Sanat ve EğlenceLiteratür

Klasikleri hatırlayın. Özet "Ölü Canlar", şiir, NV Gogol

Stern realist kritik yönü ve başka - bir mistik, ülser ve zamanının kötü alışkanlıklardan ve ince, nüfuz sözleri açığa hicivci; vatansever, acı seven Rus halkı, Rus, ancak kendi ana Küçük Rusya, Ukrayna ... İşte bu, Nikolay Vasilevich Gogol, 19. yüzyılın en ilginç ve esrarengiz yazarlarından biri ile yakın ilişkiler geliştirmeye.

şiir "Ölü Canlar"

Yani özet. "Ölü Canlar", Gogol ünlü eserleri, böylece oldukça zor anlatmak. Bu felsefi ve sosyo-suçlayıcı anlamda çok dolu. Ve lirik parantezler, tarif edemez kalbin kendi tiz, ağlamaklı sesi - Gogol dedikleri gibi orijinal, okumak zorunda olan yazarlardan biriydi. Ama yine de ...

"Ölü Canlar" bir özetini tekrar anlatmak eyalet başkenti NN ki bay "vasat" ile ünlü ziyareti, tabii ki, başlayacak: çok kalın değil ama ince değil; Genç değil, ama yakışıklı değil ama çirkin değil, eski değil. Bu kahramanı Pavel Ivanovich Chichikov, bir üniversite değerlendirici çalışır. O, kendi özel işlerine geldi her oda hamamböcekleri bir erik boyutunu çalıştırmak bir otelde yerleşti ve şehir ve çevresinde yapılıyor ne hakkında sahibini sorgulamaya başladı.

Ayrıca, "Ölü Canlar" özetinde memurlara ciddi CHICHIKOV ziyareti hikayesi dahil etmek. Gogol, bir veya iki kelime gümrük ve NN hüküm süren uygulamaların geçirmeden hakkında genel bir resim, çizim Etiketleri onun tüm yöneticilerin tam özelliklerini verir. Bu gelişen rüşvet, ikiyüzlü, orada olduğu ortaya çıktı karşılıklı sorumluluk, kamu fonlarının frank hırsızlık ve diğer birçok suçlarınız. Ancak, Chichikov umursamıyor. Onların tarafında, salgın hastalıklar ve diğer afetler bir veba olup olmadığını, büyük ev sahipleri ilçesinde yaşayan neyi bilmesi gerekir. yetkilileri ile Paul Ivanovich kibarca, nazik, çok kibarca davrandım. kendini o küçük, adaletsizliğin kurbanı ve huzur içinde yerleşmeye bu alanlarda hizmet istiyor söylemekle yetindi diyor. Her memur O her yerde zevk ve kucak çünkü anahtarı nasıl bulacağını bilir.

O iyilik ve şehir aşina olduğumuz bazı toprak sahiplerini, kazanır ve daha sonra ziyaret etmek ve yeni arkadaşlar karar verdi. Ve sonra "Ölü Canlar" bir özetidir - yerli Rusya kahramanın yolculuğunun hikayesi.

Köylü Rusya Gogol neden olur ve biz karışık duygular var. Bir yandan, kendi alanlarının genişliği ve bucaksız Rus halkının nadir gücü ve yetenek hatırlatıyor. Alternatif olarak, dürüst yoksulluk ve yoksulluğun köyleri, kir ve donukluk sahne üzücü bir ruh olarak ayarlanır. Serfdom onun günlük yaşamda gerçekten korkunç.

Chichikov Manilow emlak, Kutular, Nozdryov ve diğer toprak sahiplerini döner tarafından ziyaret eder. Hayatta sanki ona ölü köylüleri satmak - Bütün o garip isteği ile davranır. Her toprak sahibi önerisine kendi spesifik tepkisi vardır. Manilow birkaç şaşırmış ve Chichikov "ruh" verirse, o zaman Kutular, Sobakevich, İlyas o ter ve istediklerini elde etmek para harcamak zorunda. Ve Gogol ağalarının ölü köylüler olmadığını kanıtlamak ve yaşamak için bütün "güzellik" serfliğin korkunç yüzünü göstermek için büyük bir fırsat olduğunu ve bürokratlar parazitler gibi insanlar kendilerini bağlı ve canlı olanlar "ölü ruhlar", "nebokoptitelyami" dir insanların emeğini - onun "suyu" yeme.

Görüntü ev sahipleri Boylanma ilkesi üzerine inşa - "insanlığa gözyaşı" - "ne de öteki", İlyas'a Manilow'u dostum cloying dan.

O Chichikov hayatı hakkında hikaye indirgenebilir bir özet hangi şiir "Ölü Canlar" 11 kafa, özel bir rol oynar. Gogol bize sadece onun aldatmaca özünü ortaya çıkarır, ancak ayrıntılar onun çocukluk, okul yaş ve gençlik anlatır. istifçilikten "peni" için Tutku erken ruhunu, aşağılık, ahlaksız hergele içine istenen faydayı ve kar elde etmek için hiçbir ahlaki vicdansız eylemler duracaktır bir düşmanla çevirdi paslanmış. Çünkü romanda "Ölü Canlar" 11 bölümden özet çalışmalarının ideolojik ve sanat merkezi olarak kabul edilebilir.

Chichikov fikri başarısız oldu. şaşırtıcı başarı Onun yerine şehri terk etmek zorunda kaldı. Ama kahraman kalbi kaybetmez. Onun "kuş-troyka kaçınılmaz bir kader olarak Rusya expanses arasında 'yarışları, yeni yüzyılın başlangıç işareti olarak - kapitalizmin yüzyılın predasyon, ahlaki çürüme, ahlak düşüşünden. Ve o Chichikov - modern zamanların bir kahraman, kapitalist, feodal ağalarının oynuyor akımı yerine.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.