SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Rotavirüs bağırsak enfeksiyonu. Enfeksiyon yolları, belirtileri

insanlarda hastalık denir "bağırsak gribi". İlk olarak, onun belirtileri soğuk algınlığı benzerler: Bir öksürük, burun akıntısı, vücut ısısı yükselir. Sonra rotavirüs bağırsak enfeksiyonu hasta kusma ve ishale neden. Çoğu zaman, çünkü zayıf bağışıklık sisteminin küçük çocukların bu hastalık muzdarip.

genel bilgiler

Hastalık etkeni bağırsak enfekte eden bir virüstür. yaşamın ilk yılında, bebeklerin hastalığın bağışıklık geliştirmek bundan sonra bir kaç kez bu bulaşıcı hastalık, olmuş olabilir. Genellikle rotavirüs bağırsak enfeksiyonu gövdesini ve bir yetişkin girer. Genellikle, bu hasta bir çocukla temas yoluyla gerçekleşir. Yetişkinlerde hastalık daha sorunsuz ve uygun tedavi ile belirtiler hızla kaybolur. Kasım ayından Mayıs, adı hastalığın bulaşma olasılığına - "rotavirüs bağırsak enfeksiyonu," önemli ölçüde artacaktır. Bu hastalığın özelliği sağlıklı insanların bağırsak giren patojen, midenin mukoza zarını etkilemesidir. Sonuç gastroenterit, sindirim bozulur süreç dehidratasyon yol açan ishal görülür.

Pathways

Rotavirüs bağırsak enfeksiyonu son derece bulaşıcı bir hastalıktır. Patojenik bakterilerin iletim ana rota - dışkı oral. Çocuklar kirli eller aracılığıyla virüs "yakalamak" olabilir. Bu yemeklerden önce ve tuvaleti kullandıktan sonra çocuğunuza iyi hijyen önemini açıklamalıdır. Enfeksiyonun nedeni kirli gıda veya suyun kullanılması ile, ve çamurlu yüzeyleri ile temas ettikten sonra da mümkündür.

Rotavirüs enfeksiyonu. semptomlar

Bu hastalığın kuluçka dönemi birkaç gün sürebilir. Hastalığın ilk belirtisi birden fazla karakter giyen, kusma edilir. Buna ek olarak, ateş, ishal ve hastanın genel zehirlenme vardır. Bu hastalığın tipik tahsis yılında koyu idrar, ve sandalye, aksine, bir keskin kokulu hafif ve köpüklü olduğunu. Daha az sıklıkla üst solunum yolu çocukları inflamasyon gözlemlenen.

Yetişkinlerde hastalığın belirtileri

Bu hastalığın daha Kişiler yaşlı daha bulanık belirtiler, neden hazımsızlık, iştah kaybı, bulantı oluşur. Tipik olarak, rotavirüs infeksiyonu kas zayıflığı, uyuşukluk, zayıflık, baş ağrısı, 37.7 derece aralığında sıcaklık neden olur. dil üzerinde Genellikle orada boğaz şişmesi, beyaz plak, karın ağrısı, sulu ishal, kusma.

Nasıl rotavirüs enfeksiyonu önlemek için?

hastalığı önlemek için, ağız yoluyla alınır özel aşılar bulunmaktadır. enfeksiyon olasılığını azaltmak için, hijyen temel kurallara uymak gerekir. Sen, kaynatılmamış su içmek sebze ve meyve yıkamak gerekmez, düzenli ellerini yıkamak gerekir. ailenin hastaları varsa, tek tek hijyenik araçlar ve gerekli öğeleri sağlayarak geri kalanından izole edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.