SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Zayıf kan dolaşımı: nedenleri, belirtileri, sonuçları. Serebrovasküler kaza: Belirtileri ve Tedavisi

Dolaşım sistemi tüm organizmanın sağlığını etkiler. çalışmasının ihlali dokuları artık yeterli oksijen ve besinleri almak gerçeğine yol açabilir. Sonuç olarak, bu metabolizmayı veya hipoksi hatta oluşumunu yavaşlatır. Çünkü bu tür sorunların ciddi hastalık gelişebilir.

Hastalığın klinik belirtileri

hemodinamik istikrarsızlık erken aşamalarında hiçbir belirti görünür olduğunu. Ve bu hastalığın bir süre belirtiler doğrudan hastalığını tespit etmek imkansız hale getirecek kadar spesifik değildir sonra bile. dolaşım yetersizliği başlıca belirtileri şunlardır:

 • arzu eksikliği yemeye.
 • Bağışıklık sisteminin bozulması.
 • Soğuk ekstremiteler.
 • Karıncalanma ve ellerde uyuşma.
 • Gevrek saçlar ve tırnaklar.
 • Varisleri.
 • Sürekli yorgunluk.
 • kendi ayakları üzerinde yaraları.
 • Cilt pigmentasyon değişiklikler.
 • Şişkinlikleri.

yaygınlık

İnme, belirtileri ve tedavisi makalesinde sunulmaktadır, şimdi büyük bir kabul edilir sakatlık nedeni. zayıf kan dolaşımı artar hastaların sayısı her yıl. Üstelik bu hastalık sadece yaşlılarda değil, aynı zamanda gençleri oluşabilir.

Beyindeki dolaşım bozukluklarının Türleri

akut ve kronik Doktorlar iki tipe serebral kan akışının bozukluğu bölün. Birinci durumda, bir kan akışı obstrüksiyonu, kronik olan. Uzun bir süre için bu patolojiyi geliştirilmesi, ilk aşamada aynı semptomlara hafiftir. Hastalık ilerlemeye başladığında sadece bir süre sonra, bazı işaretler vardır.

serebral dolaşımın akut sorunlar inme ve geçme suç ayrılabilir. Bu inme nedeniyle kabın yırtılmasına beyin dokusunda kanama oluşan iskemik ve hemorajik olabilir. Kan dolaşımı bozuklukları haddeleme için yaşamsal fonksiyonlarını etkilemeyen yerel damar bozuklukları ile karakterizedir. Bu tür bozukluklar ciddi komplikasyonlara neden olabilir. inme ile ilgili - örneğin akut süresi ihlal ile karakterize, semptomların bir günden daha kısa olduğunu fark ettiğinde bir haddeleme işlemi, eğer daha fazladır.

Neden kan dolaşımı ile ilgili sorunlar beyinde oluşur nelerdir?

birçok durumda beynin kötü kan dolaşımı serebral ateroskleroz ve hipertansiyon sonucudur. Normal koşullar olduğunda bu patolojinin olan bir kişi de tek hisseder. Ancak, dolaşım devlet kötü olur artışı, bu sıcaklık veya hava tükenme çok yüksek, egzersiz sırasında ortaya çıkabilir. Hasta, bozulan bellek ve çalışma yeteneği yanında, baş dönmesi, gürültü ve ağrı muzdarip başlar.

Bu belirtiler fazla iki ay boyunca insanlarda mevcut ve düzenli haftada bir tekrarlanır ise Bu durumda, o zaman serebrovasküler yetmezliği gelir.

Kapsamlı bir teşhis devir alanları detaylı istişare ve uygulanması en uygun tedavi sonrasında doktor kan dolaşımını artırmak için. reçete ilaçları al hasta gerektiğini hemen, derhal. Ve bu tedavinin seyri beyne kan akışını artırmak için tasarlanmış ilaçlar, aynı zamanda sakinleştirici ve vitamin komplekslerinden sadece kullanımını gerektirir.

fakir dolaşımını artırmak için yardımcı ilaçlar, etkili bu hastalıkla savaşmak. ortadan kaldırmak için bu tür ihlallerin nootropic, vazodilatör ve anti-hipoksik pozlama sahip araçlar kullanmaktadır.

İlaç tedavisine ek olarak, hasta hala tam yaşam tarzlarını değiştirmek zorunda kalacaktır. Hasta uyku en az 8 saat boyunca sabit kesilmeler ve ağır egzersiz ve olumsuz duyguları önlemek gerekir. Yürümek ve odayı havalandırmak için olabildiğince sık açık havada kadar arzu edilir. Buna ek olarak, bir diyet takip yağlar, karbonhidratlar ve tuz tüketimini sınırlamak için gereklidir. dolaşım yetersizliği tedavisi için, sigarayı bırakmak için emin olun. Eğer bu önerileri uygularsanız, hastalığın ilerlemesini durdurmak için olsun.

İnme, belirtiler birbiriyle olan ve tedavisi, felç yol açabilir. Bu en kısa sürede kişinin bir hastalığın erken belirtilerini olduğu gibi, Eğer acil tıbbi yardım isteyin gerekir Bu nedenle içindir. Beyindeki kan dolaşımını iyileştirme amaçlı sadece zamanında ve etkin tedavi olumsuz sonuçları önlemek için çünkü.

ellere Kötü kan akımı

Kol ve bacaklarda kötü dolaşım vücuttaki kan dolaşımının bozulmasına neden olur. Bir durum nedeniyle oluşan lekelerin kan damarlarının tıkanmasına gerçeğine çıkar.

