SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Soğuk kulakta koydu ne yapmak gerekir?

Yani, soğuk nedir? tıp, bu durum güzel kelime "rinit". gibi tanıdık belirtiler hepsi vardır neden olan iltihaplı ve şiş burun sinüsler, mukozaların burun tıkanıklığı, saydam ya da yeşilimsi akıntı, burunda kaşıntı ve damak. Buna ek olarak, bir duygu olabilir bir soğuk ile kulak koydu. Birlikte, bize bu oluyor ve nasıl mümkün olduğunca çabuk kurtarmak için olan en niçin bakalım.

kulağını koydu ne olur?

Hatta tıbbi insanlardan en uzak kulaklar, boğaz ve burun birbirine sistem olduğunu biliyoruz. Bu hastalığın bu alanda sorumlu bir uzman için bir argo terim ile belirtilir: uhogorlonos. Bu nedenle, mantıksal olarak, enfeksiyon zincirinin ardından hasta bu organların, eğer bir, diğer iki geçer. Örneğin, zararsız ortak soğuktan sıklıkla orta kulak olabilir. soruya cevap vermek için "ne yapacağını, soğuk kulak koydu eğer", işitme sisteminin yapısına daha yakından bakmak.

işitsel sistem

Onun ilke kulak yoluna geçerek, dış kulak yolu olduğunu. Bu, ince bir zardır uzanan kulak zarı, sona erer. Kulak zarının diğer tarafında orta kulak, havayı dolduruyor yani alandır. çok önemli bir nokta daha var: işitme sisteminin normal çalışması için orta kulak içindeki basınç ve işitme kanalı içindeki basınç eşit olması gereklidir. Aksi takdirde, bir kişinin östaki borusu yoluyla basınç seviyelerini vb kulak çınlaması muzdarip, kötü duymaya başlar dengeler - .. Bir insan boğazının işitsel boşluğunu bağlar. Basınç normalleştirilir olup, bu boru içinde, hava, her iki yöne de serbestçe sirküle edilir. çapraz boru bozulur ise kulak zarı her iki tarafında, daha sonra elde edilen basınç farkı (örneğin, bloke olur).
Bir soğuk at hissediyorum kulağını koydu? nedeni de olabilir : östaki borusu burun akıntısı olan daralma ya da tam tıkanıklık kışkırtır. Dolayısıyla, doluluk hissi. Bu nedenle, kulak sisteminin durumunu normalleştirmek amacıyla, önce soğuk algınlığından kurtulmak gerekir.

tıkanıklık kurtulmak

Soğuk kulakta koydu Yani, ilk iş yapmalı? sorunu çözmek için birkaç hızlı yolu vardır. İlk adım bir eczane özel satın olduğunu burun damlaları, neden vazokonstriksiyona. o soğuk algınlığı tedavi, ama sadece belirtileri ortadan kaldırmaz çünkü Tabii ki, onlar, tam bir tedavi olarak kabul edilemez. Ancak östaki borusu ile şişme uzaklaştırmak için, bu gibi düşüşler esastır. Üstelik kullanımları kulağına iltihap riskini azaltır.

Başka etkili yolu - özel kulak damlaları. Onlar doktor reçetesi olmadan satılan ve hızlı tokluk hissi kaldırır edilir. Eğer milli yöntemleri güvenirsen, kendi hazırlayabilirsiniz alkol kompres. Bunu yapmak için, su ile seyreltilmiş alkol ve onlara bir gazlı bez bandaj ıslatın. Kulak çıktı ki kulağa koy. ince film ve bir pamuklu yünlü tabakası ile kulak üzerine. gece yapılır sıkıştırın.

Bu çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, kulak burun boğaz (LORu) bakınız - sinüzit olması mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.