Sanat ve EğlenceLiteratür

Yaşamı ve Eserleri Esenina. Yesenin içinde Konu vatan

vatan SA Esenina (1895-1925) - Konstantinovo Ryazan bölgenin köy. Onun biyografisi parlak maalesef çok kısa, kaba üzücü ve. şairin hayatı boyunca o popüler oldu ve çağdaşlarının adına gerçek bir ilgi topladı.

çocukluk Esenina

Esenina yetenek nedeniyle aslında onu kaldırdı sevgili büyükanneye birçok yönden kendini gösterdi.

Şairin annesi sevilmemiş kocası üç Sergei veliler ile döndü hayatı dayanamayarak bir çiftçi Aleksandra Esenina değil kendi anlaşmayı ve evlendi. Kendisini yakında kendi anne ve babasının bakımı oğlunu bırakarak Ryazan çalışmak bıraktı.

Çocukluğu ve daha sonra yazardı işin Hakkında şiirin ona hikayeler anlattı büyükannesi, sayesinde oluşturmak başladı ve o kafiye taklit ederek, kendi yöntemiyle bunları yeniden yazdım. Muhtemelen, büyükanne Yesenin nüfuz Sergei popüler konuşmanın güzelliği iletmek başardı.

çocukluk çağı

1904 yılında Yesenin dört yıllık okulda okumaya gönderildiği Aynı köyde oldu ve ondan sonra - bir kilise okulunda. ondört Sergey evinde bir serbest hayattan sonra evden olduğunu.

Çocukların Yesenin öne aralarında şiir, okurken Esenina yaratıcılık, kendisi müsterih boyunca hissettirmiştir. Ancak, onu adamlardan saygı neden olmadı.

popülerlik Esenina büyüme

1915-1916 yılında. Genç şairin ayetler giderek zamanın en ünlü şairlerinin eserleri yanında yayımlamak edilir. Esenina yaratıcılık şimdi ortak bilgi haline geliyor.

Bu dönemde Sergey Aleksandrovich şairi yaklaşır Nikolai Klyuev, kimin şiir kendi ile uyum içinde. Ancak, içinde eser Esenina şiir Klyuyev için tiksinme fişleri, böylece onların arkadaşları denilen edilemez.

Tsarskoye Selo'da Şiir okuma

1916 yazında, Çar'ın hastanede görevi sırasında, o hastane yaralı askerlere bir şiir okur. Bu, mevcut Empress. Bu ifade Petersburg, kraliyet otoritesi düşman yazarlar arasında rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

devrime şairin tavrı

1917 devrimi, o daha iyi, değil ayaklanmalar ve yıkım için değişim umudunu taşıyan, Yesenin gibiydi. Şair ölçüde değişmiş bu olayın beklentisiyle oldu. Ciddi, daha erkeksi oldu. Ancak, ataerkil Rus şair sonrası devrimcinin sert gerçekliği daha yakın olduğunu ortaya çıktı.

Aysedora Dunkan. Avrupa ve Amerika'ya Seyahat

Isadora Duncan, ünlü dansçı, O Yesenin ile bir araya geldi 1921 sonbaharında Moskova'ya geldi ve çok yakında evlendiler. İlkbahar 1922 yılında çift Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bir gezi gitti. İlk Yesenin o duygusallık yoksun, "philistinism korkunç aleminde" de depresif olma başlar sonra tüm yabancı huşu içinde kalır, ancak.

Ağustos 1923 yılında Duncan yaptığı evlilik çöktü.

Yesenin içinde Konu vatan

Daha önce bu makalede belirtildiği gibi şairin doğum yeri olan, - Konstantinovo köyü. Çalışmaları orta Rusya'nın parlak renkler doğanın dünyayı emmiş.

