Yiyecek ve içecekÇay

Karkade nasıl demlenir? Karkade: bedene fayda ve zarar

Karkade çayı: nasıl demlemek istersiniz? Bu sorunun cevabı ve sunulan içecekle ilgili diğer sorular bu maddenin materyallerinde verilecektir. Ek olarak, bu demleme bileşeninin hangi bitkinin altında olduğunu, faydalı özelliklerini ve kontrendikasyonlarını keşfedeceksiniz.

Ne oldu

Lezzetli, sağlıklı ve kokulu bir çay nasıl yapacağınız hakkında konuşmadan önce, karkadın ne olduğunu öğrenmelisiniz. Sudanlılar ya da sözde çiçekli sabdarifa adı verilen bu ürün, Malviv ailesinin yıllık bir bitkisidir. İçkinin hazırlanması için ana hammadde haline gelen koyu kırmızı yaprakları, alt kısımları ve bardaklarıydı.

Nerede büyür?

Yararları ve zararları makalenin sonraki bölümlerinde sunulacak olan Karkade, geleneksel Mısır çaylarına atıfta bulunuyor. Bu nüans, "Firavunların içeceği" gibi görünen eski adıyla gösterilir. Asil Mısırlıların çeşitli gömülmelerinin kazıları sırasında, çiçekleri, diğer değerli özelliklerin arasında, mezarlarda defalarca bulundu. Günümüzde, cazibe, Sudan, Hindistan, Sri Lanka, Mısır, Tayland ve diğerleri gibi dünyanın tropikal bölgelerinde endüstriyel olarak yetiştirilmektedir.

Hasat ve satış nasıl yapılır?

Avrupa ve Asya'daki insanlara bir karkasın iyileştirici içeceğini içebilmeleri için milyonlarca işçi Sudan'da gülün yetiştiği tarlalarda çalışıyor. Bira bileşeninin hammaddesi çok basit bir şekilde hazırlanmıştır. Bunu yapmak için, yalnızca 10 cm çapa kadar büyük yapraklar elle yırtılır ve daha sonra açık havada veya özel bir odada kurutulur. Şu anda, satışa sunulan ve toz halinde büyük ölçekli bir karkas var. İlk çıktı biçimi daha iyidir. Sonuçta, toz haline getirilmiş demleme sıklıkla içeceğin tadını önemli derecede bozan çeşitli katkı maddeleri bulabilirsiniz.

Karkade çay: fayda ve zarar

Popülerliği, çok sayıda vitamin ve diğer yararlı maddelerin varlığından kaynaklanmaktadır. Antik zamanlarda bile, çay tüm rahatsızlıkların tedavisi olarak değerlendirildi. Yararlı özelliklerini daha ayrıntılı olarak düşünelim:

 • Kerkade nasıl demlenir? Bu sorunun ülkemizdeki birçok sakinle- rin ilgisini çeken merak etmiyoruz. Sonuçta, Sudan gülünün yaprakları meyve asitleri açısından çok zengin: elma, askorbik, şarap, linoleik, limon ve oksalik. Özellikle ikinci komponentin üriner sistem ve böbreklerde taş oluşumunu önlediği unutulmamalıdır.
 • İçerdikleri antosiyaninler gemilerin duvarlarını güçlendirir ve geçirgenliklerini düzenler. Buna ek olarak, bu tür maddeler yağ oluşum oranını düşürür ve antitümör aktiviteye sahiptir.
 • Karkade flavonoidler, polisakkaridler ve mukoza ve pektin maddeleri bakımından zengindir .
 • Polisakkaritler ayrıca atık maddeleri vücuttan atarlar. Buna ek olarak, doğal immüno-uyarıcılardır.
 • Flavonoid karkas, toksinlerin vücudunu arındırmanın yanı sıra safra kesesini uyarır ve karaciğeri korur.
 • Çok sayıda karkasta bulunan C vitamini, kandaki kolestrol seviyesini düşürür.
 • Bu bitkinin anti-inflamatuar özellikleri, larenjit, bronşit ve trakeit tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.
 • Kaynar suda kaynatılan çiçekler tatlı ve ekşi bir tada sahiptir ve vücuttan toksinleri ve toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı olan birçok pektini içeren mükemmel bir katkı maddesidir.
 • Genellikle böyle bir içecek, kan pıhtını önlemek, vücudun genel durumunu iyileştirmek, kan dolaşımını arttırmak ve genel yorgunluğu ve hatta akşamdan kalma sürelerini azaltmak için kullanılır .
 • Hibiscus extract, basil, bağırsak bakterileri, çeşitli suşlar ve stafilokoklara karşı güçlü bir antibakteriyel ajandır. Bu durumda bağırsak mikroflorasına zarar vermez.
 • İçecek karkası, basıncın normalleştirilmesi için sıklıkla hipertansiyon ve hipotansiyon kullanır (sıcak çay - artmak, soğuk - düşürmek).

