken. Onun 4 roman dışarı kalem itibaren bunlardan biri, uzun bir bestseller düzenlenen "Ben Mezarına tükürmek gerekir". Ölümcül satanlar bile ahlak şampiyonlarını yaktı. Gerçek yazar keşfettikten sonra Skandal Viana olarak bulunduğunu bu tür ivme kazanmıştır. Sonra beraat, ama o bir yazar kariyerine son verdi. Kaleminin çıktı İşleri, yetenek acı verdi toplum tarafından kabul edilmedi. Geçen gün bir muzip olarak hatırlanacak kadar, uzun burun saygın seyirci vodivshego. Ölümcül çalışma ün, aynı zamanda kendini sadece mahvetti. Boris Vian 39 yıl bir kalp krizi, izin vermedim film uyarlaması, prömiyerindeyiz öldü.

yetenek trajedi

yazarın ölümü ünlü edinilen Sadece sonrası: kitaplarının zevkle Avrupa gençlik okumak ve Fransa'da edilir, okul müfredatında okudu. Yani yetenekli bir ustanın yıkım olmuştu. Romanda "Köpük Günleri" Boris Vian tarafından açıklanan hayat onun felsefesi. kendi büyük çalışmalarının Yorumlar tartışılıyordu ve entelektüel nesir Pulp Fiction olarak büyük başarı zevk vermedi. Bu genellikle Viana ve Sullivan karıştı ki üzücü. Yetenekli yazar sadece içinde kasten kaba roman ve acı salan, halkın genel ruh halini uyum.

yazarın özellikle tutum saçmalığı ve gerçeklik sayesinde arasındaki eşiğinde "Köpük Günleri". fantezi yazarın hayatta ölümü yendi ve sevgi gri hafta içi yüzleşir. O birey değil, kalabalıklar mutluluğundan ilgileniyordu. Çağdaşları "Aşk hakkında en ağrıyan roman." Kitabını denilen okuyucu şaşırtıcı samimiyet, acı ve ıstırap ile karşı karşıya.

Boris Vian: biyografi

Paris yakınlarında küçük bir kasaba 1920 yılında gelecekteki klasik doğdu. Anjin, Boris, iki yaşına aktarılır kalbinde komplikasyon neden oldu. Doktorlar çocuğun kısa hayatı öngördü. 15 yaşında, o daha da sağlığını zayıflar tifo, ile hasta oldu.

Babası çalışma ve yatırım sermayeden gelir kazanç değildi. Bu çok eğitimli erkek, okuma bir sürü ve birden fazla dil bilen oldu. Anne mükemmel piyano ve harp çaldıklarını müziğin sevilen ve bu seveceksin küçük oğlu telkin. 9 yaşında iken, ülke krizini geçti ve ölçülen kaygısız varlığı sona erdi. Bir şekilde mali durumu kurtarmak için, aile villası ve görevden görevlileri kiralıyor. Baba metinleri çevirir ve homeopatik ilaçlar satıyor, ama çok para çalışmıyor söyledi. Hırsızlar tarafından 1944 yılında öldürüldükten sonra emlak çekiç altında gider ve aile güvenli bir yere taşındı. Ayrılmadan önce Boris Vian veda yalnız trompet çalardı.

Üç yıl genç bir adamın hüzünlü olaylar öncesinde Michel Leglise evlenir, ama gelinin annesi seçimi tasvip etmedi ve hatta balayı etmemektedir. Kadınların uzun bir geleneğe aile işe yaramadı, ama para yetmedi, ve Michelle bir dergi de iş bulur. 1942 yılında, eşler Patrick bir oğul.

onun yeni eşi, dansçı Ursula Kubler ile hayatının, Boris Vian son yıllarını geçirdi. Onlar, birlikte şaşırtıcı ihale ve dokunaklı mühürlü Fotoğraflar,.

caz tarzında Yaşam

Ana hobi hayat Viana o kendini eğitimli caz, olur. Onun iki kardeş ile Boris aile grubunu organize ve sonra Claude Abadie popüler grubun bir üyesi oldu. Müzisyenler doğaçlama zevk aldı ve sırayla oynamadı. ban doktorlar rağmen Vian müzik ve trompet çalmaya büyük beceriyle tutku atar. ensemble o Büyük Ödülün Paris'te bir turnuvada 1946 yılında tanıma aldı.

50'li yıllarda Vian şarkıcılık ve 400 şarkı ve birkaç kayıtların zengin miras bıraktı.

ustanın Birçok Yüzler

farklı alanlarda dabbled Boris Vian olarak bağımlılık doğa,. (Bizon hevesli) Ravi buffalo - Kendi adının bir anagram imzalı resimler, boyalı. İngilizce öğrenin, o dedektifler ve bilim kurgu çevirdi. Özellikle Boris "Temps Modernes" popüler dergisi oluşturulan başlığı için, hangi çağdaş gerçekliklere açık bir kinaye ile hayali olayları paylaştı. O, radyo yürütülen kendini oynamak için filmlerde ve film "mükemmel yaş" aşık davrandı.

yazarın cenaze 1959 27 Haziran gerçekleşti. Akrabalar, kanlı gül, hayranlar ve hiçbir mezarcıyla kalabalığından bir buket ile Ursula. Sonra o gün grevde olduklarını ortaya çıktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.