Sonsuz alanlar, altın ağaçlar, pitoresk göller: Yesenin erken dönemde Konu vatan yakından manzara merkezi Rusya türleri ile bağlantılıdır. şair sözleri yansıtılır köylü Rusya, sever. Şiirlerinde kahramandır: savaşa sevilen bir bekliyor, ön, kız gidip çocuk yakalanışı, Pahari. Böyle olanlar halkın yaşamdı gün. Ekim Devrimi, şair düşünülmektedir, hayal kırıklığı ve yanlış anlama yol açan yeni bir mükemmel bir hayat, yolda adım olacaktır "bize olayları kaya yol açar."

vatan sevgisiyle dolu şairin ayetleri her satır. eserlerinde Vatan Esenina kendini söylediği gibi - bir lider konu.

Tabii ki, şair erken yazılarında ile kendilerini ifade etmek mümkün, ama onun orijinal el yazısı özellikle şiirin üzerinde açıkça görülebilir "Goy sen Russ, canım." vatan holiganlık, sınırsız sevgi dönüşüyor zamanlarda, kapsam, yaramazlık: Doğa tarafından bir şair hissediyor. parlak renkler, kokular, sesler ile dolu vatan hakkında en erken Yesenin'le şiirler. Belki de basitlik ve insanların çoğunluğunun netlik Yaşamı boyunca o kadar meşhur olması. Onun bir yıl önce hakkında ölüm Esenin anavatanına kaderi onların deneyimleri hakkında konuşmak tam bir hayal kırıklığı ve acı şiirler yazması: "Ama en / Aşk Anavatanına / I, / Çektirilmemiş ve yanmış eziyet ediyorum"

Yaşamı ve Eserleri Esenina Rusya'da büyük değişikliklerin olduğu bir dönemde meydana gelir. Şair Rusya'dan gider, İkinci Dünya Savaşı kaplı ülkeye, devrimleri tersine çevirdi. Esenina aşıladığı 1917 Olayları daha parlak bir gelecek için umut ama yakında vaat ütopik cenneti imkansız olduğunu fark etti. yurtdışında iken, şair ülkesinin yakından tüm olayları izler hatırlar. Şiirlerinde halkının kaderi deneyimi yansıyan, tutum değiştirmek için: ". Dünya gizemli dünyayı arasında benim eski, / Sen, rüzgar sakinleşti ve boyun Köy / Taş eller otoyol sıkılmış Yani / otururken"

Sergeya Esenina çalışma köyün kaderi için endişe ile nüfuz. O özellikle şairin birçok ayette kanıtladığı kırsal yaşamın zorluklarından, bilir "sen benim ıssız Kenar."

Ancak, şairin işlerin çoğunu hala köy festivallerinden kırsal güzellikleri açıklamasını alır. Çoğunlukla taşrasında Yaşam, neşeli, güzel 'yanan günbatımının, "mor oyma pencere perde Üstü / Sisler füme onun şiir aydınlık görünüyor. Yesenin Doğada, cry, sevinmek, üzülmek için yeteneği ile donatıldığını bir erkek gibi: "üzgün kız ... yeme haline" "... beyaz huş orman haykırışında ..." Onun şiir hayatımızda doğa. O konuşurken, hisleri var. Ancak, mecazi güzel ve ne de olarak Yesenin kırsal Rusya, ülke, kesinlikle derin olan sevgisi seslendirdi. O ülkesinin gurur duyduğunu ve onun için böyle bir zor zamanda doğduğunu. Bu tema şiiri yansır "Sovyet Rusya."

Yaşamı ve Eserleri Esenina onun kaygı, umut ve gurur için, vatan için sevgi doludur.

Şair ölen sonuna kadar, 1925, 28 Aralık 27'den Ölümünün koşullar ve açıklık kazanmış değil.

Ben tüm çağdaşları Esenin güzel kabul söylemeliyim. Örneğin, Kİ Chukovskij ölümünden önce, "grafomanskaya yetenek" rustik şair yakında kurur onun günlüğüne yazdı.

"Kötü notlar" tanımlamak için şairin ölümünden sonra kaderi (1927) NI Buharin, içinde de, yetenek Esenina belirterek, hala olduğunu yazdı "iğrenç küfür bolca batırılmış sarhoş gözyaşları." Böyle bir değerlendirme Esenina sonra çok az yayınlanmış erimeye. Eserlerinin çoğu el yazısıyla düzenlemelerini dağıttı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.