Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Kutsal Şehit Zinaida. doğum günü partisi

Bu üzücü, ama bugün, zamanımızda, Zinaida ismi çekiciliğini kaybetti ve çok popüler çünkü olmuştur bir kere. temanın detaylı bir çalışma alınıyor: "Zinaida: doğum günü partisi, adının anlamı," Yunan dili kelime "Zeus doğdu " "Zeus'a ait"" veya" ilahi çocuk olarak tercüme gerçeği ile başlar. Biz kilise temsilcisi söz Ancak, bu kişinin yakını adıydı Havari Paul, kutsanarak ve Zinaida Tarsiyskaya olarak biliniyordu. Zinaida Chudotvoritsa Caesarea - Başka Hıristiyan şehit var. ve onlar hakkında biraz daha düşük konuşun.

Kutsal Zinaida doğum günü partisi ve şehitlik

Ne yazık ki, Kutsal Zinaida Caesarea'lı hayat az bilinir. insanların Mesih inançların vaaz korkunç işkenceye maruz 305 yıl - bir Filistinli şehit ve chudotvoritsa, acı ölüm, yaklaşık 284 idi. Sonunda, yakılarak kafa kesme veya çarmıha gererek idam edildi. Zinaida Caesarea Yaşam ve ölüm diğer Hıristiyan şehitlerin bağlantı - Maria, Kyriakos, Kaleria. Kutsal Zinaida, Mesih'e iman feragat yok, bir noktayı 7 (20) Haziran, yanı sıra çok sayıda Hıristiyan şehit isim bile çok düştü tüm çetin olsa. Ve idam fazla insan, daha çok din propagandası.

Erken Hıristiyan azizi

Başka tanınmış kutsal şehit - Zinaida Tarsiyskaya, birinci yüzyılda yaşadı. O Hıristiyanlığı vaaz ve tıbbi faaliyetlerinde bulundu. Onun vahşice sonra buna daha taşlanarak ama. Ad günü Zinaidy Tarsiyskoy Ortodoks insanlar 11 (24) Ekim kutluyoruz.

Böylece, Azizler Yaşam ve kız kardeşi Zinaida Philo göre o oldu Kilikya bölgesinde Tarsus yerlisiydi Küçük Asya (şimdi modern Türkiye) ve Havari Paul yakın kuzenidir. Başlangıçta Saul'un adını taktığı ve on iki havarisinden biri değildi ve gençliğinde erken Hıristiyanların bile takipçisi oldu. Ancak, Risen Mesih İsa ile toplantı sonrası görüşlerini değiştirdi ve o Apostolik misyonu aldı. Onun sayesinde, Küçük Asya ve Balkanlar'da birçok Hıristiyan topluluklar oluşturulmuştur. O İncil'in önemli bir kısmını oluşturan Hıristiyan teolojisinin temel metinler, aşağı yazmaktı.

Allah'ın değişmeyen aşk

Peki, ne diye Mesih dönüştürülür ve O'nun inanç bir vaiz oldu sonra büyük değişiklikler Paul ile gerçekleştirilmiş, genç kızlar da, İsa için heyecanlı dünya ve ruh vosplameneli aşk hayatın anlamı, de yansımış görünce.

Paul vaaz sonra, hepsi hepsi dünyevi mal ve eşyalarını feragat, evlerini ve annesini terk onlar doğdukları şehrin Tarsus kuzeyindeki, Dimitriadi kenti yakınlarındaki bir mağarada yaşamaya başladı.

Zinaida Philo Apostolik çalışmalarına alarak kutsal müjdeyi köylere kadar gidip vaaz başladı.

Life Zinaida bir doktordu ve ücretsiz olarak fakir insanlara tedavi belirtiyor. Birçok kişi mağarada kendilerine uzandı. Tanrı onların yardım ve hizmet ihtiyacı olan daha fazladır insanlardan gizlemek istemedim. Bakire doğru yolda insanlar talimat ve Hıristiyan inancına yol açtı. Bunlar fiziksel hastalıklardan değil, aynı zamanda manevi ülseri üzerinde sadece insanları iyileştirdi. Zinaida büyük bir anlaşma iyileşmek için ve Philo dikkatlerini oruç, nöbeti udelala ve çeşitli mucizeler işlemek.

kilise takvimin Zinaida isim günü

Yahudi olmayanların bu Hristiyan bakireler böyle büyük lütuf görme İnsanlar Hıristiyanlar dönüşüyor bulundu. Böyle sofuluk Aziz Zinaida ve Philo geçirdiği, ancak yakın yaşayan putperestler neler olup bittiğini bakmak dayanamazdı ne kadar zaman bilinmemektedir. Onların idol tapınaklar bir sonucudur boş başladı ve şöyle eski tanrıların ibadet azaltmak için. İşin garibi olursa olsun bakirdir tehdit nasıl ikna, ancak onun kutsal işten ayrılmak olmayacaktır. Ve sonra, oldukça osvirepev öfke, paganlar mağarada ona geldi ve taşlarla ölüm onları yendi. Çok özverili ve cesur kardeş korkunç bir şehit sürdü.

Adını gün Kutsal Zinaida, herhangi ruhsal ve fiziksel infirmities ile yardım isteyen, bugün gayretli namaz kız kardeşi ile birlikte, Ekim ayının 11 (24) kutladı ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.