BilgisayarlarDosya Türleri

Açık img: basit bir çözüm

favori bilgisayardaysanız aniden img dosya formatına bilinmeyen keşfetti (örneğin, flash sürücü veya internetten indirdiğiniz bir arkadaştan kopyaladı), ancak açmak için nasıl bilmiyorum - panik yok ve cesaretini yoktur. Tabii ki, ancak, her şeyden önce, o bilgili bir arkadaş bulmak her zaman mümkün değildir, img açmak yerine, birbirinden öğrenmeye deneyebilirsiniz, ve ikinci olarak, kendiniz anlamaya çalışmak daha iyidir. o img dosyasını açmak ne sorusuna ayrılmıştır çünkü bu makalede, bu zor durumda size yardımcı olacaktır.

Nedir dosya formatı img?

Klasör img dosya biçiminde yer alması için, sahip olduğu açarsanız ilk etapta hiçbir fikri biçimi için genellikle olduğunu anlamaktır.

Birçok kullanıcı görüşüne aykırı img dosyası formatı, bir resim ya da bir resim değil. Tabii ki, birçok img görüntüsü ile ilişkilidir, ancak bu durumda, kelime "resim" gibi tercüme. Yani IMG dosya okuma ve buna göre, kayıt görüntü için sadece biraz farklı algoritmalar ile, bir disk imajı, ISO analog bir tür olduğunu. Bazen img dosya uzantısı iso için basit bir değişiklik mümkün img biçimleri desteklenmez programlarda dosyaları açmak için yapar unutulmamalıdır.

Bu biçim yaygın bir Macintosh bir disk görüntüsü oluşturmak için kullanılır, ancak Windows uygulamalarında da oldukça yaygındır.

Mac OS X'in .img formatında uzatma Dmg ile değiştirildi. Mac OS, bu biçim bir yol olabilir eğer optik diskin, ve sabit disk imaj, Windows işletim sistemi bu CD / DVD-medya taklit için geçerlidir. Genellikle, Windows üzerinde bu biçimde dosyalar CloneCD programı vardır. Tam bir görüntü dosyası .ccd eklendi ve benzeri adlarla .SUB edilecektir.

Ama yine de img açmak yerine, soruya doğrudan cevap vermeye çalışır. Bu biçimde çalışmak için en popüler yazılım NERO, Daemon Tools ve UltraISO vardır.

Bu formatta dosyalarla çalışmak için nasıl anlamak zorundadır başlamak için. Başka bir disk görüntüleri olduğu gibi, bilgisayarınızda sanal bir sürücüde img taklit edebilir. Buna ek olarak, bu görüntü gerçek lazer diske kaydedilebilir ve daha sonra normal bir sürücü kullanmak.

Program disk görüntüleri ile çalışmak için UltraISO

basitçe herhangi bir arama motorunda adını yazıp bağlantıya tıklayın bilgisayarınıza program indirmek için Distribyutiv. Bu program kurulmuş ve oldukça basit çalışıyor. tüm sorular takip programı PC'nize UltraISO yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Her şey gitmeye hazırdır. Sadece img açmak için daha sorunu çözmek için, programı açın gerekmez. Farenin sağ düğmesine, klasördeki bu biçimin bir disk görüntüsünü bulmak üzerine tıklayın yeterlidir ve böylece neden bağlam menüsünü. Menüde, açılan menü eylem ilgili türünü seçmek için satır «ultraiso» seçin. Bunu sanal DVD-ROM sürücünüze doğrudan disk imge mount ya da gerçek diske görüntü yakabilir.

Eğer sürücüye boş bir disk yerleştirin ve "Kaydet" butonuna tıklayın istediğiniz diske görüntü yazmak için. Sadece DVD-ROM veya CD-ROM yazma belirtmek için unutma. Cihaz yok böyle bir fonksiyon ise, o, buna göre, disk görüntüyü yazmak için alamadım. çalışmaya devam eder sanal disk sürücüsü çalıştırmak çünkü Ama umudunuzu kaybetmeyin. Ultraiso programı img dosya biçimini açmak değil, aynı zamanda gerçek bir disk yakmak için değil sadece yardımcı olacaktır - kolay ve çok yönlü!

Bu programlar bir lisans satın gerektirir çünkü çalışmak biz NERO yazılım ve Daemon Tools ile tedavi edilmez. Ve ücretsiz versiyonları kolaylık farklılık yoktur.

Şimdi bilgisayarınızda img açmak için biliyorum. Bu formatın daha fazla dosya size rahatsızlık vermeyecek umuyoruz. Bilgisayarınız da iso görüntüleri ise, bunlar aynı şekilde açılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.