Çay kontrendikasyonları

Şimdi bir kerkade içeceğinin ne olduğunu biliyorsun. Bu çayın faydaları ve zararları Arap ülkelerinin hemen hemen tüm sakinleri tarafından biliniyor. Ne de olsa, çeşitli hastalıkların tedavisinde Sudan gülünü kullanıyorlar. Ancak, çok olumlu anlara rağmen, bu içecek hala kontrendikasyonları içeriyor. Bu nedenle, çay karkası mide suyu asiditesini artırabilir. Bu bağlamda, gastrit ve gastrointestinal ülsere sahip insanlara içilmesi önerilmez. Buna ek olarak, sunulan içecek, akut kolelyat veya ürolitiyazisli hastalarda kontrendikedir.

Hamileyken içki alabilir miyim?

Hamilelik sırasında Karkad çayları sarhoş olabilir, ancak yalnızca son bulmayacak kadar hafif bir demlik şeklinde olabilir. Tamamen terk etmek, ancak gelecekteki doğumda toksikoz varsa yapılmalıdır.

Karkade çayı: nasıl demlemek istersiniz?

Böyle kullanışlı ve lezzetli bir içki hazırlamak, antik Mısır'da bile biliyordu. Mısırlılar, kil malında birkaç demleme yaprağı yayıldılar ve daha sonra üzerine soğuk su döktükleri, kaynatılıp yaklaşık 3-5 dakika pişirildi. Böyle kısa bir sindirim, yapraklardan bütün lezzetlerini elde etmeyi mümkün kıldı.

Bugün, herkes karkadın nasıl demlendiğini bilemez, böylece içeceğin en lezzetli ve faydalı olur. Genellikle ev hanımı çayı şu şekilde hazırlar: Toz veya kurutulmuş yaprakları su ısıtıcısına koyun ve sonra dik kaynar suyla döktürün ve 5 dakika ıslatın.

Böyle bir içecek hazırlamak biraz zahmetli, ancak daha etkili bir şekilde deneyimli bir mutfak uzmanı V. Pokhlebkin tarafından sunulmaktadır. Yüksek sıcaklıkları kullanarak karkade çaydan kaynatmak için uzunca bir süre tavsiye etmiyor. Sonuçta, bu işlem yararlı maddeleri yok eder. V. Pokhlebkin , kurutulmuş 10 adet yaprakları çekip bir porselen kap içine koymanızı , onlara dik bir kaynar su döktüğünüzü ve fırın açıkken bir soba fırında tutacağınızı öneriyor. Bir karkas fırınında bu şekilde, bitkinin kullanışlı tüm maddelerini ve en iyi çay kalitesini kurtarabilirsiniz.

Karkas içeceği hazırlamanın bir başka yolu

Kaynar su kullanmadan çay demlemek nasıl? Bu yöntemi birçok kişi kullanmaktadır. Bunu yapmak için, cazibenin yaprakları su ısıtıcısına konulmalı ve daha sonra oda sıcaklığında suya döküldü ve yaklaşık bir saat ısrarla ısınmalıdır. Bu yöntem, tüm eser elementleri ve vitaminleri içeceğinizde saklamanıza izin verir.

Kerkade hazırlarken nelere dikkat etmeliyim?

Böyle bir şifalı içecek hazırlanırken suya özel dikkat gösterilmelidir. Gerçekten lezzetli ve sağlıklı çay yapmak için yalnızca çok yumuşak bir sıvı kullanmanız gerekir. Her şeyden önce, sert kadeh sert suyu hazırlarsan, sonunda içeceğin anlaşılamaz bir kahverengi renk kazanacaktır. Bu çayın keyfini çıkarın ve tadı değişirse başarılı olamazsınız.

Ayrıca, sunulan içeceklerin kendiliğinden hazırlanması için sadece seramik, porselen veya cam eşyanın kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Bunun nedeni, metal veya alüminyum bir kap kullanırsanız çayınız sadece lezzet kalitesini değil aynı zamanda zengin bir parlak tonunu da kaybedecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.