Bu hastalığın en yaygın belirtileri, dirsek ve eller bölgesinde şişlik karıncalanma, soğuk ekstremiteler sendromu, çivi devletin bozulma, parmaklar, baş ağrısı uyuşma bulunur.

Orada ellerinde Kötü sirkülasyon, bir kural olarak, aşağıdaki nedenlerle:

 • kafein, alkol ve uyuşturucu kötüye.
 • Diyabet.
 • Sigara.
 • Yüksek tansiyon.
 • Hareketsiz yaşam tarzı.
 • Yüksek kolesterol.

elinde dolaşım yetersizliği bulduk İnsanlar, bu tür gıdaların kan damarlarını bloke plaklar oluşur çünkü çoğu durumda olduğu için, lif içeren yiyecekler yediklerinde, aynı zamanda az yağlı gıdalar yemeye çalışın daha lazım. Bu hastalıkta, birçok hasta kilo önerilir kaybetmek yüzden.

ekstremitelerde kan dolaşımını artırmak isteyenler, vitamin E bakımından zengin gıdalar yemek emin olmalıdır ve C. bile kötü dolaşım yeterli su içmek gerekir. Aynı hastalık anda özellikle yararlı karpuz suyu olduğunu.

Önemle zorluklar ve engeller olmaksızın sürekli dolaşımını sağlamak için doğru pozisyonda vücut ve omurga tutmak için hastalara öneriyoruz. Eğer rahat bir pozisyonda uyurken onları tutmak gerekir ellerin uyuşma önlemek için.

bacaklardaki kan dolaşımı ile ilgili sorunlar

Kötü uzuv dolaşım birçok sağlık problemlerine yol açabilir. Bu hastalık herhangi bir işlem yapılmazsa, sonuçları ağır olabilir.

bacaklarda dolaşım bozukluklarında temel nedeni - periferal vasküler hastalığı olan bir çeşididir. Bu sorun, periferik arterlerin duvarları katılaşan yağlı madde plak oluşturulduğu zaman meydana gelir. Oluşmuş sertleştirme damarları ve arterler boyunca kan hareketini engellemektedir.

Genellikle ilaç ve bazı ilaçların, hareketsiz bir yaşam ve sağlıksız yaşam tarzı kullanımında kan akışı sonuçlarının bozulmasına. Oldukça sık, bacaklarda zayıf kan akımı ateroskleroz gözlenmektedir. Oysa bu sorunlar anemi, duman bir sürü muzdarip ve yemem kişilerde görülür.

dolaşım ihlali durumunda alt bacaklarda, kramp, siyah ve mavi baldır kaslarında en sık meydana noktalar ve uyuşma karıncalanma görünür.

Nasıl dolaşımını artırmak için bacakları?

anjiyografi arter doppler, CTA veya MRA: Hastanın kesin tanısı için aşağıdaki incelemelerin birini geçmesi gerekecektir. Doktorlar tansiyon bilekleri ve eli karşılaştırdığımızda, ne kadar iyi uzuvların kanını kontrol etmek.

Terapötik önlemler damarların ve arterlerin tıkanması şiddetine bağlıdır. Hastalığın hafif ila orta formları çeşitli ilaçlar ve kremler ile tedavi edilirler. Yine de aerobik önerilir.

endarterektomi, anjiyoplasti, periferik bypass ameliyatı, revaskülarizasyon veya aterektomi: bacaklarda kan dolaşımı ciddi bozuklukları cerrahi bir prosedür vasıtasıyla özel olarak tedavi edilir.

dolaşım yetersizliği sonuçları

Eğer kan dolaşımı ile ilgili sorunlar tedavi etmezseniz, bir miyokard enfarktüsü olabilir. Ayrıca, inme riski. Bazı durumlarda, zayıf kan dolaşımı kritik iskemi yol açar. Bu tür durumları önlemek, sadece düzenli ekranlı eğer.

Kan dolaşımı halk yollarını artırma

dolaşım yetersizliği teşhisi, bu durumda ne yapmalı? Hastalığın hızlı bir şekilde bertaraf için ana tedavi halk ilaçları ile birleştirilmelidir.

Etkili bir araç yapmak için, tuz küçük bir kaşık ve denizin aynı miktarda çözmek için ılık bir bardak su gereklidir. Bu sıvı burun delikleri içermelidir ve birkaç saniye nefeslerini tutmaya. Bu yaklaşık 10 günlük bir çözeltisi ile muamele edilmelidir.

Zemin acı biber bir bakla, kuru hardal bir çorba kaşığı deniz tuzu biraz: bacaklarda dolaşımını artırmak için aşağıdaki tarifi yardımcı olabilir. Tüm karıştırın ve votka bir bardak dökün. Elde edilen karışım, karanlık bir yerde ısrar en az 10 gün idi. Bu tür araçlar uzuvları sürtünme ve yün çorap koymak. prosedürü yapma yatmadan iyidir.

Kötü değil bu sorun tuzlu kurtulmak yardımcı olur. Bu amaçla, deniz tuzu 5 yemek kaşığı sıcak bir bardak su içinde seyreltilmiştir. Daha sonra, pamuk küçük bir parça bir çözeltide ıslatılır ve geri atılmış kafa tutarak, 20 dakika boyunca, burun içine sokulur.

Kan bozukluklarının önlenmesi

Dolaşım sistemi ile sorunları önlemek için, daha düşük kolesterol yapmak için her şeyden önce gerekli olan, ama aynı zamanda hareketsizlik üstesinden. kötü alışkanlıkları Reddi Bu rahatsızlıkların ortaya çıkma riskini azaltmaya yardımcı olur. Geri kalan her şey komplikasyonları provoke, bulaşıcı hastalıkları tedavi için zaman önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.