Sanat ve EğlenceLiteratür

Kozhinov Vadim: biyografi, yaratıcılık

Kozhinov Vadim Valerianovich - tanınmış Sovyet eleştirmen ve yayıncı. Bu sanat tarihçisi, hayatı ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister? Devamı.

Kozhinov Vadim: biyografi

Gelecek eleştirmen sıradan memuru bir ailenin Moskova'da Temmuz 5, 1930 doğdu. Bir ev kadını - Babası bir mühendis ve annesi oldu. Kozhinov Vadim çocukluktan beri yeteneğini gösterdi. O edebiyata ilgi erken yaşta oldu. Vadim okula gittiğinde öğretmen hemen adam edebi yeteneklerini sahip olduğunu fark etti. 1948 yılında Kozhinov Vadim Valerianovich onun orta öğrenimini gördü. Genç adam Filoloji Moskova Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi girmeye karar verdi.

Orada Kozhinov altı yıl eğitim ve 1954 yılında derece ile liseden mezun. Ondan sonra da yüksek lisans okula girdi. antrenman kült Rus kurumunda gerçekleşti - Alekseya Maksimovicha Gorkogo adını Dünya Edebiyatı Enstitüsü. 1957 yılından bu yana Kozhinov Vadim Bölümü'nde bir yazı aldı Edebiyat Teorisi Enstitüsü. Ve 1958 yılında genç adam tezini savundu.

Kozhinova ailesi yakınında yaşayan Maiden Fields Vadim büyükbabası tarafından inşa edilmiş ahşap bir evde,. Ancak, kısa bir süre Büyük Vatanseverlik Savaşı Kozhinov başlamadan önce o Donskoy Manastırı yakınında bulunan özel bir daire aldı.

Kişisel yaşam

Kozhinov Vadim iki defa evlendi. İlk evlilik o anda Moskova Devlet Üniversitesi'nin düzenli bir öğrenciydi Lyudmila Ruskol ile imzalandı. Vadim'in annesi bu birliğe karşı olduğunu, ancak, yayıncı onu tavsiye görmezden geldi. Ve bu boşuna, çıktı olarak. aşk Vadim ve Lyudmila geminin sonra oldukça hızlı yerli problemlerin kayalara çarptı. Bu evlilik iptal edilmiş, bu nedenle içindir. Kozhinov Vadim, özel hayatında başarısız olmasına rağmen, o gerçek aşka inanmaya devam etti. Yakında onun arkadaşı oldu kadınla tanıştım. ikinci eşi ile edebiyat eleştirmeni Elenoy Ermilovoy (ünlü edebiyat eleştirmeni Vladimir Ermilov kızı), Vadim Valerianovich kırk mutlu yıldır evli.

ölüm

Yaşamının son yıllarında Kozhinov Vadim bazı ciddi sağlık sorunları vardı. Reklamcım defalarca arkadaşı şikayet Lvu Anninskomu kuvvetini solma üzerinde. Buna ek olarak, olumsuz ruhlar için sağlık eleştirmeni tutku etkiledi. Böylece, Kozhinova de 2001 yılında peptik ülser hastalığının alevlenme oldu. Sonuç olarak, edebiyat eleştirmeni akut gastrik kanama tıbbi tanı göre öldü.

Kozhinov Vadim Valerianovich toprağa verildi Vvedensky mezarlık. veda en ailesi ve yakın arkadaşları ile birlikte Kozhinov dostluğu ve işbirliği Moskova'da Abhaz diasporasının, önemli bir bölümünü sunuyoruz.

Rus edebiyatının değeri

Kozhinov Vadim sonra literatürde üzerinde büyük bir etkisi vardı. Bir reklamcı olarak uzun görevi süresince yazarlar, yayıncılar, eleştirmenler, edebi ve diğer entelektüel seçkinler çeşitli bağlantıları satın aldı. Yani Kozhinov Vadim Sovyet literatüründe önemli bir ağırlığa sahip olduğunu. Örneğin, herhangi bir sorun olmadan herhangi bir kitap baskısı düzenleyebiliriz.

Onun bağlantıları Kozhinov aktif bulma ve büyük literatürde genç yetenekleri teşvik kullandı. Örneğin, Vadim Valerianovich yazar Ekaterina Markova kariyeri ve çalışmaları büyük bir etki yapmıştır. Buna ek olarak, Kozhinov tarihsel ve toplumsal temalar üzerine kitaplar üretmektedir "algoritma", adı altında yayınevinin kurucularından biri oldu. O 1996 yılında tekrar kuruldu ve günümüze kadar devam etmektedir.

Sen Kozhinov Vadim Rus sanatı üzerinde büyük iz bırakmış söyleyebiliriz. Bu yazar Ayrıca genç yetenekleri vb. D. yardımcı edebi sürecinde aktif görev aldı, bu güne kadar şairin İncil olarak kabul edilir bilimsel Kozhinova robotlar, layık dikkat. Bunların üzerinde aşağıda okuyabilirsiniz.

Vadim Kozhinov: Kitap

Hayatı boyunca Kozhinov 30'dan fazla kitap yazdı. Hepsi edebiyat ve çağdaş teorisine tahsis edildi edebi süreç Rusya'da. "Ne kadar şiirsel yaratılış kanunlarına hakkında şiirler yazmaya" adlı bir kitap - en popüler eserlerinden Kozhinova biri. Bunun sayesinde yazar popülerlik ve edebi çevrelerde iyi bir ün kazanmıştır. Kitapta "şiir nasıl yazılır ..." diye şiirsel azah davayı söyler. anlamıyla mikroskop altında Kozhinov vurgulama ve Dikkat her şair ödemek zorundadır ana noktaları açıklayan lirik eserler inceler. Bununla birlikte, bu çalışma herhangi bir kılavuz veya öğretici değildir. Kitap şiir okuyucu ile bir diyalog ve "nasıl yazmaya" değil söyler, ama yaklaşık "nasıl şiir hissetmek."

Kozhinov Vadim tarihsel nitelikteki bilimsel eserlerini yayınladı. Bilimsel toplulukta büyük darbe Kara Yüzler, 1937 baskı ve SSCB tarihinin Yahudi topluluklarının rolü hakkında makaleler ürettiler. Bu yayınlar yanıtları açısından kritik öneme sahip bir dizi yol açmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.